Проблем_нямам никакви приятели

  • 6 916
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Никой не ттвърди подобно нещо-щом носи развлечение,нека!
Ама да се ползва това , с цел да се срещам и запознавам с некви...не е особено оферта, според мен, не че не ми се е случвало,но не води до нищо кой знае какво.
Нали темата е средства за намиране на приятел/дружка/душеприказчик?

# 16
  • Мнения: 1 788
Приятелството е по интереси.
Какви интереси няма значение.

# 17
  • Мнения: X
Приятелството е по интереси.
Какви интереси няма значение.
O, има огромно значение! Simple Smile
Истинските неща са трудни, изискват време, себеотдаденост, борба, изискват свръхмотивация , концентрация! Никой няма време да бъде слаб, да бъде разсеян и подобни.
Разбира се, винаги човек може да избере да е "средностатистически никой" -тези, които пийват биричка с приятели в Петък или нещо такова там,не знам, проблемът е, че системата и играта don't give an f*** за тях и те могат да се радват на измислени светове. Не случайно гейминг нещата са в такъв бум-по-лесно е да си командос в counter strike, отколкото да направиш една мисия в Кабул, нищо, че в първото няма нищо реално...просто е по-лесно!

Как работи играта? Тя иска да намери онези един-два процента , които ще я издвижат и нея и света по-напред, за награда ще получат огромни степени на свобода и удоволствие. Останалите огромна част от населението са прибрани по училища и университети колкото да не хулиганстват , след което да започнат да извършват дейност или услуга в полза на важните един-два процента.  Така че ,има интереси и интересе, качеството на хората е много различно също , според зависи.
Не виждам голям келепир в това да се събера да играя игра с некви лоу кост хора и да обвиняваме илюминатите, Държавна сигурност и т.н. затова, че сме някакви никои....но всеки разбира светът по различен начин,няма лошо.

# 18
  • Мнения: 246
Истинските приятели са като диамантите - много трудно се намират,(то за това някой хора предпочитат да си ги напазаруват).Приятелите няма смисъл да ги търсиш по интереси или по дървета.Аз също нямам много приятели и напълно те разбирам как се чувстваш . От това което си написала разбирам ,че си интилигентно и добронамерено момиче и няма никакъв проблем в теб. Бих бил изключително щастлив,ако имах приятел като теб.

# 19
  • Мнения: 1 788
Не виждам голям келепир в това да се събера да играя игра с некви лоу кост хора  ...
Докато не започнеш да се събираш с хора, няма и как да отсяваш.
Low cost хора има и сред колегите, и сред шефовете, и сред играещите Counter Strike.
Някои от играещите Counter Strike организират и реални мисии в Кабул.
Не виждам как всички, които ходят в даден клуб по интереси, са low cost хора. 

Приятели човек може да намери навсякъде.
За да завършеш разговор с човек, първо трябва да има обща тема, общ интерес.
Приятелството се развива с годините. Но винаги тръгва от запознанство.

# 20
  • Мнения: 6 601
Скрит текст:
Тази емоционална нужда "да си имаме другарчета" , че чак да си търсим дружки, винаги ми е била доста несвойствена и съм с отрицателно мнение...некви да си предлагат душата и сърцето на тепсия, за да получат социален контакт и внимание. Simple Smile
Истинските хора с характер никога няма да се разтворят така лесно , а тези,които го направят,трябва да се бореиш , да се доказваш за тяхното отношение ...абе, както казва една позната :Нищо лесно не е тЕсно! Grinning
Съгласен съм и с друго, че играчите и победителите в този живот имат цели, борба и съответно врагове, слабите и лузърите имат приятелчета,рамена, на които да поплачат!
Разбира се, в никакъв случай не казвам, че не трябват хора....но преди тях трябва цел! Ама ЦЕЛ-кеш, тяло,образование, влияние или нещо друго реално и трудно...не група по интереси- да попадаме в измислен свят, докато готвим или играем електронна или настолна игра:)))))"искам да имам другарче, с което да ида на зооградина да разгледам малките маймунки" -WTF?!
ЦЕЛ! МИСИЯ!
Скрит текст:
Вече като навлезе човек в тая игра, те Хората сами ще те намерят...щото в съвременния свят често се налага няколко вълка да се обединяват, за да утрепат бивол, че да ядат повече, а не всеки да преследва заек.

Живеем в свят с мноооого емпатия...към всичко. Ненужно е, според мен! Емпатия към любима, към майка, да, ама иначе...

Добре звучи, но клиширано.
Без да отварям дума, че някъде (примерно Австралия) имат поговорки в смисъл "Овцете изядоха вълците".

# 21
  • Мнения: X
BertieWooster, тинейджър ли си?

# 22
  • София
  • Мнения: 16 075
Аз никога не съм имала т.н. "приятели". Надхвърлих 30-те и съм жива. Имам си професия, работа и човек до мен...

И аз така, но минах половин век вече. Не ми липсват т.н. приятелки и интрижките зад гърба.
Имам много познати,  някои и от теми тук - виждаме се често на заведение, говорим си.

# 23
  • Мнения: 4 961
Докато не започнеш да се събираш с хора, няма и как да отсяваш.


Приятели човек може да намери навсякъде.
За да завършеш разговор с човек, първо трябва да има обща тема, общ интерес.
Приятелството се развива с годините. Но винаги тръгва от запознанство.

За мен това е основата..
Аз съм затворен човек,трудно допускам хора до себе си.Даже и да имам желание.
Когато открих хобито си ,се случи като лавина..Нови познанства.Нови преживявания и някак си с времето,близък кръг познати,някои от които смело мога да нарека приятели.

# 24
  • София
  • Мнения: 165
Мен ме завъртя живота така, че в един момент останах единствен несемеен и приятелите ми все нямаха време. Сега ги разбирам, но тогава ми беше по-далечно и неразбираемо. Взех си куче, първо че ми беше детска мечта, после че в този момент реших,  че от това имам нужда. Покрай кучето се запознах с доста съседи от квартала, които не бях забелязвал преди. С някои от тях доста си допаднахме, с други не особено и гледам да ги подминавам набързо и до днес. Така че, това също е вариант за запознанства, макар че си изисква много грижи и трябва да знаеш, че не е добра идея да си взимаш домашен любимец, само за да си създадеш контакти.

# 25
  • Мнения: 52
Прочети книгата на Дейл Карнеги- "Как да печелим приятели и да влияем на другите" има я и аудио вариант.

# 26
  • Мнения: 10 993
Аз имам много приятелки от типа за бизнес. Тоест обаждат ми се само когато имат нужда от безплатен професионален съвет и понякога за обяд. Никога не съм се чувствала използвана, защото така и аз си разширявам професионалната компетентност.
Когато обаче бях много зле в болницата и десетина от тези приятелки ми се обадиха за да ми вдигнат духа и нещата, които ми казаха тогава така ме зарадваха, разбрах обаче, че колкото и да съм им дала, всичко ми се е възстановило. Така го виждам аз живота.

# 27
  • Мнения: X
Аз имам много приятелки от типа за бизнес. Тоест обаждат ми се само когато имат нужда от безплатен професионален съвет и понякога за обяд.
Не се притеснявай, това е много често срещано при хората с нашето образование  Wink

# 28
  • Мнения: X
Аз имам много приятелки от типа за бизнес....
Много хубав пост (както винаги) , много се радвам, че се намират хора, които мислят така!
И аз мисля, че няма нищо по-хубаво да даваш....
Аз затова си и изповядвам професията, въпреки че си имам бизнес.
Всяко едно добро дели се връща,всяко едно! Както и аз и ти сме се убедили ! Simple Smile
Поздрав за теб и хубав ден!

# 29
  • Мнения: 313
Какво ще рече low cost хора?

Общи условия

Активация на акаунт