Каква е драмата на брега в парк ''Росенец''?

  • 299 424
  • 17 950
  •   1
Отговори
# 3 270
  • Мнения: 2 232
Скрит текст:
Добре де, нали разбирате, че не е хубаво да се лъже? Откъде ги вадите тези цифри?
Защото ето аз какво намирам: администрация в изпълнителната власт - 97 102
администрация в местната власт - 41 474
от НСИ - https://www.nsi.bg/bg/content/3942/%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D1%82%D0%B … D0%B0%D1%81%D1%82

П.С. Ето за това не вярвам на протеста. Някой питаше за лъжите....
Сложи още 50 000 в МВР. В Министерство на отбраната - 37 000. Дотук 184 000.
По данни от 2019 г. - заети лица 3 136 300. Население - 6 942 428.
Тоест, като не включваме в сметката учители, лекари, пощи, железници и т.н.,  работят 2 952 000. Тоест 43% издържат останалите 57%.
Браво!
Явно на някои много им харесва.

На мен не ми харесва, но това е положението. Европа и в частност България, е със застаряващо население.
Сиреч, пенсионерите са ни проблема. Защо им дадохте по 50 лв тогава?

# 3 271
  • Мнения: 12 301
Сиреч, пенсионерите са ни проблема. Защо им дадохте по 50 лв тогава?

Пенсионери, деца, армия, полиция, администрация. В утопичния случай непрекъснато поддържаме общество само на възраст между 20 и 65 години, заето изцяло в частния сектор. Така никой никому не тежи.

# 3 272
  • Мнения: 3 566
Скрит текст:
Това са хора със самочувствие, образовани и нежелаещи да се съобразяват със статуквото. Събират кураж да се изправят срещу цяла една империя. Много ми напомнят на днешните протестиращи - млади, образовани, със самочувствие. Волов бил на 26, когато загинал, Бенковски - на 32 и т.н.

И ще завърша пак с любимите ми думи на Бенковски (преди седмица вбесих няколко човека с нея във форума): "Моята цел е постигната вече. В сърцето на тиранина аз отворих такава люта рана, която никога няма да заздравей."
Наистина напомнят на всички млади протестиращи, във всички времена. Да цитирам и аз думите на Бенковски според З. Стоянов.
[/spoiler]
"Наистина, ние не сме някои прочути войводи, малко познаваме правилата на четуванието; но и от нас по-добри засега няма между българите. Ако и да има някои честни и способни хора да вземат командата на действията, тях пак ние ще да познаем. Народът е неопитен".

В общи линии и сега така. Околните обикновено са глупави и неопитни ретрогради. Но накрая получаваме княз/цар/премиер от чужбина.

И това е, защото българският народ не се научи да се учи от грешките си. Върти се в кръг и ги повтаря ли, повтаря...А когато дойде време за избори, ходи в гората за гъби, щот протестира. Машшалла....!

# 3 273
  • Мнения: 9 018
Astralina,
към четата на Бенковски се присъединяват шестима хървати и един немец. Те са работели на ж.п.станцията в Белово. От Белово се включва в четата и единствената жена - Мария,(забравих и фамилията). Последният знаменосец на четата е Стефан Далматинеца.
Това е относно някои негласни укори тук,че протестиращите срещу правителството на Борисов били получавали помощ от чужди страни. Е и,какво от това?
Между другото,в Белово има поставена паметна плоча на хърватите и немеца. Тези,които са от София,когато тръгнат с кола към нашето Черноморие,може да се отбият в Белово и да поставят едно цвете пред нея.

# 3 274
  • Мнения: 276
Моля ви кажете как да спрат да ми излизат отговорите от тази тема, имам чувството, че с black_saphire и Vapor лягам, с black_saphire и Vapor ставам. Махнах отметката на “следи”, но продължава да ми излиза.

# 3 275
  • София
  • Мнения: 62 595
Chase, Наистина ли мислиш, че не правя разлика междуемигрант и гурбетчия? По-полека с подценяването, че има опасност да сгрешиш с човека.

Гледам ги сега на Орлов мост - все едно съм на Витошка, но без заведенията. Хората насядали по пейки, къде прави на групички, някои пеят, други си приказват. Всичко културно и спокойно.

# 3 276
  • Мнения: 4 758
Ако протестърите бяха издигнали защитата на ЛГБТИ като тема, щях да ги подкрепя...

Лъжеш Simple Smile

Една част от протестърите са грантаджии.

Щото ти познаваш колко точно от тях?

# 3 277
  • Мнения: 3 566
Скрит текст:
Скрит текст:
Добре де, нали разбирате, че не е хубаво да се лъже? Откъде ги вадите тези цифри?
Защото ето аз какво намирам: администрация в изпълнителната власт - 97 102
администрация в местната власт - 41 474
от НСИ - https://www.nsi.bg/bg/content/3942/%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D1%82%D0%B … D0%B0%D1%81%D1%82

П.С. Ето за това не вярвам на протеста. Някой питаше за лъжите....
Сложи още 50 000 в МВР. В Министерство на отбраната - 37 000. Дотук 184 000.
По данни от 2019 г. - заети лица 3 136 300. Население - 6 942 428.
Тоест, като не включваме в сметката учители, лекари, пощи, железници и т.н.,  работят 2 952 000. Тоест 43% издържат останалите 57%.
Браво!
Явно на някои много им харесва.

На мен не ми харесва, но това е положението. Европа и в частност България, е със застаряващо население.
Сиреч, пенсионерите са ни проблема. Защо им дадохте по 50 лв тогава?

Кой е казал, че пенсионерите са ни проблема? Аз не съм. Не съм чула и някой друг да го е казал.

# 3 278
  • Мнения: 487
Скрит текст:
Има резон, но българите от чужбина са най-големия чужд инвеститор в България. Парите, които изпращат тук не са малко. Причините да са в чужбина са много и различни. Най-важната са парите. Не смятате ли, че ако тук нещата започнат да се променят икономически, правно и политически, тези хора няма да поискат да се приберат? Младите са мобилни и амбициозни.
Тази инвестиция ще я има независимо кой и как управлява. Тя е частна и не е свързана с управлението, така че не е политически фактор . Тези хора, може би, ще се приберат, когато се пенсионират, защото именно различията с държавите, в които пребивават в момента, ще им даде възможност да живеят добре тук /поне материално/.
Да, младите са мобилни и амбициозни, но все още предпочитат да вложат усилия, умения и развитие в готова и подредена система, а не да изграждат такава. Надявам се това да премине и да решат да си създадат условията сами.
Не знам обаче индивиди като Манолова, Иванов, Хаджигенов и всички знайни и незнайни застаряващи, провалили се, но продължаващи да бъдат амбицирани към властта, дали ще допуснат младите. Изброените не подбират нито начини, нито средства. Те са на принципа на война, като на война.
Скрит текст:

Скрит текст:
А, няма да се приберат. Защото децата, които са родени и израснали в чужбина, вече не са истински българи. Някои от тях дори не говорят български, за писане въобще не става въпрос. Човек, когато остарее, желае да е близо до деца и внуци (дори и така омразният на някои Борисов! Wink). Така че, няма да се приберат. Следователно, на емигрантите, според моето скромно мнение, не бива да се дава възможност да гласуват или ако се дава подобна възможност, то тя трябва да е обвързана с доста работа от тяхна страна - да се качат на самолета и да дойдат в България да гласуват. В Германия е точно така - хора, живеещи в чужбина, нямат право да гласуват от местообитанията си - само тези, които идват на място в Германия (разбирайте, имат постоянен адрес, разбирайте плащат за поддържането му във вид на данъци, наем и пр.), имат такова право.
[/quote]

Я, пак! Не разпространявайте невярна информация! Германските граждани постоянно пребиваващи в други държави не гласуват за местни органи - кмет например, НО гласуват за Бундестага (Парламента) по пощата. Бюлетината идва в плик до посочения адрес в съответната държава, различна от Германия, и се връща по пощата.
Така е и в Швейцария.

В тези държави няма "дебат" колко дълго живеят гражданите на тези държави извън родините си, колко пари внасят в бюджетите, имат ли право да гласуват, нямат ли. То и в България няма такъв дебат, има седянка. Въпросът е, че не се осигурява правото на емигрантите да гласуват с тези мижави секции на по няколкостотин километра в някои държави от адреса на гласоподавателите.

# 3 279
  • Мнения: 15 214
И ще завърша пак с любимите ми думи на Бенковски (преди седмица вбесих няколко човека с нея във форума): "Моята цел е постигната вече. В сърцето на тиранина аз отворих такава люта рана, която никога няма да заздравей."
Не знам как изобщо ти идва наум да сравняваш Апостолите с днешните протестиращи. Обидно е.
А освен петна от яйца, домати и боя друго няма да оставят днешните протестиращи. След няколко месеца, ще бъде забравено. Ще имаме нови "родолюбци", които ще се кълнат, че ще работят за благото на държавата без грам свян, че лъжат.
ПП Не изключвам да има изключения, но са толкова малко, че трудно се забелязват.

# 3 280
  • Мнения: 12 301
Моля ви кажете как да спрат да ми излизат отговорите от тази тема, имам чувството, че с black_saphire и Vapor лягам, с black_saphire и Vapor ставам. Махнах отметката на “следи”, но продължава да ми излиза.

Меню>Абонаменти>Нови отговори>Спри следенето /кошчето за боклук/.

# 3 281
  • Мнения: 4 758
Не знам как изобщо ти идва наум да сравняваш Апостолите с днешните протестиращи. Обидно е.

Откъде се взеха тия апостоли пък сега?

# 3 282
  • Мнения: 15 214
Не знам как изобщо ти идва наум да сравняваш Апостолите с днешните протестиращи. Обидно е.

Откъде се взеха тия апостоли пък сега?
От Априлското въстание.

# 3 283
  • Мнения: 487
Скрит текст:
Дами, моля ви за разяснение. Снощи в новините на Канал 1 министър Каракачанов говореше за това, че някой щял да прокара гей-бракове и да създаде  джендърска държава,  ако "спечели ". Уж следя събитията, а тази нишка ми е убягнала. Може ли за разяснение, ако имате представа какво означава това.

Хаджигенов от отровното трио, е прислужник в Българския Хелзинкски Комитет. БХК защитава всички джипсита, гейове и джендъри, като също така настоява за ратифицирането на Истанбулската конвенция.

Chass, да разбираме ли, че първият епитит се отнася за роми? Използвате расистки термин.
Вторият и третият са хомофобски термини.

Епитет е, защото е придобила гражданственост за расистко понятие. Никъде в закони няма да срещнете този епитет.

За другите два, да, използват се с хомофобско значение, пак по горната причина.

Не се хабете, не ги разбирате тези работи!

Явно и от граматика не разбирате. Ако имате предвид думичката "джипси", то тя не е епитет, а чуждица. Може би ще се оплачете на говорещите латински езици, за това, че я използват. Мен отговорна няма как да ме държите. Гей и джендър, хомофобски термини? Интересно, интересно...я пак?

# 3 284
  • Мнения: 3 566
Скрит текст:
Скрит текст:
Има резон, но българите от чужбина са най-големия чужд инвеститор в България. Парите, които изпращат тук не са малко. Причините да са в чужбина са много и различни. Най-важната са парите. Не смятате ли, че ако тук нещата започнат да се променят икономически, правно и политически, тези хора няма да поискат да се приберат? Младите са мобилни и амбициозни.
Тази инвестиция ще я има независимо кой и как управлява. Тя е частна и не е свързана с управлението, така че не е политически фактор . Тези хора, може би, ще се приберат, когато се пенсионират, защото именно различията с държавите, в които пребивават в момента, ще им даде възможност да живеят добре тук /поне материално/.
Да, младите са мобилни и амбициозни, но все още предпочитат да вложат усилия, умения и развитие в готова и подредена система, а не да изграждат такава. Надявам се това да премине и да решат да си създадат условията сами.
Не знам обаче индивиди като Манолова, Иванов, Хаджигенов и всички знайни и незнайни застаряващи, провалили се, но продължаващи да бъдат амбицирани към властта, дали ще допуснат младите. Изброените не подбират нито начини, нито средства. Те са на принципа на война, като на война.
Скрит текст:

Скрит текст:
А, няма да се приберат. Защото децата, които са родени и израснали в чужбина, вече не са истински българи. Някои от тях дори не говорят български, за писане въобще не става въпрос. Човек, когато остарее, желае да е близо до деца и внуци (дори и така омразният на някои Борисов! Wink). Така че, няма да се приберат. Следователно, на емигрантите, според моето скромно мнение, не бива да се дава възможност да гласуват или ако се дава подобна възможност, то тя трябва да е обвързана с доста работа от тяхна страна - да се качат на самолета и да дойдат в България да гласуват. В Германия е точно така - хора, живеещи в чужбина, нямат право да гласуват от местообитанията си - само тези, които идват на място в Германия (разбирайте, имат постоянен адрес, разбирайте плащат за поддържането му във вид на данъци, наем и пр.), имат такова право.
[/spoiler]
Я, пак! Не разпространявайте невярна информация! Германските граждани постоянно пребиваващи в други държави не гласуват за местни органи - кмет например, НО гласуват за Бундестага (Парламента) по пощата. Бюлетината идва в плик до посочения адрес в съответната държава, различна от Германия, и се връща по пощата.
Така е и в Швейцария.

В тези държави няма "дебат" колко дълго живеят гражданите на тези държави извън родините си, колко пари внасят в бюджетите, имат ли право да гласуват, нямат ли. То и в България няма такъв дебат, има седянка. Въпросът е, че не се осигурява правото на емигрантите да гласуват с тези мижави секции на по няколкостотин километра в някои държави от адреса на гласоподавателите.
[/quote]

Ами не е вярно това. Има условия, които трябва да бъдат изпълнени и по една случайност познавам германци, които нямат право да гласуват от чужбина. Ето - изискването е, да има поне един цял тримесечен период след навършване на 14 г. възраст, в който са живяли в Германия и този период да не е повече от 25 години преди изборите или да са на изборни позиции в съответните избори - преведено от скрития текст:
Скрит текст:
However, German citizens living abroad also have the right to vote if they were resident in Germany for at least one uninterrupted three-month period after attaining the age of 14, provided that the period in question was no more than 25 years before the election.

German citizens living abroad who do not meet these conditions may still be entitled to vote if, on other grounds, they have close personal ties to the political landscape in Germany and are affected by it.
от тук: https://europa.eu/youreurope/citizens/residence/elections-abroad … many/index_en.htm

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 22:59 от Chass

Общи условия

Активация на акаунт