Ноемврийчета напети весело растат :)

  • 12 628
  • 275
  •   1
Отговори
# 195
  • тук-там
  • Мнения: 5 860
Цитат на: 2 в 1
Да ви се оплача: моето дребосъче вече три дни се напъва зверски и не може да се изака (аз първия ден и помогнах, дадах и чаена лъжичка сок от ябълка и ........ помогна, но се притесних дали не и е много рано за сок и не повторих, обаче напъните започнаха веднага след поредното хранене, вечерта в 3 не издържах да се мъчи така детето и помогнах с термометъра. Обаче от тогава минаха още два дни в които реших да не помагам, че знам че не е хубаво и я оставих сама да се справя. Не е акало горкото и ръмжи като мече, вчера пак реших да и помогна с термометъра и нищо на стана  Sad .Обадих се на педиатърката и тя каза да правя млякото с вода от преварени овесени ядки и да и давам Дуфалак, прочетах брошурата и на нея пише, че можело да даде резултат след два дни. Горкото днес вече отказва да се храни. Ще се поболея от мъка и безпомощност.


Този проблем ми е до болка познат, Рая от седмица не ака сама. Помагаме и  Mr. Green . Ще ти кажа как, а ти ще решиш, дали да приложиш този метод. Педито ми препоръча да вкарам в дупето на бебка 2 мл глицерин със спринцовка. Действа безотказно, почти на мига. Според моя лекар това е по-щадящо от термометър и сапунче, не прави червата лениви и няма никакви странични ефекти. Аз имам доверие на педито, още повече, че той е помагал така на щерка си да ака до 6-ия месец, след това перисталтиката на детето се регулирала.

# 196
  • Мнения: 3 663
Цитат на: mtz
Педито ми препоръча да вкарам в дупето на бебка 2 мл глицерин със спринцовка.


А добре, а вкарването на спринцовката не действа ли като термометъра - дразни сфинктера ? Вярно, че е по-тъничка, но все пак....
А искам да ви кажа, че на една позната бебчето до 6я мес акаше само с термометър и после си почна самичко и до ден днешен (вече е на 2 годинки и нещо) си нямат никакви грижи вече с акането. Така, че не знам дали всички бебета привикват към термометъра. Аз лично като не ми ака един ден и директно си и го слагам без никакви колебания. Предпочитам така, отколкото да се мъчи и да и се токсикира малкото организъмче.

# 197
  • Мнения: 3 663
Цитат на: maria_maria
Здравейте и от мене!
Снощи след като го окъпахме,забелязах че има дребни пъпчици по гърдичките,всъщност малко по нагоре от гърдичките.Дали може да е от сокчето  и от адаптираното мляко.Мисля,че не е от сокчето,защото досега не бях забелязала.Може ли да е от НАН?

Да ти опиша нашите пъпки - много много ситнички нагъсто една до друга, червенички без никакви връхчета. Педито каза, че е честа реакция на бебета на адпатирано мляко - не че има алергия към млякото, ами нещо друго дето не го разбрах, но като бяхме имаше дузина кухащи и кашлящи деца при нея и хич не се мотахме да ми обяснява. Имаме такива по личицето, ръчичките и горната част на гръбчето и коремчето. По-напред писах с какво ги мажем - тези на лицето изчезнаха вече почти, а съм ги мазала само 2 пъти. Тези на тялото още са си там, но трябва да ги мажем един мес, така че не очаквам толкова бърз ефект. Обаче педито каза, че страшно ги сърбят и бебетата обикновено са много неспокойни. И май е права, защото откакто я мажа все едно е друго бебе! Simple Smile

# 198
  • Мнения: 3 663
Цитат на: 2 в 1
освен това да прибавим и коликите, и гадна хрема лекуваме в момента ....

На нас педито като идва в началото и ни каза ако има хрема да слагам физиологичен разтвор по една две капки. Пробвайте ако искате. Няма да навреди - то си е подсолена водичка все едно Simple Smile

# 199
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Moni
Аз пак имам питане, което може да ви се стори малко налудничаво. Каква е формата на главата на вашите бебоци?

Нашата е като круша Simple Smile Ама то е заради големите бузки Simple Smile те чак лекичко и висят надолу освен че и разшиеряват личицето и е съвсем като крушка Simple Smile

# 200
  • София
  • Мнения: 754
Цитат на: maria_maria
Здравейте и от мене!
Снощи след като го окъпахме,забелязах че има дребни пъпчици по гърдичките,всъщност малко по нагоре от гърдичките.Дали може да е от сокчето  и от адаптираното мляко.Мисля,че не е от сокчето,защото досега не бях забелязала.Може ли да е от НАН?


Абе да ти кажа може и да има връзка с НАН-а. Лори до онзи ден също беше на НАН и постоянно имаше пъпчици по бузките, брадичката, а дори и мъничко на гърдичките. Реших да й сменя малко храната с Милумил да видя как ще я поне се, а също и поради това, че Милумила е за бавно наддаващи бебчовци. В интерес на истината, от както й давам Милумил пъпчиците изцезнаха. Не знам дали има връзка с млеката, но е факт. Сокче още не съм почнала да й давам, но след НГ ще почна, искам да стане на 2 месеца.

# 201
  • Мнения: 390
Тони, Стеримар-а е физиологичен разтвор, но на спрей. Обаче той е повече за профилактика и хигиена на нослето (не лекува).
Пък моите неволи не свършват до тук. Нали по-горе се похвалих, че нямаме температура, е да ама има. И ходих на лекар. Бебето има хрема, болят я недоизлекуваните ушички. И сега:
три пъти на ден Отипакс за ушичките
четири пъти Коларгол за нослето
четири пъти антибиотик
три пъти Панадол за температурата
два пъти дневно Дуфалак за запека
преди всяко ядене Стеримар и помпичка, че детето не може да суче със запушено носле
и кремче за дупе на личицето за пъпките (чудно, но и ние сме с НАН)

между другото тя се изака, нещо гамадно зелено и гъсто

# 202
  • София
  • Мнения: 3 889
Цитат на: Мери
Привет и от нас! Laughing
Искам да питам мамите които все още само кърмят по колко пъти в денонощие  акат бебоците Confused: , дали е нормално на всеки 3 часа пампито да е оцапано Rolling Eyes ? Давате ли вода защото Ива за сега отказва всичко друго освен кърмата Rolling Eyes .
А иначе и ние от скоро гукаме, а като й говоря милата така зяпа и върти езиче  все едно всеки момент ще ми проговори Laughing
2 в 1 и ние все още ядем на 3 часа, макар че забелязвам че  това е така само през деня, нощем си прави една почивка от 5 и една от 4 часа.


мери, с моя бебок сме все още само на кърма и непрекъснато памперса му е оцапан - много ака сладурчето Simple Smile нощем прави почивка от 6 часа, а доста често през деня взе да прави почивки по 4 часа Simple Smile
не иска водата и е много сладък, защото е нахитрял и симулира, че тръгва да се дави само и само да не му бутам водичка Simple Smile аз гледам да пийва поне една-две глътки, за да изплаква устичка след ядене и да не прави гъбички Simple Smile

# 203
  • Мнения: 3 663
2 в 1, направо ти съчувствам мила... толкова чудесии наведнъж.. дано да ви минат скоро неволите. Стискам палци!!! А Стеримар-а не знаех, че е физиологичен разтвор Simple Smile

А за устичките - ние изплакването го правим с лъжичка. Давам и 2 лъжички водичка и тя най-демонстративно си я изплюва и мисля, че устичката и се измива по-добре. Дори и да я глътне пак ми се струва, че е по-добре, понеже минава през цялата устичка, а с бибата често пъти си отива директно в гърлото. Пробвайте ако искате Simple Smile Ако я изплюе бебето ще видите, че е примесена с остатъците от млякото в устичката Simple Smile

# 204
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Moni
Аз пак имам питане, което може да ви се стори малко налудничаво. Каква е формата на главата на вашите бебоци? На нашия е продълговата / като на египтянин:) / и въпреки че педиатъра ме успокои че не било проблем, се притеснявам. Ние нали сме и с малка фонтанела, та се чудя дали не е от това.
Ох, постояно си измислям нещо за което да се шашкам и това се отразява яко на нервите ми:(

Мони споко бе и нашата е с такава форма, но мен си ме радва това, защото моята е сплескана отзад тъй като майка  ми ме е оставяла да лежа основно по гръб а и не ме е глезила много много на ръце Wink . Поради тази причина сега не се харесавам с пусната коса Sad .

# 205
  • Мнения: 4 242
Тoni страхотни снимки, много сте сладки пу пу, ама какви бузки сте направили, браво на мама че добре гледа чедото Laughing
2 в 1 миличка дано скоро се оправите, милата рожбица Sad  Ама че график, като че не стигат другите ангажименти ами и за това да мислиш нон стоп никак не ти е лесно. Confused
Мамчета да ви се похваля че снощи Ивката ме остави да се наспя 7 часа и половина, лелееееее това беше рай, не съм спала толкова повече от 5 месеца. Днес съм такава свежарка та дрънкам! #Milti

# 206
Като чета какво сте писали,явно имат връзка пъпчиците с Нан. Thinking  Thinking
Т o n i, мързи ме да търся преди какво си писала за тези пъпчици.Би ли драснала името на кремчето. Praynig
Ще сменя може би млякото на бебо.Утре ще говоря с педиатърката.
Но момичета да ви кажа откакто Тони яде нормално - ми ака по два пъти на ден.Ура!!!!!Явно ми е бил доста гладничък. #Puppy dog

# 207
  • Мнения: 3 663
Цитат на: maria_maria
Като чета какво сте писали,явно имат връзка пъпчиците с Нан. Thinking  Thinking
Т o n i, мързи ме да търся преди какво си писала за тези пъпчици.Би ли драснала името на кремчето. Praynig
Ще сменя може би млякото на бебо.Утре ще говоря с педиатърката.
Но момичета да ви кажа откакто Тони яде нормално - ми ака по два пъти на ден.Ура!!!!!Явно ми е бил доста гладничък. #Puppy dog

Мимка, кремчето за лицето се казва Елоком, а това за телцето е Линола Фетт. Имат страшен ефект и двете! Бебка явно доста са я сърбели тези гадини и затова е  била такава ревлива и нервна. Откакто я мажа едно на ръка, че пъпките вече почти изчезнаха, второ, че все едно си имам ново бебе Simple Smile Страшно спокойна е Simple Smile Пу пу, дано все така Simple Smile
Обаче мисля, че най-добре е лекар да каже какво да се маже все пак.. Simple Smile
Браво на вас, че си папкате добре вече Simple Smile

# 208
Цитат на: T o n i

Мимка, кремчето за лицето се казва Елоком, а това за телцето е Линола Фетт. Имат страшен ефект и двете!

Мерси,мила,още утре ще купя,за да видя какво ще стане.Дано ни помогнат.
На това ядене в 19 часа бебо изяде цели 180 гр. #Shocked  #Shocked Опитах се да му махна шишето,но да не ви казвам какъв рев настана.Изяде всичко до последната капка и заспа.

# 209
  • София
  • Мнения: 754
2 в 1, много работи бре, лелее Shocked Съчувствам ти и дано се оправите бързо, че то си е живо мъчение така.
Мери искам и ние така, ама моята мома е със собствено мнение - дългото спане го прави привечер, а през нощта си се буди. Е да, ама аз не мога да спя през това време, когато тя спи (например от 17ч. до 23ч.) и не знам дали има начин да се измести това спане да й е през нощта Thinking
А пък да ви кажа каква я свърших тази нощ. Явно съм станала абсолютен сомнамбул, щото вече не помня какво правя. Значи като я храних в 3.30ч. после я взех при мен да спинка, като тя ми беше от дясната страна. В 6.30ч. като се размрънка за следващото папане какво да видя - подпряна е зад гръбчето й с една пелена (обикновено й я слагам, за да не се преобърне, но това когато си е в нейното креватче). Питам мъжа ми той ли е сложил пелената, а той ме погледна учудено и каза, че не е. В следващия момен усещам, че не само е сложена пелена ами и Лори ми е от лявата страна Shocked  Shocked  Shocked  Е, те това вече хич не го помня - кога съм я преместила от другата ми страна, кога съм я подпряла ... ужас. Направо се уплаших от себе си Confused
При вас случват ли се подобни неща на непомнене?

Общи условия

Активация на акаунт