На последното ни Коледно парти поканата беше за строго официален дрес код.
Имахме колежка, която дойде с ботички, тип кубинки и рокля. Никой не я е върнал, нито я е погледнал изпод вежди. Приказвахме си и тя сама спомена - нямам поддобни обувки за толкова официален повод, не поддържам такъв стил.
Съжалявам, но това е пълно безхаберие. Конкретно за обувки - независимо от дрес кода, една класическа дамска обувка в нюд или черно на 8-9 см ток винаги би вървяла. Няма повод, сезон и стил, за който да не е подходяща. Може за рокля да няма пари и да не иска да инвестира - разбираемо (въпреки че "малка черна" винаги върши работа), но този тип обувка е абсолютно задължителна в гардероба на всяка жена. Носи се на сватба, погребение, рожден ден, бизнес парти, среща - лична или по работа. Една инвестиция от 100 лв в такъв чифт се отплаща стократно. Това е от онези непреходни истини, които за жалост вече не са на мода и не са cool, но не ги прави по-малко истинни. Мързел, тъпо оправдание и издигане на собствения комфорт (не само в буквален смисъл) в култ за сметка на всичко и всички е горното, нищо различно.
Ох, така изцвилих, че не е истина.
А тясната ризка на цветчетата е покъртителна наистина. Селски бек в селска дискотека. Може и в градска, ама 100% ще е манго или мазен турчин.
Но истината е, че на хубав мъж със солидна физика доста повече неща му стоят и повече грехове биха му се опростили
Ама същия този мъж учтиво го молим да избере една хубава едноцветна риза, която да сложи върху тия гърди и бицепси, ако е възможно.

