Имате ли много добра приятелка там където сте?

  • 2 371
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 757
Не знам дали мога да нарека хората, с които общувам приятели, защото изискванията ми са много за да нарека някой приятел. Има с кой да си приказвам и споделям, всъщност никога не ми е било проблем да си споделям с който и да е, че дори вдъхновявам и хора не много склонни към споделяне да го правят. Но да си призная, тук специално някак си нямам усещане, че на някой наистина му пука за мен. Всичките ни връзки и срещи са на взаимно изгодно ниво и това ми стига. Трудно е когато имаш съпруг и дете да имаш и истинска 100%ва приятелка както на младини - просто тя няма къде да се вмести. Но за възрастта не съм съгласна, че е пречка - ако човек има желание да има приятел и самият той да бъде приятел нищо не може да му попречи. Още повече, че когато хората са узрели знаят по-добре как да ценят и пазят приятелствата си. Забелязала съм обаче, че много хора не знаят значението на думата приятел и самите те като че ли не могат да бъдат приятели на никой, освен на себе си. Пък и като че ли нямат нужда от такъв защото не показват себеотдайност към другите, а по-скоро гледат да ги ползват. Визирам българи. Има обаче чужденци, които наистина са много лоялни и жертвоготовни или поне на пръв поглед така изглеждат.

# 16
  • Мнения: 7 914
Не вярвам в създаването на приятелства на 'стари години'
колко пъти съм ти казвала да не взимаш думите? newsm62

Не вярвам да си създам много добра истинска приятелка от сега нататък....ако стане добре дошло... но не вярвам...добра приятелка за приказка кафенце -  да но иначе... тук живея малко повече от 4 години със съседките си и досега една не съм чула да каже каквъвто и да е негативизъм от мъжа си...всички семейства са супер перфектни... Rolling Eyes ...не живеят също така и хора обичащи да четат  Rolling Eyes, да ходят на кино....на концерт или каквато и да е изява за тези 4 години също никой не успя да отиде... Mr. Green

Да живее ФОРУМА newsm44

# 17
  • Мнения: 2 757


тук живея малко повече от 4 години със съседките си и досега една не съм чула да каже каквъвто и да е негативизъм от мъжа си...всички семейства са супер перфектни... Rolling Eyes ...




Ми то си е типично българско да се оплакваш от мъжа си, особено когато е българин. И аз мога много да се оплаквам от мои бивши български гаджета. Но от мъжа ми нямам оплаквания и мисля, че е нормално щом съм се оженила за него. Иначе трябва да съм глупачка да се оженя за някой, който не ми харесва.

# 18
  • Мнения: 7 914
Кой е казал, че не съм типична българка? smile3506
Също така, може и да съм глупачка ама не съм се омъжила за супер идеален мъж...и моето мнение не се припокрива 100% с неговото... и ми е закъснявал когато съм му приготвяла вечеря и ме е хващало яд и тн и тн...
И не говоря да се оплаквам а да споделям и да изпускам пара... дори и на моменти да се посмея smile3534



и след първите месеци заедно имахме сблъсък на културите ( разбирай някой негативни изживявания) и сега и двамата си го признаваме и заедно се смеем smile3533

# 19
  • Мнения: 2 757
Кой е казал, че не съм типична българка? smile3506
Също така, може и да съм глупачка ама не съм се омъжила за супер идеален мъж...и моето мнение не се припокрива 100% с неговото... и ми е закъснявал когато съм му приготвяла вечеря и ме е хващало яд и тн и тн...
И не говоря да се оплаквам а да споделям и да изпускам пара... дори и на моменти да се посмея smile3534



и след първите месеци заедно имахме сблъсък на културите ( разбирай някой негативни изживявания) и сега и двамата си го признаваме и заедно се смеем smile3533

Едва ли някой се е оженил за супер идеален, понеже не вярвам такъв да съществува. И не мисли, че имам нещо против споделянето. Освен това дали нещо е недостатък или не е много субективно и това, че за мен е недостатък не значи че и за него е, и не значи, че един няма да си променя мнението и да реша, че всъщност въпросният недостатък е по-скоро плюс. Та аз така гледам на нещата и няма много да излъжа, ако кажа че от тази гледна точна моят мъж няма недостатъци. Освен това е леко невъзпитано да казваш че не харесваш това или онова у съпруга си.

# 20
  • Мнения: 7 914
А не е ли лицемерно да казваш да казваш , че всичко е идеално.... или ...
ааа не, не е нали не се говори за подобно нещо Joy

Каквото съм такава съм...но винаги съм си АЗ Mr. Green

Няма повече да продължавам диоскусията с теб ( ако искаш пращай лично) понеже не е по темата Peace

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Нямам, но и не искам да имам!Най-добрите ми приятелства са изградени в продължение над 20г., предпочитам с тях да си остана.По-добре ми е да имам много познати и малко приятели.Защото думата приятелство означава много и не на всеки може да се гласува доверие за това.

# 22
  • Мнения: 940
Мерси за отговорите,значи не съм само аз такъв отшелник Rolling Eyes ,и да някой по горе каза че мъжа и е най добър приятел - и при нас така -и двамата сме на един акъл Laughing ,може би ако не беше така щеше да ми е много тежко.
Като питах за добра приятелка ,нямах пред вид най -добра ,то е ясно че най добра идва само от подрастващите години - а за добра който да можете да звъннете примерно всеки един момент от деня и да се оплачете за нещо или да си ходите на гости за по кафе и т..н..ей така .

А за  оплакването от мъжа...аз смятам че си е до човек ,познавам бг девойки които всичко си казват от...до ,а и такива американки --- просто явно някои хора имат нужда да споделят такива неща и не ги притеснява.

# 23
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
а за добра който да можете да звъннете примерно всеки един момент от деня и да се
Точно такава се старая да не бъда.Тук има много "приятелки" които ми се обаждат с такава цел, дай да помрънкам как нямаме пари и колко ни е трудно.Едвам ги изтърпявам #2gunfire, а нещо вече започнах да ги слагам в игнор листа.Има само едно момиче с което ми е истински приятно.Забавна, импулсивна и темпераментна, НЕпредаваща си проблемите на другите.Ей с такива хора като нея обичам да контактувам, но за съжаление не съм срещнала за сега други подобни на нея.

# 24
  • Мнения: 7 914
Не нямам тук човек на който мога да звънна по всяко време на денонощието... единствения човек , на който мога да разчитам това е мъжа  ми и никой друг...

# 25
  • Мнения: 4 212
ДА, имам, две са, както и прители, на които знам 4е винаги мога да раз4итам.

# 26
  • Мнения: 6 167
Съгласна съм с всички Peace
Освен, че в чужбина и на 'стари години' трудно се правят трайни приятелства, съм съгласна и с това, че когато човек има семейство ( съпруг, деца) фокусът вече не е толкова върху приятелския кръг, колкото в семейството. Съгласна съм и с Биляна - благодарна съм, че достигнах до момента, в който аз си избирам средата, а не тя мен.радвам се, че този момент дойде , когато съм на 32, е не в пенсионна възраст. По-спокойно се живее.
 Peace
Няма нищо по-досадно ( а и доста мъчително), от отдадени чуства към човек, който познаваш отскоро  по някакъв начин смяташ, че ти е 'вечен' приятел , усещате се,  след което той тотално да се сгромоляса пред погледа ти.

Приятелствата се изграждат много много години.
Иначе да си говориш с някой - хахо хихи, кафетата и тн - има такива хора.
но те не оставят следи в живота. мисля аз.

# 27
  • Мнения: 3 098
Не,заЩото не искам.Е,в на4алото имах,но се дистанцирах от тях леко и такти4но,тъй като по едно време решиха 4е мога да им бъда шофьор и психоаналитик.НеЩо не ми допада идеята.
Имам си добри познати оба4е за развле4ения.Горе_долу сме с обЩи интереси,за4итаме си взаимно на4ина на живот.Това е предостатъ4но.
Най_добрите ми приятели си останаха от гимназията и студентските години.Виждам,4е много моми4ета по_горе са казали съЩото,зна4и има за какво да е така.
С тези хора и сега като се среЩаме имаме какво да си кажем,забавляваме се без граници и задръжки и си имаме доверие.

# 28
  • Мнения: 5 475
Да ви кажа честно за момента най-комфортно и споделящо 'по български' се чуствам в "Мами в Италия" темата, тук. За нула време създадохме условия да си ходим по гости, да си помагаме, споделяме и тн. Мисля, успешно запълваме 'дупки' и липси на близка по български атмосфера. Засега нямам нужда от повече
Peace

И аз така,но се познавам лично и с голяма част от тези момичета и се радвам на късмета ,че ги намерих!  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 2 825
....Тук има много "приятелки" които ми се обаждат с такава цел, дай да помрънкам как нямаме пари и колко ни е трудно.Едвам ги изтърпявам #2gunfire, а нещо вече започнах да ги слагам в игнор листа..

Същото е положението и тука  Sad и ми е много тъжно от този факт.
Това ме кара да си стеснявам кръга от познати постоянно, докато в един момент започвам да ги слагам директно в игнор листа, после ме е яд сама на себе си, че не съм им дала шанс на хората.
И аз нямам приятелка тука, всичките са някъде по чужбините  Sad Чуваме се само по телефоните - говорим си с часове, де  Wink Не можем да си затворим докато не ни свършат картите  Blush
Имаме едно приятелско семейство, с което се виждаме доста често- те са ни кумове. Смятаме, че на тях можем да разчитаме, но все пак си личи, че не е 'старо' приятелството ни.

Общи условия

Активация на акаунт