СЕДМИ клас 2019/2020 - Първо класиране - (13.07. - 19.07)

  • 102 055
  • 2 759
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 6 951
За мен е нелепо и абсолютно недопустимо училища да изискват "документ", какъвто вече не се издава по норматив. Училищата, в които се чете, не са издавали служебни бележки. Чудя се за какво изобщо са им тези бележки? В тях няма допълнително инфо, което го касае новото училище.

# 571
  • Мнения: 10 607
При записване, служебна бележка с резултатите от НВО, от къде се издава, Нещо се обърках
Не ти трябва, има ги в дипломата.
Въпреки това си я искат, като отделен документ.
Не се иска навсякъде... А и даже да го пише в списъка с необходими документи, като отидеш на място може и да не ти го искат.. Копи-пейст... без много мисъл Simple Smile

# 572
  • Мнения: 3 491
Аз имам забрана от детето и от мъжа ми да гледам статистики, за да не се изкушавам да ги въвличам във второ класиране:smile:
По повод притеснението ми, че е възможно да е в клас само от момичета, казаха, че все ще има сумарно пет -десет момчета във всички паралелки .

# 573
  • София
  • Мнения: 12 175
Скрит текст:
Въпроса ми е вероятно идиотски, но много коментари се натрупаха, а на работа е лудница и нямам никакво време да ги изчета. Дъщеря ми е приета в НТБГ, което за мен е ок, но тя не е много щастлива. Бал: 400,00. Тя иска да се пробва за НПМГ, но аз не знам до колко има шансове там. Та въпроса ми е, ако подадем за второ класиране и не се дореди до НПМГ (другите ни желания на челните места са езикови за които няма шансове) означава ли че губи мястото в НТБГ и може да изпадне до някое от по - долните в класацията ни училища с по-нисък бал? И още нещо, нали записването все пак е от утре до 16.07 включително до 18,00 часа. Благодаря предварително за отговорите!!!
Не, не може да изпадне на по-долно желание. Може само да се придвижи напред или да остане на същото място.
А не губи ли мястото си в това училище  (в което е приета сега) и паралелка ако подаде за второ класиране. Отново се извинявам, въпроса вероятно е доста глупав, но по някакъв начин до сега бях убедена, че ако не се запише на първо класиране там където е приета и рискува с второ класиране губи досегашните си позиции.
Не, при второ класиране няма риск /ще "загуби" позицията си от първо класиране, само ако се придвижи на по-предно желание/. Рискът, за който говорите е на трето класиране.

Но трябва да отидете в НТБГ в рамките на срока за записване и да подадете заявление за участие във второ класиране.

# 574
  • Мнения: 24 467
Просто си завъртете по един телефон да питате какво искат при записването в даденото училище.
Нито се каня да споря, ни да се надхващам излишно. Просто занясам каквото са ми казали и толкоз. Да не се налага да ходя втори път. Ни нерви ще хабя за няма нищо, ни време.
Аз затова всичко съм събрала в един джоб и го занасям на място - да си харесат каквото искат от там.

# 575
  • Мнения: 9 050
В училището, в което аз ще записвам, изрично са написали, че го искат. Иначе, вероятно, ако някой има време и желание, може да поспори, като отиде на място и да обясни колко е нелепо. Дали са ми го, подготвила съм го.
Най-добре е наистина по телефона да се консултирате. Така ще си спестите евентуално повторно разкарване.

# 576
  • Мнения: 138
Да попитам за да съм сигурна, нали изчислението и за второ класиране започва пак отгоре надолу?
Казват ми, че може да се премести на второ класиране само 1 място нагоре, но по моята логика не би трябвало да е така.
Ситуацията ни е, приета в 33ЕГ с 214, преди него е 127 бал 214 /абсурд според мен/, преди него е 12 СУ с бал 238 /нова паралелка няма предишен бал/ и преди него е 138 наш бал 263 /и тя иска да е там/. Шанс според вас?

# 577
  • Мнения: 1 114
Аз пак да попитам. Между първо и второ класиране ще излезе ли статистика за мин/макс бал за момчета/момичета, тъй като там където е излязла към момента е обща? Искам да разбера колко не достига за там където иска.

# 578
  • София
  • Мнения: 3 390
За ученето за бал-много ме е яд за часовете допълнителни занимания вкъщи по български само и само да изкара по-висок бал. Лиши се от занимания по информатика и математика, за да учи напълно безсмислени неща. Без тях щеше да изкара примерно 80 точки, което е абсолютно достатъчно като знания за мен.Но ето, че такава ни е системата. Представяте ли си майките на деца, които искат да продължат в СМГ догодина.....аз ви казвам, ще гонят не 90, а 100 точки по БЕЛ и 500 бал, за да им е сигурно влизането.

# 579
  • Мнения: 5 011
Да попитам за да съм сигурна, нали изчислението и за второ класиране започва пак отгоре надолу?
Казват ми, че може да се премести на второ класиране само 1 място нагоре, но по моята логика не би трябвало да е така.
Ситуацията ни е, приета в 33ЕГ с 214, преди него е 127 бал 214 /абсурд според мен/, преди него е 12 СУ с бал 238 /нова паралелка няма предишен бал/ и преди него е 138 наш бал 263 /и тя иска да е там/. Шанс според вас?
Като излезе статистиката може да се прогнозира.
Аз пак да попитам. Между първо и второ класиране ще излезе ли статистика за мин/макс бал за момчета/момичета, тъй като там където е излязла към момента е обща? Искам да разбера колко не достига за там където иска.
Където има квоти излиза по тях по спомен от миналата година.

# 580
  • София
  • Мнения: 6 204
Да попитам за да съм сигурна, нали изчислението и за второ класиране започва пак отгоре надолу?
Казват ми, че може да се премести на второ класиране само 1 място нагоре, но по моята логика не би трябвало да е така.

На второ класиране може да прескочи 1, 2 или 10 места нагоре. Придвижва се до най-високото място, за което стига бала или ако не може се прекласира на мястото от първо класиране.

# 581
  • София
  • Мнения: 3 468
Аманда, според моите проучвания са дори повече като бройка Wink Няма да им е зле на младежите.Не ги мисли

# 582
  • София-Младост
  • Мнения: 23 377
Има вече за София област:
СПРАВКА за минималния и максималния бал по паралелки в РУО СОФИЯ-ОБЛАСТ -
http://ruobg.com/messages/file_messages_priem_23/min_max.pdf

# 583
  • Sofia
  • Мнения: 1 798
Да вземат да дадат най-после и за София-град...

# 584
  • софия
  • Мнения: 1 305
В училището в което ще записваме искат служебна бележка с резултатите, ако ви разбирам правилно се издава от сегашното училище на детето, могат ли да ми откажат?

Общи условия

Активация на акаунт