Нашите цветя - обща тема 2

  • 29 588
  • 747
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 5 405
Момичета, с тази розова пингуикула ще ме вкарате в ново приключение. След като уморих с много любов една дионеа, ги заобикалям отдалече в магазина Grinning

Стела, какво е първото растение? Онова чудато каланхое ли е?

# 196
  • Мнения: 206
Двете дълги листа са на цикас още не са се разгънали

# 197
  • Мнения: 5 405
Интересно, не бях виждала. На втори поглед ми заприлича на папрат с навити листенца. Много хубави са цикасите, кажи как го гледаш? Претенциозен ли е?

# 198
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Досега на когото съм подарила цикас все го уморява. От преполиване обикновено. Иначе имам 2 бебета на по две  години. Утре ще ги снимам.

# 199
  • Мнения: 5 405
При мен обикновено цветята умират от пресушаване, значи може и да си допаднем Grinning
Ето този приятел е един от малкото стайни, които издържат на вечната суша у нас.
Уффф, много трудно се снима червен цвят.

# 200
  • Мнения: 206
Интересно, не бях виждала. На втори поглед ми заприлича на папрат с навити листенца. Много хубави са цикасите, кажи как го гледаш? Претенциозен ли е?
В сенчестия ъгъл на стаята е ,защото от другата страна където пече няма място за него,но щом расте значи му е добре.Поливам през 7-10 дена отгоре ,пресаждам напролет всички цветя по едно време и не полагам спец. грижа.Миналата година пусна 5 листа -първо 3 после още 2 ,които изсъхнаха като малки и преди да се разгънат.И от няколко седмици растат двете Листа,дано не изсъхнат.

# 201
  • Мнения: 206
Досега на когото съм подарила цикас все го уморява. От преполиване обикновено. Иначе имам 2 бебета на по две  години. Утре ще ги снимам.
[/quote
За 3г моя е пуснал общо 10 листа от които 5 миналата година не пораснаха ,не се развиха листенцата и изсъхнаха,отрязах ги.Отскоро растат 2 ,ще снимам ако пораснат докрай.

# 202
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 106
Скрит текст:

...
флорен. а какво значи като е оцветена? чувства се добре или страда?
аз си я харесах заради "бебетата".
и смятах да я оставя на сянка докато ни няма, за да не се изпари толкова бързо водата.

Твоята трябва да е  Пингуикула weser като моята. Трябва да гоним ето този резултат.
Скрит текст:

Скрит текст:
Това се постига чрез подходяща почва, подходяща вода ( под 100 pH) и много слънце. Хубаво е да се пресажда напролет, добре се чувства в чист торф, перлит(не строителен перлит) и кварцов пясък, може и комбинация само от чист торф и перлит в съотношение 70/30 да речем (някои пресаждат и в съотношение 50/50 %). Е, ако отеснее саксията търпи пресаждане и през останалата част от годината, ще позавехне малко пък ще се поизправи след няколко дни. Моята се наложи да я пресаждам веднага след като я получих, листата и опираха в ръбовете на саксията и нямаше накъде да расте.
Да, на сянка с много вода би трябвало да издържи докато отсъствате.Simple Smile

На мен някои ден би ми се искало да се пробвам с дарлингтония, но дотогава доста трябва да задобрея.Simple Smile
Скрит текст:



висока топка ми се струва това....

# 203
  • Карлово
  • Мнения: 4 666
Ето цикасчето на почти 3 години.

и другото още по-мижаво:
Скрит текст:
и майката на 25 години:

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 13 520


Май няма нужда да се представям като пишман цветарка - ясно е. От няколко дни наблюдавам, че нещо се случва с дървото на живота, но не мога да установя какво...не виждам гадинки по листата, не виждам мушичка, не съм го местила, гледам го както към момента. Мога ли да направя нещо за него? 

Много обичам лавандула, но...купувам тя изсъхва, хвърлям и пак...идея защо така се случва, пръстта е влажна, но растението съхне.


Тия хубустници в отделни саксийки ли да ги засаждам или в общо сандъче?

Имам от същите и едно по-едро, което сглупих да го бодна с кактус да изчакам или да ги разделям?

# 205
  • Пловдив
  • Мнения: 3 256
Нищо му няма на дървото на живота,  старите листа окапват, идват нови.
За лавандулата не мога да помогна,  3 са ми умирали, според мен не стават за гледане в саксия.
На кактусите им е добре в малки саксии, на тясно. Като гледам са им големи тези.

# 206
  • Мнения: 5 405
Дама трефа, много симпатични са цикасите. И само с две листенца, пак е наперен и красив Blush не знаех, че растат тооолкова бавно, но пък живеят дълго!

Десислава, лавандулата може да изсъхне и от преполиване, корените загниват и не пренасят влага към листата. Трудно се гледа в саксия, да. Имам в едно сандъче от миналата година, жива е и даже цъфтя, но същата в градината изглежда много по-добре. Според мен основният проблем е, че се задържа вода при поливане, а саксията много бързо изсъхва и не може да не се полива. В земята влагата е по-равномерна.

# 207
  • Варна
  • Мнения: 2 037
Скрит текст:

...
флорен. а какво значи като е оцветена? чувства се добре или страда?
аз си я харесах заради "бебетата".
и смятах да я оставя на сянка докато ни няма, за да не се изпари толкова бързо водата.

Твоята трябва да е  Пингуикула weser като моята. Трябва да гоним ето този резултат.
Скрит текст:

Скрит текст:
Това се постига чрез подходяща почва, подходяща вода ( под 100 pH) и много слънце. Хубаво е да се пресажда напролет, добре се чувства в чист торф, перлит(не строителен перлит) и кварцов пясък, може и комбинация само от чист торф и перлит в съотношение 70/30 да речем (някои пресаждат и в съотношение 50/50 %). Е, ако отеснее саксията търпи пресаждане и през останалата част от годината, ще позавехне малко пък ще се поизправи след няколко дни. Моята се наложи да я пресаждам веднага след като я получих, листата и опираха в ръбовете на саксията и нямаше накъде да расте.
Да, на сянка с много вода би трябвало да издържи докато отсъствате.Simple Smile

На мен някои ден би ми се искало да се пробвам с дарлингтония, но дотогава доста трябва да задобрея.Simple Smile
Скрит текст:
...
висока топка ми се струва това....

Няма да се предаваме, това е моята след 6 дни на директно слънце. Започнала е да придобива цвят. То интересно, че хем и трябва слънце за да се оцвети, хем от силното слънце може да се спихне и да замине за цветния рай само за 2-3 дни. На моята само и треперя като надвишат температурите 30 градуса.Simple Smile


Дама Трефа, много е уютно при теб. Човек с удоволствие би пил кафе сред тази зеленина.Simple Smile

# 208
  • Мнения: 751
По-голяма част от растенията, които купуваме, са в много малки саксийки, трябва веднага да се пресадят в малко по-голяма саксия, с хубава пръст. Другата година пак, в малко по-голяма, после пак. Лавандулата е трудна по-скоро заради малкия съд. Доколкото съм чела, тя пуска по-дълъг корен, затова е и способна да издържа на жегите. Пробвайте да я пресадите в керамичен съд, неглазиран, по-дълбок, с хубава почва. Не трябва да се полива много.

# 209
  • Мнения: X
За лавандулата: ако е в градината на пряко слънце рядко поливане, от време на време окопаване около туфата ( мисля, че така се казваше на тази част която е над почвата) след цъфтеж изрязване на 20 см за да се разширява и расте правилно.
Ако е в саксия по дълбока саксия защото пуска дълги корени по възможност глинена дебела саксия (може и от тези тип блокче които са от цимент) важното е да е дълбок съда по умерено поливане защото все пак в саксията  почвата изсъхва по бързо. Пред блока имам засяти няколко корена почвата е много бедна чакълеста, но се развиват добре тях почти не ги поливам. На село имам около бордюрите те са на по сенчесто поливат се автоматично като поливам лозята. Но в саксия не стават имах няколко на терасата бързо се изпържват защото нямат достатъчно проветрение, и корените просто изгниват. Това е което аз знам и така ги отглеждам.

Общи условия

Активация на акаунт