Бързо и лесно готвене с малко бебе в къщи!

  • 6 217
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 622
Извинете ме 😀 Сега върнах малко назад. Не четенето с разбиране ми липсва, а повече от 4 часа сън на вечер 😂

Последна редакция: чт, 16 юли 2020, 08:36 от _limonche_

# 61
  • Мнения: 3 034
А на никоя ли от вас не са й казвали, че може и още да се старае, че всички с бебе са били така?

# 62
  • Мнения: 1 114
Извинете ме 😀 Сега върнах малко назад. Не четенето с разбиране ми липсва, а повече от 4 часа сън на вечер 😂

Еми лягай и спи с бебето и да ти донесат храната в кревата Simple Smile.

Моят мъж започна да готви доста след като детето не беше вече бебе, но майка ми и свекърва ми мъкнеха торбите.

Поне авторката е с лятно бебе и на салати си се кара супер. Тъпото е сега с Короната, иначе, ако бебето спи в количка прлично, може и на вън да се похапва, така и съдове за миене и прибиране няма.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 3 947
Всички хора са различни и по различен начин възприемат всичко около себе си Simple Smile Готвенето е голямо мое хоби и винаги съм готвил аз и само за себе си,  и за половинката си , и за децата , и сега за 4те внуци Simple Smile . То идеята за готвачка , кърмачка , гувернантка , камериерка .......... и т.н. е прекрасна , ама палачинката има 2 страни - нали в тези роли може да е всеки един от нас?
А като реален съвет - има готвени ястия които прекрасно понасят замразяването( за картофи е абсолютно противопоказно) , готвя ги в по - голямо количество , разфасовам ги в кутии и във фризера Simple Smile Тези които не понасят замразяване(ястия с картофи , всякакви супи) още врящи ги слагам в буркани с винтови капачки или ги запечатвам с машинка и ги обръщам да се вакуумират.Така издържат в хладилника(държа го на степен 4 от 5 , което прави 4 градуса) поне 2-3 седмици , че някой и повече  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 6 622
Извинете ме 😀 Сега върнах малко назад. Не четенето с разбиране ми липсва, а повече от 4 часа сън на вечер 😂

Еми лягай и спи с бебето и да ти донесат храната в кревата Simple Smile.

Моят мъж започна да готви доста след като детето не беше вече бебе, но майка ми и свекърва ми мъкнеха торбите.

Поне авторката е с лятно бебе и на салати си се кара супер. Тъпото е сега с Короната, иначе, ако бебето спи в количка прлично, може и на вън да се похапва, така и съдове за миене и прибиране няма.
Донесе ми преди да тръгне на работа. Малкото се е вкопчило в мен и се мята като риба на сухо. Хем иска да спи, хем я мъчат кътници. И така цяла нощ...
Само да заспи и веднага лягам, пък нека някой ми обяснява, че трябва да се старая повече.

Сетих се за още няколко идеи за бързи ястия.
-макарони със сирене и масло.
-мързелива баница. Рецептата я откраднах от една съфорумка. Правите си нормална смес за баница, според предпочитанията. Аз слагам яйца, сирене, кисело мляко, газирана вода, малко сода, олио. С тази смес се залива и омешва един пакет с юфка. Става много приятно и бързо.
-кюфтетета вместо да се пържат, може да се пекат на хартия за печене. Същото става и с пилешки филенца и тиквички.
-и едно любимо гювече. Парче сирене, малко чушки и домати, масълце, отгоре чукнати няколко яйца. Става много вкусно и лятно.
-тиквички с ориз на фурна. Режа тиквичките на кубчета, може и по едри. Една глава лук, един морков, ориз, малко мазнина и вода и се мушка във фурната. Това е и любимото ядене на малкото, ако сложа и малко пилешко филе го яде и каката.
- запеканка с тиквички. Тиквичките се режат на кръгчета и се запичат известно време с олио и сол. След това се заливат със смес от кисело мляко, яйца, сирене и копър по желание и се пече до готовност.
-пълнени чушки със сирене и яйца стават много бързо ако имаш изчистени чушки във фризера.
- когато правя пълнени чушки с кайма и ориз приготвям повече кайма и прибирам остатъка във фризера. После само вадя и пълня чушки. Става и за супа топчета.

# 65
  • Мнения: 1 114
Аз съм с бебе куче в момента и колкото и да е смешно се чувствам като с истинско бебе, ама проходило. Не мога за секунда да го оставя сам Simple Smile.

И на пазар не мог да отида, въобще..... чакам на мъжът и детето да домъкнат храна.

# 66
  • София
  • Мнения: 38 556
Аз пък се сетих за една мързелива баница от свеки - пак си правите смес за баница със всичко, но слагате и 1-2 чаши брашно и печете. Става солен кейк.

# 67
  • Мнения: 4 055
И нa мен товa ми е болнa темa. Мъжът ми, подкокороcвaн от мaйкa cи, нacкро. зaпочнa дa ми кaзвa :"Caмо ти ли имaш дете, те и други жени имaт децa, но уcпявaт дa cготвят, дa изчиcтят". Тя пък не знaм кaкво cе пъне дa cе покaзвa кaто нaй-добрaтa мaйкa, кaто нейните децa ca отгледaни от бaби и дядовци, a тя е зaтвaрялa зaведениятa. Много неcпрaведливо и обидно ми cтaнa тaкa дa ми говорят, още повече, че aбcолютно никой не ми помaгa, дори и мъжa ми рядко го прaви, зa което cе кaрaме непрекъcнaто.
Пък aз cе cтaрaя много, но нaиcтинa не ми оcтaвa никaкво време дa cвършa кaквото и дa е било през деня, a вечерно време кaто зacпи детето cъм aбcолютно гроги. Отделно не могa и дa готвя много, aмa той тaкaвa ме взе, беше нaяcно c възможноcтите ми ☺️

По темaтa - яйцa - бъркaни, cвaрени; мaкaрони, ориз, лещa, зaмръзен грaх и цaревицa, cолен кекc c киcели крacтaвички, cирене, caлaмче (зaбърквaш вcичко и cлaгaш дa печеш), готови кремове нишеcте c пряcно мляко и биcквити зa деcерт

# 68
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
А на никоя ли от вас не са й казвали, че може и още да се старае, че всички с бебе са били така?
На мен ми казаха че всички са така. Два различни индивида, от които не го очаквах. Вече години по-късно (и с повече опит) осъзнавам колко трудно ми е било наистина, и трябваше да им тегля една цветна тогава на умните муцуни. Но каквото било било...

Последна редакция: чт, 16 юли 2020, 18:37 от InaV

# 69
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Little, обидно е, защото мъжът ти не ти влиза в положение.
Пробвай да оставиш детето на майка му и иди на заведение. 😁

Аз готвя, но мразя да чистя и живея в креативен хаос, което подлудява мъжа ми.
Казала съм му, като го дразни, да подрежда и чисти той. Мен не ме дразни 🤪
Всъщност мръсното ме дразни, но понеже мразя да чистя, гледам да не цапам. А той цапа много, затова се дразня и в един момент бойкотирам чистенето.

Аз готвя бързо. Имам рутина.
Гледам така да сготвя нещата, че от няколко основни продукта да имам 2-3-4 манджи.

Сварявам напр. ориз/картофи/спагети ( не им трябва кой знае колко наблюдение).
Правя някаква зеленчукова яхния. Ние ядем яхнията с ориз, детето спагетите със соса от яхнията. Картофите на салата за следващия ден или ги сотирам на следващия ден. Отделям 1-2 картофа, става бърза супа от тях, дори само да сложа запържен лук и подправки. От останал ориз става бързо мляко с ориз.
От останалия ориз на другия ден правя оризови кюфтета, за вечерта са картофите с таратор/салата или/и някакво месо.

Така сварени картофи или спагети на следващия ден стават на тортийя/фритата. Фритатата е тип изпразни хладилника.

Също онези тънки хлебчета за дюнер стават на супер бърза пица, като принцеси:намазани с кайма и запечени, завити с каквото има в хладилника.

Купувам голяма пушена скумрия и правя салата Ропотамо от нея. Боб от консерва. Само режа, разбърквам и оставам да престои. Става много и засища.
Може пак в плоските хлебчета да се завие.

# 70
  • Мнения: 14 639
Цитат
Тя пък не знaм кaкво cе пъне дa cе покaзвa кaто нaй-добрaтa мaйкa, кaто нейните децa ca отгледaни от бaби и дядовци,
Ами кажи им и на двамата,че не всички са ухватни жени,като бабите на мъжът ти.WinkТи си млада майка,ще си гледаш бебето.Твоя мъж не е сакат и като истински мъж и любящ баща,може да помогне на майката на детето си.
Другите жени също имали деца,много знаят те как е в чуждите къщи.

# 71
  • Мнения: 4 239
Гюведжета тип почисти хладилник Simple Smile

Омлет завит като палачинка, в средата с настърган кашкавал и колбас.

Риба на фурна.

Картофено пюре.

Броколи с масло - напоследък са ми любими

# 72
  • Мнения: 1 782
Броколи с масло - напоследък са ми любими
И чедър! Simple Smile

# 73
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Броколи с масло - напоследък са ми любими
И чедър! Simple Smile
И от щанда с месото - прясна шунка на кубчета Grin

# 74
  • Мнения: 2 250
Четох назад съвети към авторката да се наслаждава на първите месеци. От опит споделям,че при някои първите месеци са абсолютен кошмар ,моето ревеше по 7-8часа ,спираше да поспи за час и всичко отначало,така с пълна сила ме тресна недоспиване и депресия, че ми се губеха дни,не приемах храна и живеех само ня кафе и вода,та не се знае и авторката на какъв хал е.
Аз понеже не обичам престояло ядене,избягвах да готвя по много да има за няколко дни. Преди да родя имах разни подготвени неща и слава Богу,че щяхме да измрем от глад.Наблягах на това да имам всякакви заготовки за бързо готвене като готов бульон +накъсано месо в него, замразен във фризера. От това става чудесна супа,с ориз или на яхния с картофи или зарзавати кой каквито обича. Лесно ми беше в голяма тенджера слагам 2 пилета на части и варя,след което замразявах бульона с късчета месо,отделно в пликове и цели парчета месо за манджа.
Най-елементарната манджа е месо печено в стъклен  буркан във фурната, преди години попаднах на тема за печене по този начин и наистина е вкусно. Друго ,което правих е хващах таткото да опече и обели чушки, през това време задушавах няколко глави лук и ги смесвах,пак в пликове за храна във фризера,после само задушаваш за кратко,няколко яйца и сирене и имаш перфектен миш маш. Сещам се и за печени патладжани пак замразени,бъркаш с малко сол ,майонеза и чесън,чудна разядка за бързо хапване

Общи условия

Активация на акаунт