На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 30

  • 58 209
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Онзи ден я смених на 0.238 от Твекс. Ей така да си имам, че и на мен ми е носталгично... Преди няколко месеца се набутх на 0.28 с надеждата, че ще отворят границата(без тестове), ама найсе...Запасите са на привършване,ама не ми се рискува с тия тестове за единия пазар. Дано скоро да имаме възможност пак да се наслади на Едирнето!

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Моите мечти се местят с две седмици напред. На всяко 1-во и 15-то число си казвам, че от следващото всичко ще падне Grinning

# 77
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Има оплаквания в одринските групи че от вчера одринските лаборатории са вдигнали пср таксата от 110 на 220 лири.
И продължава прекалено дългото чакане при някои по 4-5 дни.

# 78
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Има оплаквания в одринските групи че от вчера одринските лаборатории са вдигнали пср таксата от 110 на 220 лири.
И продължава прекалено дългото чакане при някои по 4-5 дни.
Защото апарата им е повреден и пробите се изследват ако не се лъжа в Истанбул.
В Русе лирата беше 27 ст. в понеделник. И да падне, ще е с 1 ст Това е положението. Щем не щем ще купим малко, да имаме за такса дезинфекция и фериботите. Ще плащаме навсякъде с карта. В ОББ безкасовия курс продава в петък беше 0,24 лв.

# 79
  • Мнения: 6 692
Да, в Одрин е развалена апаратурата.
Докато не я оправят, всички проби се пращат в Истанбул, затова се чака резултат повече време и трябва да останете с нощувки докато чакате пробата.

# 80
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
И в новата заповед на здравния министър от 11 август 2020 г.   в сила до 31 август!
  - Турция не присъства като отпадаща от изискванията за пср тест или 14 дневна карантина.

За сметка на това  от днес вече всички българи връщащи се от Дубай  -  Руанда - ЮАР....Еврозоната  нямат вече никакви изисквания при връщане нито пср тест - нито 14 дни карантина !  

С удоволствие щяха да се развилнеят бг. агенцийте с почивки до Дубай от днес ама...пусти  49 градуса в Дубай - не им излезе късмета!

# 81
  • Мнения: 290
https://travelnews.bg/bg/balgariya-puska-patuvaniyata-za-turtsiya/

Надежда има все по-голяма за свободно преминаване на границата

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 147
Вчера Турция са отчели рекорд от последните 45 дни. От началото на август ежедневно нарастват случаите на Covid. Едва ли скоро ще отпаднат тестовете.

# 83
  • Мнения: 39 305
За Пастане и аз потвърждавам! Вече няколко пъти по килограм антеп си взимаме, че не се трае! Grinning
Благодарение на темата разбрах за Пастане, а дори и пробвах. Определено за мен гръцката баклава е много по- вкусна, а и парченцата са доста по- големи- докато дегустирам и парченцето слязло в стомаха....

# 84
  • Мнения: 290
Те случаите нарастват почти навсякъде, но нашите отварят граници и не му мислят много. За мен решенията са свързани с всичко друго, но най-малко с бройките заболели. Украина например е с доста повече заболели от Турция, но ги пуснахме преди две седмици още, да идват на воля  на море. Решенията са по-скоро политически и е въпрос на преговори, а и всички знаем, че сезона ни трябвШе да бъде спасен някак....и не можеше да пуснем българите  да почиват там с лека ръка.

# 85
  • София
  • Мнения: 299
Не съвсем по темата, но идвам с препоръка.

Страшно много ни липсва турската кухня, особено на мъжът ми (все нея размахвам като морков, за да бъде по-толерантен към безкрайните ми одрински списъци и покупки). "Светнаха ми очите", като видях коментарите ви за ресторантите в Кърджали и днес, на връщане от Златоград, обдвахме в турският им ресторант Босфор. Останахме предоволни, поръчахме и храна за вкъщи.

Скрит текст:
Аз си поръчах Бейти кебап на фурна - превъзходен беше! Останалите трима от компанията поръчаха салати, супи, лаваш, лахмаджун, затворено пиде с кайма и кашкавал, пилешки шиш кебап, агнешка пържола, специалитетът на готвача, отделно - храна за вкъщи. Всичко беше без забележки. Поръчвахме като изтървани и щяхме да се гътнем от преяждане. Менюто в сайта им е доста подробно, но непълно. Останалите поръчаха кюнефе и доста го похвалиха.
  Аз се "пазех" за баклавата в сладкарница Виена, но не случих на партида. Много харесвам карето с шам фъстък и редовно взимам за почерпка по кутия от The Baklava House в Марги аутлет. Там е точно такава, каквото предпочитам - с пукаща коричка и идеален за мен интензитет на сладост. Във Виена беше твърде сиропирана, да не кажа - подгизнала и прекалено сладка. Отказах се да поръчвам за вкъщи. Антеп баклавата не беше лоша, но по цвета на шам фъстъка предположих, че не е достатъчно прясна.

Прочетох отзивите ви за сладкарница Пастане и в нея ми е надеждата, щото скоро в Одрин май няма да отида..

В заключение - Кърджали се очертава редовна дестинация! Не съм допускала, но някак трябва да се адаптираме. Simple Smile

# 86
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Отвориха ресторант "Мармарис" в най-новия МОЛ във Варна. 
 Нарочно не пиша името и етажа  - да не каже някой че е раклама. 

  -  има типични ястия за Мармарис - турското средиземноморие и като цяло е турска кухня.

Тава джигер  300 гр. - 10.90 лв. 
 Цигара кебап -  200 гр. 8.90 лв..... това не го знам какво е.


 

# 87
  • Мнения: 1 162
Преди малко звънях във фирмата, с която ние с майка ходим до Одрин. Да питам, скоро ще пътуват ли. Честно казано, нямах надежда, ама викам си, да питам. Казаха ми, че се очаква следващата седмица да паднат ограниченията и в събота още да се състои екскурзия. Дано!

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Надеждата на фирмите е по-силна и от нашата Grinning

# 89
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Айде, да ни пускат вече. То и без това тук никакви мерки не се спазват. Във Варна, примерно, е пълен купон. Почти нищо не напомня, че сме в пандемия (освен невъзможността да отидем да си напазаруваме и похапнем в Турция, примерно). Наближава и учебната година, и стоенето в затворени помещения заради есен-зима. Най-големият ни проблем ли са пътуващите до Турция, се питам.
Скрит текст:
За мен е цинично да изискваме тестове от там, при положение, че с над 12 пъти повече население от нас те се движат отдавна между 1000 и 12000 заразени, а ние дълго не можахме да излезем от диапазона 200-300 на ден. Т.е. 2-3 и отгоре пъти повече от тях на единица население. сега излязохме, ама как - сами не знаем. То голямо спасяване на българския туризъм падна. Wink

Вещичке, надяват се, защото министърката го изпляска (само пример). А тя, както виждаме, прави чудеса от храброст, за да задържи чуждите туристи тук, та може и малко да се облажим и ние.

Общи условия

Активация на акаунт