Оставяте ли бебето /детето при баба?

  • 6 142
  • 128
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 24
Много е важно и според мен.,мнението на двете поколения да е сходно (да не казвам еднакво,защото е трудно)относно възпитание,режим на детето...поне докато е малко и не може да си каже какво иска или не иска. Пр. Не искам да давам някои храни на детето си....а отсреща -реплика "Ееее...едно време на два месеца ви давахме мед...отгледахме ви с кисело мляко " и т.н.
Да, съгласна съм тук, това става с много разговори. И аз срещнах трудности, трябваше да обяснявам да не се пасира храна на 2 години, да не се дава риба, мляко, цитрус в едно хранене, да се буди детето след 2-3 часа следобеден сън, особено ако минава 17, дупето да се мие след 💩, а не само с кърпички.... Не е минало гладко, но пък съм си казвала навреме, уж, по няколко пъти. Очаквах големи трудности с махането на памперса, където първите две седмици изцяло аз се посветих, и им дадох указания точно кое как кога, ама точно в това взеха, че ме подкрепиха и мина добре (че бяха се вманиачили, слагаха и махаха памперси с повод и без 💰💰💰). Кисело мляко с мед от два месеца, ами разбира се, и при нас я имаше тази идея! Те деца са гледали преди 35-40 години, нормално е да имат други схващания. Или "чувала съм за сокчета от 3 месец" (а аз кърмех изключително до 5.5 месец). За храните не съм позволявала нищо извън моите виждания. За режима - предадох им детето с изграден режим, и си настоявах да се спазва. Повтарях по сто пъти някои неща, ако искат да се сърдят, но не са казвали нищо. Изслушвам ги, когато имам търпение, приемам някои техни възгледи, доколкото не влияят зле на детето, и понякога само в техния дом да си ги правят. Така е, като разчитам на тях, все пак бабите гледат внуците по различен начин от този, по който са си гледали децата. Майка ми всичко ще ми каже, ако имаше нещо, не знам свекърва ми дали ми говори зад гърба, ама засега се получават нещата.
Успех и на теб. Ако не ти се налага - гледай си детето и бъди щастлива Simple Smile ако ти се наложи - отстоявай си възгледите. Хорското мнение да не те впечатлява.

😊😊😊благодаря ти 🤗 така е. Напълно си права. И трябва да си казваме всичко.
Научих се...Преди повече си премълчавах,но сега когато се касае за детенцето ми-както всички майки-искаме най- доброто. Понякога обаче са големи спорове и сърдения...Все едно аз не съм права как си гледам детето... Аз не искам да й давам пържено още от сега,та тя е на година и половина. Та така. И ред други такива. И като я оставя може би ще й дадат и забраненото.

# 121
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Аз не искам да й давам пържено още от сега,та тя е на година и половина. Та така. И ред други такива. И като я оставя може би ще й дадат и забраненото.

И аз не му давам, ама от мекица при баба веднъж месечно надали ще се дефектира толкова сериозно, че да ми е драма.
Или майка ми, дето получила просветление, че трябва да му вземе Помбер.. честно полудях, пък после се замислих - що ли се карам на жената и да му го даде, голяма работа .. гледам по площадките се яде нон стоп, та едно пакетче няма да го повреди непоправимо.

То за това при баба е хубаво, понеже баба винаги разрешава повече неща от мама и това си е от време оно.

# 122
  • Мнения: 3 031
Това е цената за малко спокойствие.

# 123
  • Мнения: 24
Аз не искам да й давам пържено още от сега,та тя е на година и половина. Та така. И ред други такива. И като я оставя може би ще й дадат и забраненото.

И аз не му давам, ама от мекица при баба веднъж месечно надали ще се дефектира толкова сериозно, че да ми е драма.
Или майка ми, дето получила просветление, че трябва да му вземе Помбер.. честно полудях, пък после се замислих - що ли се карам на жената и да му го даде, голяма работа .. гледам по площадките се яде нон стоп, та едно пакетче няма да го повреди непоправимо.

То за това при баба е хубаво, понеже баба винаги разрешава повече неща от мама и това си е от време оно.


😂да да..така е.
Разбираемо..искат да ги глезят и в това няма лошо,разбира се.
Но понякога въпроса е принципен...че аз казвам НЕ...като майка,така съм преценила..и бабата..започва да спори с мен..и пак и дава. 😳

# 124
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Аз не искам да й давам пържено още от сега,та тя е на година и половина. Та така. И ред други такива. И като я оставя може би ще й дадат и забраненото.

И аз не му давам, ама от мекица при баба веднъж месечно надали ще се дефектира толкова сериозно, че да ми е драма.
Или майка ми, дето получила просветление, че трябва да му вземе Помбер.. честно полудях, пък после се замислих - що ли се карам на жената и да му го даде, голяма работа .. гледам по площадките се яде нон стоп, та едно пакетче няма да го повреди непоправимо.

То за това при баба е хубаво, понеже баба винаги разрешава повече неща от мама и това си е от време оно.


😂да да..така е.
Разбираемо..искат да ги глезят и в това няма лошо,разбира се.
Но понякога въпроса е принципен...че аз казвам НЕ...като майка,така съм преценила..и бабата..започва да спори с мен..и пак и дава. 😳

Виж като е напук на мама, вече за друга битка говорим. В моя случай са си чисти бабешки глезотийки, дето "ма то ми е внуче, да си хапне", ако изрично кажа не, съобразяват се.

# 125
  • Мнения: 24
Аз не искам да й давам пържено още от сега,та тя е на година и половина. Та така. И ред други такива. И като я оставя може би ще й дадат и забраненото.

И аз не му давам, ама от мекица при баба веднъж месечно надали ще се дефектира толкова сериозно, че да ми е драма.
Или майка ми, дето получила просветление, че трябва да му вземе Помбер.. честно полудях, пък после се замислих - що ли се карам на жената и да му го даде, голяма работа .. гледам по площадките се яде нон стоп, та едно пакетче няма да го повреди непоправимо.

То за това при баба е хубаво, понеже баба винаги разрешава повече неща от мама и това си е от време оно.


😂да да..така е.
Разбираемо..искат да ги глезят и в това няма лошо,разбира се.
Но понякога въпроса е принципен...че аз казвам НЕ...като майка,така съм преценила..и бабата..започва да спори с мен..и пак и дава. 😳

Виж като е напук на мама, вече за друга битка говорим. В моя случай са си чисти бабешки глезотийки, дето "ма то ми е внуче, да си хапне", ако изрично кажа не, съобразяват се.

Не искам да хвърлям обвинения-да мисля,че е напук...но и не се чува от първия път..Започват се едни дискусии,как я храня,как трябва да й давам всичко,как това,как онова. Едни спорове...сръдни.

# 126
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Дъщеря ми точно затова не я оставях много често при свекървата. Защото не винаги спазваше ограниченията в храненето. Веднъж бяха напъвали да и дават да ближе шоколад пред баща и та бяха отнесли кавгата. Детето беше с АБКМ. Аз четях всеки етикет по 2-3пъти с цел да не допуснем гафове в диетата, а те ТРЯБВАЛО да и дадат да си близне щото как така гледала батковците си да ядат.
Сега с удоволствие бих ги оставила на гости. Бяха по отделно при моите родители. Това не беше почивка за мен, а за самите деца. Изкараха изолацията 2 месеца с нас на работа и просто имаха нужда да си починат от режима-ранно ставане, ходене на работа, зяпане в телефон/таблет, дистанционно обучение и т.н. Но в момента, в който казаха, че искат да си ги вземем, отидохме и си ги прибрахме. Сега си ходят на градина и частна занималня и пак са под режим. А бих се радвала да останат при родителите ми повечко време, за да усетят ваканцията и да си починат.

# 127
  • София
  • Мнения: 22 923
И дъщеря ни беше с АБКМ, но Слава Богу внимаваха много.

# 128
  • Мнения: 256
Детето ми е на почти годинка и до сега съм го оставяла при родителите ми за по няколко часа или за разходка. Тепърва ми предстои да го оставям за по-дълго време, защото ще се наложи да се върна на работа. Много ми липсва като не е при мен, но си давам сметка, че имам нужда от време за себе си. Иначе родителите ми се съобразяват изцяло с начина, по който гледам детето. Случва се да ми звънят по няколко пъти за консултация, когато е при тях, така че съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт