На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 30

  • 58 261
  • 736
  •   1
Отговори
# 735
  • Бургас
  • Мнения: 6 034
Да споделя и аз за вчера. Такъв невероятен късмет извадихме с пътуването, че ако не бях заредила за една година долапа, щях да разсърдя съдбата:)
През Лесово минахме. В 8.40 бяхме на границата. След около час придвижване от Бг страна турците заявиха, че затварят от турска страна - щели да местят компютри в новия пункт, след ремонта е разширено, но явно още не са приключили. Ако сме искали, да чакаме четири часа - толкова нямало да работят. След кратки преговори от опашката кандисаха да поработят до 13 ч. и след това да спрат движението до 17, за да си местят компютрите. Дойдоха някакви началници техни да гледат границата - половината с маски, половината - без маски. Същата работа като при нас. По улиците в Одрин особено по-възрастните си носеха маските под брадата, а някои и съвсем без.
Та пуснаха ни. В този момент установихме, че ММ е забравил да си вземе новата зелена карта и е взел само старата, която е изтекла. На турския граничар това не му направи грам впечатление:)

В Мигрос и Ераста на паркинга имаше само български коли. Имах чувството, че съм в някой софийски мол:)
Цените в Мигрос са леко завишени, колкото да компенсират спада на лирата. Напр. Ариел за 45 лири вече не е 8, ами 6 кг. Кюнефе замразено от 10 лири вече е 13. Ивчето ме запали по пилешките хапки - взех няколко, както и други полуфабрикати, колкото да опитам. Бях помъкнала хладилна чанта, напъхах всичко вътре:)
Подробности няма да споделям, само ще кажа, че явно четат тук много хора, защото каквото похвалим, се изчерпва. За Ало кокиче последна торба имаше надпревара:) За други неща също.

Много неща купих, не мога да изредя всичко - стандартното - перилни, макарони, ориз, нахут, зехтин, олио, мокри кърпи и и т.н. За миялната ми прави впечатление, че само в Турция има еко таблетки на Финиш и еко гел. Тук ги няма.
В Гратис в Ераста беше като след нашествие на скакалци. Нарочно оставих някои неща за там, защото в Мигрос например превръзките Котекс дори и на промоция бяха на по-висока цена. Както и Уни бебе, маски за коса Елидор и други шампоани и козметика. Чакаха ме самотно три маски на Елидор, други рафтове - празно. Продавачката каза, че чак торбите са й свършили:) В Уотсън имаше по-добри промоции и беше заредено.

Пенти в мола е разширен, да. Има съседен Пенти за деца, много добре са направили. Почти прелетях през Уайкики и Де факто, напоследък нищо интересно не намирам там. В Котон имаше прекрасни детски дрехи, намалени бански и други намалени неща. Тениски дамски имаше по 5-6 лева.

Винаги разочароващият магазин ADL този път надмина всичките ми очаквания. Нищо не харесвам тук, нито ми стои добре. Този път имаше добри намаления, взех панталон, блуза и тениска от прекрасни материи, на нищо цени - 69-79 лири. Панталонът беше 149 лири, прекрасен плат, черен, кежуал. Направи ми впечатление, че качеството е перфектно. Тук такъв панталон не би струвал по-малко от 120 лв.

Пак като никой път, влязох в Колинс и Лофт. Винаги ги пропускам, защото ми се струват тийнейджърски. От колинс си тръгнах с чудесни дънки, а рядко дънки ми стават и се харесвам. От Лофт - с дълга рокля, от тия разкроените долу, които сега се носят.
За детето от Фло взех маратонки и гуменки, за мен - прекрасни цикламени ъъъ нещо средно между кецове и маратонки, цветът е уникален, удобни и дишащи. И Фло не го харесвах до този момент.
Естествено - от Пенти гащи, чорапи... Има я промоцията плащаш 2, взимаш 3.

На връщане повисяхме малко на българската страна, но минахме за час. На границата бяхме в 21 ч., през турците минахме много бързо. В Бг хората пред нас ги накараха да свалят багажите. Нас - не, а бяхме натъпкали багажника догоре, че и връз нас:)

Като цяло - добри са ми впечатленията от пазара, но очаквах повече зимни якета да има. Няма. Но есенно има много, открих и непознати за мен магазини - явно трябва да се влиза във всички.
В Поло има много добри мъжки неща, но нищо дамско не ми допадна. Т.е. допадна ми една грейка, но на цена 900 лири:)

Комплектите чаршафи в Карача на 100 лири са уникални! Има и по 200 лири комплекти, също прекрасни! Следващия път.

# 736
  • у нас
  • Мнения: 5 720
Да се прехвърлим в следващата НОВА ТЕМА: https://www.bg-mamma.com/?topic=1253841.new#new

Общи условия

Активация на акаунт