Трудова борса и обезщетения - 5

  • 33 932
  • 760
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 808
Есме, този член не важи само в изпитателен срок. Не си спомням кой беше, но напиши в Гугъл "освобождаване поради несправяне с работата и липса на качества", ще го намериш. Но след като трудовият ти договор е безсрочен, и по този член ти дължат едномесечно обезщетение. Може да се разбереш и да не ти го платят. И по този член също се получава пълно обезщетение.

# 31
  • SF
  • Мнения: 21 167
Добре, благодаря! Ще им предложа да ме освободят по този член. Ако го знаете, кажете, защото мене никаква ме няма в тези административни дейности и да не объркам. Няма да им искам обезщетение, естествено.

# 32
  • Мнения: 231
Да попитам ако ида с насочващо писмо на интервю с работодател от борсата. И той ми каже заплата по малка от тази която съм получавал преди  или нещо друго не ми хареса в фирмата. И откажа да работя там това води ли се отказ и ще ми спрат ли обезщетението.

# 33
  • Мнения: 54 413
328 е членът, но пак пише, че трябва предизвестие от работодателя.
https://znamkak.com/%D1%83%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D … BA%D1%82-438.html

Нещо ми се върти, че и по срочни ТД имаше такава опция, но не намирам.

# 34
  • SF
  • Мнения: 21 167
Благодаря, DeVa@! Още утре ще питам дали ще искат да ме освободят по този член. Не искам да навредя на фирмата, а и те няма да го допуснат.

# 35
  • Мнения: 4 808
Все пак питай и в Бюрото по труда за по-сигурно, моите сведения са от преди няколко години. Ти нали си в предизвестие в момента, не мисля, че има нужда от някакво допълнително предизвестие, но трябва да се оформят документално нещата от страна на работодателя.

# 36
  • Мнения: 231
Здравейте, ще ходя с насочващо писмо от борса при работодател. Проблем е че в сферата в която ще ме насоча вече не ми се работи (те ми казаха че ще ме пратят при работодател в същата сфера в която съм работил до сега). Въпроса ми е как да процедирам? Аз мисля да намекна на бъдещия си работодател че уча в друга област  от тази която искат да работя, също така да му намекна че трябва да ме пуска за изпити и лекции едно около 20 ден в година което не ми включва отпуската. Дайте и други свети как да процедирам?

# 37
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 188
Здравейте,съкращение поради намаляване на обема на работа,се взима пълно обещетение,нали?Разбира се и като отговаряш на др.критерии.😀

# 38
  • Мнения: 2 124
Точно така, но понеже от работодател Ви се полага едно обезщетение, ако в рамките на един месец не почнете нова работа, от НОИ първо ще излязат с разпореждане ОТПУСКАМ, а после - СПИРАМ, което означава, че след изтичане на първия месец като безработен трябва да подадете едно заявление за въпросното обезщетение към работодателя, след получаването му от НОИ започва месечното изплащане съгласно определените първоначално суми и срок.

# 39
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
На мен ми се обадиха от ТБ преди 2 седмици да ме канят на интервю, но детето ми беше болно и им казах, че най-вероятно нама да имам възможност да отида. Дори ни се наложи и хоспитализация в последствие. Попитах ги дали трябва да им се обадя , ако нямам възможност да се явя. Казаха, че няма нужда да им звъня. Сега това за отказ ли се води? Никой нищо не ми каза. Даже жената беше много мила.

# 40
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 188
Точно така, но понеже от работодател Ви се полага едно обезщетение, ако в рамките на един месец не почнете нова работа, от НОИ първо ще излязат с разпореждане ОТПУСКАМ, а после - СПИРАМ, което означава, че след изтичане на първия месец като безработен трябва да подадете едно заявление за въпросното обезщетение към работодателя, след получаването му от НОИ започва месечното изплащане съгласно определените първоначално суми и срок.
А по кой член,може да ме освободи работодателя и да не дължи обещетение(на ТД безсрочен),за да се взимам пълно обещетение на ТБ?Благодаря!🙂

# 41
  • София
  • Мнения: 561
Здравейте! Не знам дали тук е правилното място да задам въпроса си, ако не е, моля да не извините.
Предстои този месец да се получи първото плащане от бюрото по труда за безработица, в календара на НОИ датата е 15.06, имате ли идея кога трябва да се появят данни за плащането в онлайн справките на НОИ? Сега все още няма.
Благодаря Ви предварително 💗

# 42
  • Мнения: 2 124
Днес ме 13-ти, малко търпение 🙂
Има и втора дата за обезщетения - 29. число.

# 43
  • София
  • Мнения: 561
Днес ме 13-ти, малко търпение 🙂
Има и втора дата за обезщетения - 29. число.
Да, нямах идея, че има втора дата. Предполагах, че нанасят данните предварително, както при болнични и майчинство. Благодаря.

# 44
  • Мнения: 54 413
Момичета, аз пак да питам за предизвестието.
Има ли специална бланка?
Или свободен текст?

Общи условия

Активация на акаунт