На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 30

  • 58 331
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • here and now
  • Мнения: 4 319
И за мен дънките на LTB са най-удобните, които някога съм носила.
Много благодаря за споделилите за магазина.
Надявам се като захладнее, да намалее трафика по границата и да мога да го посетя лично.

# 691
  • Мнения: 1 521
Подготвих се аз за пътуването утре, лягам да поспя набързо, че вече нямам търпение Simple Smile
В чуденка съм обаче. Досега не съм вземала зехтин за готвене от Турция, и не знам какъв да търся. Основното условие е да го има по магазините - Мигрос, Бизим, Бим - не обичам да пазарувам от борсите и от години не съм стъпвала там.

# 692
  • София
  • Мнения: 299
Ивче, баклавата в Баклава хаус е прясна и много вкусна. Взех на 7-ми и на 19-ти по килограм каре. Чудесна беше. Последната свърши преди малко. 😁 Взех и шобийет, и мидие (не съм сигурна в правописа) и един десерт с кадаиф май, поръсен отгоре с цели ядки шамфъстък - вкусни бяха, на карето там е просто превъзходно за моя вкус и ми е фаворит. И двата пъти хапнах парче за проба на крак и след това купих. На 19-ти асортимента беше много по богат сравнен с този на 7-ми.

 И да, локумът също не е за пренебрегване!

# 693
  • Мнения: 465
Момичета,да дам отчет от днес.
За закуската.Белята Ви разказа-уникална.От пиле мляко.

Първо ходихме до Migros след Margi Outlet.Напазарувахме доволно.За първи път взех малко млечни.Заредихме на Шел.От там отново в U.S. polo .Днес имаше 2човека преди нас.Взех си едно пуловерче от новата колекция,тениска с якичка,още едни мокасини за мъжа,чорапи за децата..На Gratis пак имаше голяма опашка-подминахме ги.
От там влезнах да разгледам обувките в Derimod.Много трудно си купувам обувки, защото имам много слаб крак.Като по чудо си харесах едни и ми бяха много удобни.Продавача каза,че ако вземем втори чифт ще е на 50%.Накарах съпруга ми да си избере.Взехме 2чифта ,но по пътя разгледах бележката, която ни дадоха.Нещо  не съвпада  нито цените ,нито отстъпките.Май са ни излъгали.Писах на страницата във фейсбук на магазина.Ще докладвам ако има развитие.
По обяд паркирахме в центъра.
Взехме едно дънково яке на дъщерята от покрития пазар.Малко ядки и задължително хляб от магазинчето до рибния пазар.От Watson и Gratis намалени шампоани и душ-гелове.Рафтовете бяха празни.
Хапнахме на центъра и си тръгнахме.
В 17.30 бяхме на границата.Минахме за 2 часа.Конфискувания багаж беше увеличен.

# 694
  • Мнения: 2 888
По темата с нощувка или не - и ММ каза-абсурд! Да карам мин 7 ч и да отида за 2-3ч предвид какво е по границата. Свиди ми все за нощувка пари, но и на децата не бих го причинила. А сега с училището е малко зор за 2 дни изпуснат материал...
Пенти винаги го уважам. И на 2та МОЛа..Имаше основно от малките номера бикини 3=2..взех много чорапи и едни сладки пижами за мен и малкото. Голямото има доста от преди. Сега само бельо. Да 1 път й взех от там бюстиета за проба само 2 и каза че са й супер.  Има и от ХМ ама сега ще носи Пенти.
Оххх така да ни се ходи...ама на всички ни...та нз какво ще правим.
Взехме щори от едни мошеници на пазара. Уж бяха един размер излязоха по-малки. Добре че има къде на др място да ги сложа. Тези продавачи конкретно бяха мнооого гадни..  Иначе щорите перфектни ! За парите

Последна редакция: пн, 21 сеп 2020, 16:43 от ani-ali

# 695
  • Варна
  • Мнения: 496
Здравейте , някой може ли да ми даде координати или адрес на пазара в Лозенград , тъй като може да го посетим в сряда ?  На първата страница пише, че е събота и сряда.
 В този ден за зеленчуци ли е или само за дрехи ?

# 696
  • Русе
  • Мнения: 7 072
Подготвих се аз за пътуването утре, лягам да поспя набързо, че вече нямам търпение Simple Smile
В чуденка съм обаче. Досега не съм вземала зехтин за готвене от Турция, и не знам какъв да търся. Основното условие е да го има по магазините - Мигрос, Бизим, Бим - не обичам да пазарувам от борсите и от години не съм стъпвала там.
За зехтина - гледай да пише на него Riviera. Той е за готвене. Komili е добра марка, има го в Мигрос.

# 697
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Здравейте , някой може ли да ми даде координати или адрес на пазара в Лозенград , тъй като може да го посетим в сряда ?  На първата страница пише, че е събота и сряда.
 В този ден за зеленчуци ли е или само за дрехи ?

И аз питам десетки пъти за "големия пазар в Къркларели сряда" и  тук там някой отговаря че е твърде умрял пазара в Лозенград сравнен с петъчния в Едирне!

Общо взето за дрехи - само петъчния в Одрин....другите са за зеленчук и детски дрехи и килими  основно.

И най-хубавия и истински пазор за дрехи - където единствено останаха търговци да позволяват да се пазариш - смъкваш цени е петъчния пазар в Чанаккале - ама много далеч  пусти му пазар.

# 698
  • Мнения: 566
Веригите магазини са им:
Мигрос --колкото повече М на табелата има толкова по голям е магазина --леко скъп но има много неща --имат карта за отстъпка.

Карфур --скъпичък и малък магазин в Одрин, но в Истанбул е доста по голям--имат карти за отстъпка

Bizim--нещо като /Метро/-намира се точно преди големия Мигрос/кипа/--имат добри цени --имат карта за отстъпка

Bim-- евтина верига има ги почти на всеки ъгъл--Магазина на техните ходжи -Халим ми беше разказвал --затова е и толва евтин. Нямат карти или поне незнаем да имат.

Sok--евтина верига има ги почти на всеки ъгъл. Нямат карти или поне незнаем да имат.

A101--от евтините магазинчета е но имат малко по разпознаващи марки стоки, който ги има и по-големите вериги, но на малко по ниски цени. Имат карти но незнам кака се издават и какво им е предимството.

Margi--супермаркет в одрин се намират отдясно на голяма джамия. по стръмната уличка. Понякога има добри попадения.

Onur market--Квартални супермаркети --не сме ги посещавали, но гледам че има 4 в Одрин

# 699
  • Мнения: 985
Бихте ли споделили с какви количества перилни препарати и млечни продукти успявате да преминете последните седмици?Преди с 10-12 туби течен прах и 2-3 торби сме минавали без проблем. Както и с 3- 4кг млечни...Виждам, че конфискуват напоследък.  Правилото ми е ясно..., но практически какво конфискуват сега? Благодаря!

Последна редакция: пн, 21 сеп 2020, 14:16 от domino56

# 700
  • Бургас
  • Мнения: 6 113
Млечни и месни продукти, както и пестициди са забранени за внос в Бг. И за най-малкото количество можеш да имаш проблем. Това, че хората масово купуват и носят, и че митничарите си затварят очите, не е оправдание.

За останалото обяснението е твърде разтегливо. Никъде не пише колко точно перилни можеш да внесеш. Това са общите правила:
https://customs.bg/wps/portal/agency/home/info-citizens/info-tra … -personal-luggage

Мога само да предполагам, че конфискуваните стоки са на хора, заподозряни за куфарни търговци - напр. такива, които твърде често пресичат границата, които носят стоки по много от вид и пр.

# 701
  • Мнения: 985
Млечни и месни продукти, както и пестициди са забранени за внос в Бг. И за най-малкото количество можеш да имаш проблем. Това, че хората масово купуват и носят, и че митничарите си затварят очите...
Както писах, правилата са ми известни. Пазарували сме нееднократно от Одрин за нашето домакинство и това на майка ми. Интересува ме сега при действията на митница има ли нещо по- различно от към конфискуване на стоки. Благодаря!

# 702
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Като си пътувала милиони пъти знаеш много добре че всичко е строго индивидуално от настроението на митничаря и предния  дали не го е изнервил.   

# 703
  • Мнения: 1 521
Подготвих се аз за пътуването утре, лягам да поспя набързо, че вече нямам търпение Simple Smile
В чуденка съм обаче. Досега не съм вземала зехтин за готвене от Турция, и не знам какъв да търся. Основното условие е да го има по магазините - Мигрос, Бизим, Бим - не обичам да пазарувам от борсите и от години не съм стъпвала там.
За зехтина - гледай да пише на него Riviera. Той е за готвене. Komili е добра марка, има го в Мигрос.
Благодаря, въпреки че го виждам малко късно. Ние вече пътуваме обратно. Купих зехтин, ама убийте ме не знам какъв Simple Smile. Голямо бягане беше пак из магазините. Със сигурност имам Кристал със златния етикет, който не е за готвене - него си го купуваме редовно, един от най-любимите ни е. Отделно взех някакъв на промоция в Мигрос, мисля, че той ще е за готвене, но като се прибера, ще проверявам.
Сутринта минахме и двете граници за общо 20 минути, на връщане - за 10. Колата прелива, дупчица празна няма, добре че митничарят беше в настроение и дори не погледна какво има вътре.
Важните покупки са налице, ако сме пропуснали нещо, дано успеем да отидем отново скоро, за да го вземем Simple Smile

# 704
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 726
Аз се връщам след малко да чета за магазина на LTD, защото днес се разхождах от дадения линк, но не можах да го видя или просто сега е на мястото на друг.

Някой от вас обърнал ли е внимание на центъра колко вървят суровите лешници, бадеми и кашу? Също дали има шам фъстък и на каква цена е? Искам да си взема за сладкиши суров, но при дядото на борсите видях само печен сякаш. Rolling Eyes

Беля, напълни ли колата? Laughing

Дами, припомнете ми - в Деримод не беше нужно да се връща старо яке от естествена кожа, нали? Запомнила съм това от преди. Виждам че пак имат тази опция и намалят до 400 лири за скъпи модели, та имам едно захабено вече и ако е налично харесаното и стои добре, ще го взимам.

Общи условия

Активация на акаунт