В момента чета ... 66

  • 47 291
  • 743
  •   1
Отговори
# 630
  • Пловдив
  • Мнения: 5 936
Какъв е редът за четене на книгите на Саймън Бекет?
Видях две книги, които май не са от поредицата за д-р Хънтър - Кървави белези и Опасни пътища.

# 631
  • Мнения: X
Какъв е редът за четене на книгите на Саймън Бекет?
Видях две книги, които май не са от поредицата за д-р Хънтър - Кървави белези и Опасни пътища.
Серия „Доктор Дейвид Хънтър“ (Dr David Hunter):
1. The Chemistry of Death (2006) - преведена като "Убийства в Манхам" (2010)
2. Written in Bone (2007) - преведена като "Огнената диря" (2010)
3. Whispers of the Dead (2009) - преведена като "Шепотът на мъртвите" (2012)
4. The Calling of the Grave (2010) - преведена като "Гробовни тайни" (2013)
5. The Restless Dead (2017) - преведена като "Мъртви води" (2018)
6. The Scent of Death (2019) - преведена като "Мирис на смърт" (2020)

"Кървави белези" и "Опасни пътища" са самостоятелни романи.

# 632
  • Мнения: 361
Здравейте, за сега оставих “Пръстът, който те сочи” и докато чакам пратката от Озон, реших да препрочета “Да убиеш присмехулник”.
Иска ми се да се “запозная” с Тери Пратчет, дали бихте ме посъветвали с коя книга да започна 🤔

# 633
  • Мнения: 8 949
Вчера започнах "Островът", който някой тук спомена.
Засега ми харесва доста. Самата тема за Гърция ми е доста близка и любима.
Дори не прочетох за какво се разказва книгата. Надявам се да ми хареса.

# 634
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 290
Аз започнах "Снежният човек" на Несбьо. Затъжих се за Хуле и сега планирам две поредни книги от поредицата.

# 635
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Прочетох "Сълзите на моята душа" от Ким Хюн Хий. Оцених я с четери звезди от пет. Хареса ми, интересно ми беше да чета през цялото време. Малко повече очаквах да прочета за живота в Северна Корея. Действието е средоточено най вече върху подготовката на авторката, като терорист и изпълнението на зададената и задача. Мъчно ми е за хората от Северна Корея, за начина по който им промиват мозъците още от малки, за лишенията с които живеят и боготворят своя диктатор! От сърце пожелавам на корейския народ, в близко бъдеще тази граница между севера и юга да падне като Берлинската стена и хората да прегърнат своите близки и роднини от другата страна. Да заживеят един нормален, а не първобитен живот!

# 636
  • Мнения: X
Иска ми се да се “запозная” с Тери Пратчет, дали бихте ме посъветвали с коя книга да започна 🤔
Завиждам ти, че ти предсоти удоволствието да прочетеш всичко на Тери Пратчет за първи път! Simple Smile Най-добре е според мен да започнеш от цикъла за "Света на диска". Последователността на романите в цикъла можеш да видиш тук. Другият му много добър роман е "Добри поличби". Поредиците "Бромелиада" и "Джони Максуел" не че са лоши (все пак това е Тери Пратчет), но не са чак толкова интересни. А ако си любителка на котки, със сигурност ще оцениш по достойнство "Автентичната котка".

Последна редакция: ср, 14 окт 2020, 02:26 от Анонимен

# 637
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Снощи започнах :

# 638
  • Мнения: 2 224
В новия брой на Eva прочетох “ревю” на “Тайната на разказвачката на истории”,увлякох се от обширното описание на книгата,заинтригува ме,но май се оказа,че почти цялата е разказана,толкова спойлери,че авторката на текста Адриана Попова не ми е оставила друг избор,освен да НЕ я купувам.
В момента спонтанно посегнах към “Очите” на Марко Семов и съм потънала в литературен уют-в стила преоткривам по малко от разказвателния и увлекателен почерк на Елин Пелин,Йовков,Абгарян,но само леко загатнат,колкото да ме увлече приятно.
Аз също не съм чела Пратчет и това е срамота,все се водя от коментари,че е труден и не е за всеки,а аз не обичам трудни за четени книги,все пак съм любител,а не литер.критик:))),но ще му дам шанс,разбира се.

# 639
  • Мнения: 6 346
На мен Прачет така и не можа да ми хареса кой знае колко, но и съм чела само няколко книги.

# 640
  • Мнения: X
На мен Прачет така и не можа да ми хареса кой знае колко, но и съм чела само няколко книги.
Това е нормално... За да започнеш да разбираш и оценяваш Тери Пратчет ти е нужна обща култура и познания, за придобиванетго на които трябва да си прочела поне няколкостотин книги преди това... Самият Пратчет казва в едно свое интервю, че ако види тинейджър да чете и харесва негови произведения, би се разтревожил за психическото му здраве Simple Smile

# 641
  • Мнения: 6 346
Ха-ха-ха, не знам да вярвам ли, да не вярвам ли. Laughing Чела съм само няколко книги от Тери Прачет, а не само няколко за целия си живот. Както и да е. Почитателите на Тери Прачет се държат като секта, няма смисъл да говорим.

# 642
  • София
  • Мнения: 65
По повод на Тери Пратчет и коментара за сектата не съм особено съгласна. Аз съм му голям фен от години, но в секта не членувам 😄

# 643
  • Мнения: 10 686


Започнах снощи "Всичко, което искаш да бъда" (Минди Мехия)
В началото съм и за момента ми харесва Simple Smile
Наистина има някакви бледи прилики с "Туин Пийкс" - убита гимназистка в малко градче в Минесота.. Ужасени съученици, разпространяващи градски легенди за проклятието на изигралите ролята на Лейди Макбет в училищна постановка и т.н. Simple Smile Допада ми и стилът на авторката и мисля, че ще се разберем с тази книга Simple Smile

П.П. По темата за Прачет - вкъщи го чете мъжът ми. Аз съм от друга секта Simple Smile

# 644
  • Мнения: X
@Cioccolata
Защо пък "секта"? В сектите основното е безусловната вяра, подчинението на авторитета на лидера и отказа от самостоятено мислене. При почитателите на сър Тери Пратчет е точно обратното - самостоятелното мислене е една от основните ни черти. Готови сме да подложим на съмнение всичко - както пише авторът в "Автентичната котка": "истинската котка подлага на известно съмнение дори факта на собственото си съществуване" Grinning Последното освен алюзия с известната сентенция на Декарт е и съвсем реална хипотеза. Хайде, една задачка-закачка: в какъв контекст ти би подложила на съмнение факта, че съществуваш?

Общи условия

Активация на акаунт