Обсъждане на имотни обяви-16

  • 32 477
  • 729
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 9 774
Че къде до градинката на Солунска има ЕПК? Освен да е ъгловата кооперация с колоните и магазините? Но пък хем на 2 ет., хем с излаз на двора (доста неугледен), хем кооперацията е 5 ет., хем този малък апартамент има 1/3 от парцела?
Иначе явно е направен за еърбнб, според мен, съдейки и по оскъдната мебелировка. Цялостният облик и особено сините стени ми харесват, но все пак са си 50 квадрата, както и да ги погледнеш. За да стане жилище за живеене, а не за наематели, пак ще се наложи ремонт. Районът е много оживен, за живеене за лично ползване - по-скоро не, освен ако не е за студент/млад човек да излезе и да купонясва до зори.

# 106
  • София
  • Мнения: 4 668
Колко тоалетни е оптимално да има в едностаен?
https://m.imot.bg/details/1a159351985019632
Тоалетните са му последна грижа на "това нещо". Като гледам снимките и ми идва да закрещя от ужас.
Няма нито 1 гардероб, нито 1 скрин с чекмеджета, къде да си събереш бельото.
Няма и антре. Таблото с бушоните се вижда вътре в хола. Т.е. и връхните дрехи няма къде да сложиш.
Няма кухненски плот. Хладилник не видях ... Пералня не видях ... Фурна не видях. (Или е била зад бяла вратичка ...)
Колкото е тесен, още повече е стеснен с този напълно нефункционален куфар от гипсокартон.
Етажерка, направена от малка дъска и малка лед лента ... интересно над минимума, но евтино и ненужно.
Телевизор вдигнат високо над нивото на погледа, трябва да го гледаш прав.
Мивката и котлоните с капаци изглеждат интересно, колкото да оригиналничат, но и те са абсурдни.
Това за живеене не става. Евентуално за приемна на някоя служителка. За аирбнб нямам идея ...
Но при тия цени ... Това е почти 3но на обикновен едностаен.
Също, абсурдно е това да е 50кв. На половина, повече ще повярвам.
Т.е. и цената на квадрат едва ли е 3000.
Така като го гледам е около 7х3 + още по 4кв на баните. Антре няма. Т.е, ако няма грешка със снимките, и 2та баня съществува, е 25-30кв чисто.

# 107
  • София
  • Мнения: 16 023
Нищо лошо няма в 2те тоалетни.
Но блока според мене не е от 1970 г. Май доста години са спестили в описанието.

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Повече от ужасен е. И моето търсене е на нещо малко, хубаво и скъпо (в център), но това има само критерия скъпо и нищожно малко. Грозно чак и цената ..офф.
Идеята за ербиенби е супер, но все пак да не е срамно туристите да минат през входа и съседите. Да не е пълната селяния. Затова е най-добре една нова , спретната сграда, поне самата сграда да е ок..то че около нея ще е ужас хаха

# 109
  • Мнения: 9 774
В център и то баш център "новичко" не можеш да очакваш. Наоколо са къщи и кооперации в съвсем друг стил.
Новичкото в баш центъра - според мен гърба на карето с тази кооперация от обявата, е това голямо @ко, което сигурно от 2 години стои в този завършен на пръв поглед вид, но ненаселено (пуснете си на Гугъл вю ул. Д-р Георги Вълкович 10).
Малко в центъра обикновено е част от делен голям апартамент/етаж, като малката част е с повече компромиси. Ако не харесваш старо строителство, тогава трябва да се насочиш към широк център, независимо в коя посока - юг или север.

А за спретната - да припомня за "малка спретната къщурка ...Ангел Кънчев номер 5 ... тука всяка мижитурка ..." и т.н., за които се сещат за какво и за кого говоря.

# 110
  • Мнения: 2 313
Като цяло имотите в този район са крайно надценени.

# 111
  • Мнения: 14 617
Според мен , района Дондуков надолу до Сливница всичко е топ . Има и доста ново строителство , но предполагам че е скъпичко.
Нито мургави, нито полу мургави има!!
Няма да казвам колко известни БГ живеят в района има и няколко посолства на Б.К.
Все пак това са 3 до 5 мин пеша от "Триъгълника на властта" !
Wink
Ама гроздето е кисело, а цените си се държат стабилно там, не е за приходящи.
Чак топ не е според мен,но е в пъти по-добре от доста претъпкани,но ''престижни'' квартали.Да,наистина много известни личности и заможни хора,живеят там.На самата Сливница Луиза Григорова и съпругът и си купиха апартамент.Аз например не харесвам южните квартали,но са скъпи и пренаселени.Значи щом има търсене,с основание са скъпи.За мен под Дондуков е ок.Излизаш на улицата и за 5мин.си в топ център.Може спокойно да не използваш градски транспорт,както ако идваш от някой ''престижен'' квартал,южен или Гео Милев,примерно.Щом и там са високи цените,значи карето не е надценено.Макар по принцип да мисля,че цяла София е надценена и скъпа.Е,освен коптора общежитие.Сетих се,че в ''Бригада нов дом'' правиха ремонт в такъв блок на соц.слабо семейство.Също нямаше асансьор и през прозореца качваха материялите за ремонт с въже.Аз ходих мин.лято в карето  под Сливница.Едни познати искаха да продадат стара къща да си купят НС.Не успяха.Да кажа за квартала.Презастроено.Цените високи,но си има желаещи.Гледат си в прозорците,до тях стари триетажни къщи населени с цигани.Мерси!Ама щели и щях да ги съборят.Може,след 20-30год.Такива имоти с по 5-6 собственика,които не могат да се разберат,ще седят докато съвсем се скапат.А дотогава слушаш бай мангал и пазарувате заедно в кварталният магазин.До всяко кафене-циганска къща.Има и наематели чужденци.Явно им е удобна локацията и не се впечатляват от мулти-култи атмосферата.Те са свикнали,а и са временно там.Колкото м/у Заимов и Дондуков,също има малки къщи.Посока моста Чавдар.Една позната живее там.Престижен район,но къщата е неугледна,има влага.На такова място по-добре да се събори или направи голям ремонт.

# 112
  • Мнения: 9 774
Да, в Драз-махала яко се строи. И там основният проблем е, че са по повече от една къща в парцела и собствениците са много, по правило повече от 4. Този квартал е доста пострадал от бомбардировките 1944 г. По думите на майка ми, от сегашната Бърза помощ се е виждала Централна гара, старата, която беше като гара Подуене (т.е. по-ниска от сегашната). Това си личи и по част от по-големите къщи, които са по Сливница между Сточна гара и Лъвов мост - има доста празни калкани. Възстановяването на разрушените къщи след 1945 г. е било точно по най-бедните времена, затова и къщурките са такива малки и неугледни, буквално правени с отломките от разрушените къщи.
На ъгъла на Данаил Николаев и Панагюрище вече оползотвориха целия ъгъл с 2 големи кооперации. На Сливница от ковачницата до спирката миналото лято събориха къщите, много широк парцел е, казаха ми, че щяла да бъде мултифункционална сграда - магазини и офиси и апартаменти. Да, но ще затворят карето с вече построените кооперации на Панагююрище и тези апартаменти, които гледат към вътрешното каре - яка жега ще бъде, няма да може да се проветрява ама хич. И дори в този квартал, който си има недостатъци - Сливница, Данаил Николаев и кръговото като минимум, цените не са хич ниски - като бяха на начален етап в кооперациите на Данаил Николаев и Панагюрище ги рекламираха ОТ 850 евро на квадрат, което, както знаем, е цена за партерни офиси, северни ателиета и т.н. Но е факт, че не спряха да работят през цялото време на ИП, всеки ден наливаха бетон и вече са си на груб строеж (първата кооперация вероятно върви към А15 и А16). Не знам какъв % продажби на зелено са реализирали, но след като строежите си вървят, значи няма проблем с финансирането.

Между Сливница и Дондуков обаче, няма чак толкова много малки схлупени къщи, съответно няма чак толкова възможности за строеж. По Чумерна от Искър до Росица, на Искър срещу СМГ, на Екзарх Йосиф до СМГ изникнаха малки и малко по-големи кооперации, но май там апартаментите много бързо са свършили. Миналата година май видях, че паркингът на Екзарх Йосиф почти до Раковска, през една кооперация до магазинчето за перилни препарати, се продава на публична продан. А там е як парцел, на калкан поне от едната страна и то висок калкан. Ако са го купили или го купят, значи там е следващата голяма кооперация в района. Като локация хич не е зле - малко шум ще има от Раковска, но приглушен, защото не е на самата улица.

# 113
  • Мнения: 14 617
Цитат
Сливница от ковачницата до спирката миналото лято събориха къщите, много широк парцел е, казаха ми, че щяла да бъде мултифункционална сграда - магазини и офиси и апартаменти.
Направо ти се възхищавам как си толкова информирана.Ние се чудихме с познати какво ще има на това голямо място.Няма табела.Един багер зарязан.От там също минават мн.цигани и наркомани от метадоновата програма в б-цата,дето и горя покрива по НГ.Иначе махалата от ескалатора на лидъл,изглежда ок.Като се замотаеш вътре,тцъ,не!Един път ходихме до детският център в първата пряка.Сграда,градина,клуб,всичко хубаво.Наоколо мизерия.От другата страна посока Раковски се откроява много красива,нова,семейна къща.На самият ъгъл с Раковски,нов блок.Доколкото разбрах,никога не са обявявали,че продават.Може там всичко на зелено да е заминало.Локацията е добра,но при толкова индианци,не!Те са на абсолютно всяка улица там.

# 114
  • Мнения: 9 774
Силвърстоун, аз не съм много контактна, но тогава просто отивах към спирката, когато излизаше камион, като разчистваха старите къщи, и питах. Иначе само зяпам, не питам (като няма да купувам, за какво ми е да знам, ще го видя в един момент).

# 115
  • Мнения: 1 684
Момичета, какво мислите за тази обява:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b157080421509573

Търся апартамент близо до Александровска болница и попаднах на това.Доста по- евтино продават отколкото в Хиподрума например. Района е малко необлагороден, чудя се как не е застроен до момента. Да не би да има проблеми с почвите отдолу.

# 116
  • Мнения: 2 313
Въпреки, че не съм момиче ще си позволя да се включа с това, че няма особен проблем с почвите никъде в София. Има проблем с подпочевни води евентуално, но човечеството е решило този казус преди хилядолетия.

# 117
  • Мнения: X
Момичета, какво мислите за тази обява:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b157080421509573

Търся апартамент близо до Александровска болница и попаднах на това.Доста по- евтино продават отколкото в Хиподрума например. Района е малко необлагороден, чудя се как не е застроен до момента. Да не би да има проблеми с почвите отдолу.
. Вероятно в Хиподрума няма гета на лилавите, а в този район има.

# 118
  • Мнения: 2 998
Вероятно в Хиподрума няма гета на лилавите, а в този район има.
Зимата въздухът е ужасен от къщите на същите. Като се спуснеш от "Борис" винаги е гъста мъгла.

# 119
  • Мнения: 421
Здравейте , търся едностайно жилище в София , ще съм благодарна за всякакви коментари , плюсове , минуси на тези обяви . Не съм от София , а и скоро не съм купувала жилище , всякаква информация ще е от полза. Благодаря!

https://www.alo.bg/6803858

https://www.alo.bg/6840045

https://www.alo.bg/6804569

https://www.alo.bg/6823216

Общи условия

Активация на акаунт