Галено на Лидия

  • 5 346
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 39 246
Моята Лия е кръстена на баба си Лидия. Прикрасно име, но не се спогодихме с баща и да се казва дословно като баба и. Така де, така избрахме, но ако беше Лидия не бих го съкращавала по никакъв начин.

# 16
  • Мнения: 833
Лидка, Лиденце, Лидонка...
Моята така я наричам. А сестра й й вика Лидка Бандитка...
Но най-често не го умалявам нито съкращавам...

# 17
  • Мнения: 2 699
Лида, Лиде и Лидка. Аз тези ползвам.

# 18
  • Мнения: 3 031
Истината е, че нито един от предложените варианти не ми звучи добре лично на мен.
Моето име е много красиво в пълния му вариант и ми е писнало всеки да си измисля умалетелти кое от кое по-неставащи от истинското ми име.
Някои имена не носят на галено изобщо, други са си в пъти по-добре в цял вариант.

# 19
  • Мнения: 30
Подкрепям последното мнение. Името ми е достатъчно силно и красиво. Когато бях дете ми казваха Лиди, защото някак всички деца си имаха умалителни и ми звучеше грубо само към мен да се обръщат с цялото ми име.
После като тийнейджър съвсем не си харесвах името и исках да ми казват Лили.
Днес вече рядко позволявам някой да го съкращава и го харесвам много. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 031
Да, като чуя някой да се обръща към мен с цялото име, ми гали ухото. Само че рядко се случва.

# 21
  • Мнения: 12 722
Лиде, така казваме на Лидия.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 235
Точно. Аз държа да наричам детето си с умалително, за мен пълното име е официално, а любовта и близостта се изразява с умалително. И винаги са ми били странни въпроси от рода "ама защо трябва да има умалително?". Ми щото искам, затова Grinning Авторката явно също го иска.
По въпроса - Лиди ми харесва.

# 23
  • Мнения: 175
Лиди или Лида

# 24
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Такова красиво име не бих го съкращавала.
Защото е кратко и защото се губи красотата на името.

Лида ми изглежда приемливо.

# 25
  • Мнения: 3 031
Не съм съгласна, че любовта и близостта се изразяват с умалително, но кой както го чувства.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 25 235
Е именно де, който както го чувства. Щом жената пита за умалително значи иска да използва такова и няма никакво значение какво мислят останалите. Така че приказки как се губи красотата на името и колки ненужни са умалителните са най-малкото излишни.

# 27
  • Мнения: 3 031
Ами, жената защо не използва това умалително, което смята за най-правилно, а се допитва до мнението на другите? Толкова ли е трудно да се измисли умалително?

# 28
  • Мнения: 18 547
Имах колежка в унито на име Лидия. Но  й казват Лея.Тя така и си се представя като Лея. Нищо общо на пръв поглед,но ето-галено. Иначе имам познати Лидии са си все Лиде.

# 29
  • Германия
  • Мнения: 3 419
Не е съвсем директно и очевидно, но Диди също е вариант (да, умалителното на Диана е, но вкусове всякакви)

Общи условия

Активация на акаунт