Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 66

  • 34 509
  • 777
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 3 123
Браво,Люба!Бързо възстановяване!

Нушка,може би е така,не знам.Явно преценяват според случая.Мен до сега не са ме пращали нито веднъж .Все си мисля,че поне 1 трябва да имам .След диагнозата минах операция, ХТ и след нея ме пратиха на обикновен скенер на коремни органи и на сцинтиграфия (по средата на ХТ),после беше лъчето.Тази година само сцинтиграфия правих(то общо взето аз си я поисках) и това е.Нямат намерение да ме пращат на скенер. Същото е и с едно момиче,с което правихме заедно химия.

# 751
  • Мнения: 409
Браво,Люба!Бързо възстановяване!

Нушка,може би е така,не знам.Явно преценяват според случая.Мен до сега не са ме пращали нито веднъж .Все си мисля,че поне 1 трябва да имам .След диагнозата минах операция, ХТ и след нея ме пратиха на обикновен скенер на коремни органи и на сцинтиграфия (по средата на ХТ),после беше лъчето.Тази година само сцинтиграфия правих(то общо взето аз си я поисках) и това е.Нямат намерение да ме пращат на скенер. Същото е и с едно момиче,с което правихме заедно химия.
Не знам защо е така, Зори. При мен следят за разсейки и може би затова винаги съм на ПЕТ скенер. Ти казвала ли си им, че искаш да правиш такъв? Ако в такъв случай ти откажат направление, би трябвало поне някакво обяснение да ти дадат.

# 752
  • София
  • Мнения: 3 123
Не съм си искала,не съм и сигурна,че искам .На следващия диспансерен може да ги питам,какво мислят по въпроса.

# 753
  • Мнения: 130
Нушка, и с ТЕЛК говорих два пъти, и с НОИ, и с пациентската организация, и с една жена консултант в синдикат( даже не разбрах кой е, на моя приятелка се оказа дружка). Всички ми декламират онова, което и аз виждам в закона, в НОИ ми казаха че те са само по отношение на рамката и изплащанията, но не могат да се бъркат в работата на ТЕЛК. Там е проблемът! А ТЕЛК говорят уклончиво. Ма то е и логично. Сега трябва да лекувам рак на шийката на матката, пък нямам ни шийка, ни матка. Абе, пак проблема с дефинициите и времето. Ясно че ще чакам, просто не съм наясно с последствията в случай че откажат. Дори счетоводителката ни каза, че такова нещо не и се е случвало, и не можела да каже дали със задна дата може да го вкара неплатен отпуск.
Явно, ще е на риск. Или, ако до сряда реша че не ми стиска, влизам в час, и колкото издържа.
Лошото е че понаболява, и колита ме побърква. А децата не заслужават да се пристискваме пред тях. Аз все това се подготвих за работа, ако щете вярвайте-много ми липсват децата и ми се работи. Малко ми се гади от тия мерки заради ковид, станахме хептем стерилни, но и на това съм съгласна да им видя енергичните ухилени физиономии Disappointed
Аз с индийски медитации съм пробвала, моето съзнание трудно се дава явно. Срам не срам, въпреки че не обичам алкохол, две глътки уийски ме матират. Ма това само в краен случай.
Някой правили ли са му генетичен тест за папилома вирус, че на мен такъв ми искат за програмата? Извинете за въпросите, обаче съм много боса. Аз  и туморни маркери до сега не съм пускала, никой не е искал. Демек, кръв и образни, толкоз.

# 754
  • София
  • Мнения: 1 312
Привет,момичета! Хули,прочетох че си започнала,пиши как си,? Съжалявам,че се случва така.
Искам да ви попитам в темата, за разчитане на Пет скенер, добър разчитащ/ правих ЯМР,скенер и Пет скенер и не могат да разберат за някаква находка в сакрума ,хем не е мета костна,хем не знаят какво е..,имам остеропоза, ,и кошницата е пълна. В О
онкологията правих Пет и е разчетен от проф.Пиперкова и Николова. Благодаря ви!

# 755
  • София
  • Мнения: 2 686
Люба, супер се радвам, че звучиш толкова добре! Герой си ти! ❤️❤️❤️

Муци, и аз завиждам за Брат Пит!! 🤩

Аз си записах консултация с една професорка в Токуда за второ мнение от ПЕТ скенера. Определено ме притеснява това в белия дроб и лимфните възли.

На път съм да спра имунотерапията. Или поне ще откажа дексаметазона, пък показателите да се качват когато си щат. Ужасно се чувствам и изглеждам. Като китаец съм в лицето, подпухнала, та чак очите ми се скриват. Аз по време на химиите изглеждах по-добре, баси! Прилошава ми, сякаш мисля неадекватно, задържам вода, дебелея неконтролируемо, не си усещам пръстите на ръцете... И още, и още... Йонкова само ми вдига рамене, било нормално, ама аз не мога повече така.

# 756
  • Мнения: X
Момичета, само едната махнахме днес. Вчера се пазарих с докторката, но тя категорично отказа да маха здрава гърда( а на тоя етап дясната  доказано здрава). Та,така и направи. Операцията беше сравнително кратка и  наистина се чувствам доста свежа( половин, един час след нея вече седях и правих мохабет, ходих до 00 и ядох)....Но, определено като не са човъркани лимфните възли положението е много по-поносимо( и само с едни дрен).

# 757
  • София
  • Мнения: 5 074
Привет,момичета! Хули,прочетох че си започнала,пиши как си,? Съжалявам,че се случва така.
Искам да ви попитам в темата, за разчитане на Пет скенер, добър разчитащ/ правих ЯМР,скенер и Пет скенер и не могат да разберат за някаква находка в сакрума ,хем не е мета костна,хем не знаят какво е..,имам остеропоза, ,и кошницата е пълна. В О
онкологията правих Пет и е разчетен от проф.Пиперкова и Николова. Благодаря ви!
Как да съм ? Оперираха уж кокоши трън, а се оказа рак на кожата. Сега правя лъчетерапия. Избрах Онкологичния център във Враца и съм сигурна вече, че не сгреших. Апаратура модерна, персонала на високо ниво, чувствам се като бял човек. Не ме оставят да мръдна без придружител.
А Пиперкова е ...без коментар. Страхотен специалист.

# 758
  • Мнения: 3 983
Хули, радвам се, че си доволна от лечението. Дано да нямаш повече квартиранти.

Люба, звучиш много добре. Браво!


Nadkinka, охо имам си колежка 😀
И на мен ми липсват децата, но още сряда ще ми мине 😂😂😂

# 759
  • София
  • Мнения: 1 312
Браво, Хули! ,Радвам се! Ще мине и тва!!!!,
Не посмях да вляза при Пиперкова, тя го е разчела,а че на мен не ми е ясно си е мой проблем. , А в Токуда е проф.Кирова,да тя е добра,,правила съм ЯмР-та при нея в годините, но си мислех че ПЕТ скенера е по специално разчитането и трябва да си обучен за това?

# 760
  • Мнения: 2 369
Наздраве девойки! ❤️

# 761
  • Мнения: 2 358
Леле, Марита, жестока мацка си. И прическа вече с новата каса. 
Аз пък бях на пилатес, отивам на масаж, не ме интересува какво може. Може това, което те прави щастлива и не отстъпваш от нужната ти територия, вземаш си я цялата, да не ти я вземе рака. Малко по философски поглед отвъд чисто физическите и недостатъчни предполагаеми причини...
Среща във Варна предлагам, хайде!

# 762
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Марита стана мацка трепачка!
Мислете моля за среща и в София.

# 763
  • Варна
  • Мнения: 137
Марита невероятна си...  И тоя хъс за живот.... заразяващ. Браво миличка, така се прави!

# 764
  • Варна
  • Мнения: 172
Муциии, демек ставам за Брад Пит а? 🤣😅 Мале ако ми падне хич няма да му се церемоня. Ще го влача като куцо пиле домат🤣🤣🤣🤣

Ха ха ааааа , направо ме сцепи,
Маритаааа,  ти с това тяло въпросът по скоро ще е дали той става за теб ?
Много си хубава на снимките , пу пу пу ......класна мацка .

Хули  , прочетх ти коментара снощи и не спах , много се притесних .
И аз имам едно образувание на възглавничката на пръста на крака , от миналото лято е .
Мислех че е от затворените обувки и дългите часове работата през лятото,  после се прибрах ноември , 
диагностицираха ме декември и забравих за него , мислех че трябва да се съсредточа над лечението и го оставих за по нататък.
Сега забелязвам че е по голямо , твърдо и леко наболява при натиск . Незнам дали е гъбички, мазол или кокоши трън  но се ошашках.   :о(
Ще ходя и аз на лекар, но ако не беше ти да споделиш за кокошия трън и аз нямаше да се сетя да погледна .
Офффф, аман , 2 месеца ми лекуваха очите от възпаление , а сега и за това да се тревожа . Най вероятно ще го режат ......мамка муууууу .

Общи условия

Активация на акаунт