Галено на Лидия

  • 5 356
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 450
Темата е пусната от мъж,на мен си ми харесва цялото име,по ринцип умалителните си идват с детето,някой който не харесват умалителните нарочно си кръщават децата ,така че да няма вариант да им казват на галено.

# 31
  • Мнения: 1 112
На позната Лидия казват Лиде, Лидка.
А име, което да не може да се "умали" просто няма Grinning Каменчо, Руменчо, Янче и всякакви подобни съм чувала като обръщения.

# 32
  • Мнения: 3 488
Лидия е Лидия, умалителните като Лиде, Лидка и пр. не ми допадат.

# 33
  • Мнения: 1 038
Може би има ново гадже Лидия и се чуди как да и вика човека . ❤ Ако е гадже пробвай с някой мил прякор -не клише .избери си свой .

# 34
  • Мнения: 1 368
Може Линда.

# 35
  • Мнения: 8 892
Лидия е прекрасно име и няма нужда от умалително.

# 36
# 37
  • Мнения: 1 368
Защо? Галените имена са въпрос на лично усещане. Познавам Ангелина, на която казват Ани, Марияна, на която казват Меря, Галина, която наричат Галинда, Радослав, когото наричат Чачо, Стойчо, когото наричат Чочо... Така че - какъв е проблемът?!

Ако иска човекът, ще си нарича жената или детето Ли, Лу, Линда... или каквото си реши. Вас какво Ви засяга?

Последна редакция: нд, 09 авг 2020, 22:44 от Radilena

# 38
  • Мнения: 4 017
Лидия си е много добро и без съкращения.
Но Лиде, защо не?
или нещо вече съвсем различно: Лети

# 39
  • Мнения: 5 380
Имах приятелка от детството с това име. Ние на галено и казвахме Лиди. Simple Smile
Аз настръхвам когато някой се обръща към мен с цялото ми име. Най-често като малка това беше знамение, че ще ми се карат. Към днешна дата го използвам само във формални ситуации. През останалото време предпочитам съкращението.
Иначе ми се струва, че понякога майките много се бъркаме, че детето ще хареса същото обръщение като нас. Имам приятелка Мария, на която всички казват Джес!!! Не знам от къде е дошло, по-скоро е нещо като прякор, но аз я познавам от близо 10 години. Никой досега от приятелския кръг не я нарекъл Мария или Миме. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 39 304
Радилена, не ме засяга. На нашата Лидия си и викаме Лидия, а не някаква изчанчена глупост.

# 41
  • Мнения: 5 234
Лидия е много хубаво име, но галеното почти неизбежно ще е Лидка.

Общи условия

Активация на акаунт