Дистанционно обучение за учениците-Teмa 4

  • 19 616
  • 770
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 011
Ами че то си е точно така, налага се да си общуваме с гаднярчета цял живот.
Уини, моля ви, стига отплесвайте темата в обши разсъждения за деца, за които сте чели и познавате. Говорим за учене по време на ковид.

Искам да попитам дали някой знае какъв би бил начина да поставим на дневен ред въпроса за ЛПК, които всяка година се издават от ЛЛ в началото на учебната година и да предложим тази година поне това безумие да отпадне по изключение?


Налага ли се наистина или просто така ни дресира училището? Намесих този въпрос, защото преди мен започнаха да говорят за социализация - ами ако няма да се поддържа нужната хигиена, риска от зараза е прекалено голям и каквито и ползи да се пропускат, не са по-важни от това детето ти да е живо и здраво. Аз не бих си простила, ако реша да пратя детето си и то се зарази.

Между другото, може да прочетете книгите или да гледата интервютата на Джон Гатоу, човек с 30г. учителски опит.

# 241
  • Мнения: 8 231
Ето как стоят нещата в училището на децата. Във всяка стая има лаптоп и интернет. Абсолютно е възможно всеки клас да бъде разделен на две групи. Едната група е в класната стая, а другата вкъщи пред компютрите. Учителят преподава онлайн. Слушат и едните и другите. Могат да бъдат изпитвани тези, които са в класната стая, за да се избегне преписване и подсказване. Тези пред компютрите да задават въпроси, ако нещо не им е ясно. Всяка седмица групите се сменят. Ако някои родители се притесняват да пуснат детето си на училище, то да учи само ДО. Всички могат да са вкъщи при някакво увеличение на случаите на заразени в населеното място.
Малките, първи и втори клас, само присъствено, пак разделени на две групи. Така или иначе повечето от тях са на целодневно обучение и имат две учителки. Сега просто трябва да са по половин ден на училище.
Горе-долу пова е начина, по който биха могли да се организират нещата, за да е една идея по-безопасно и все пак и учебният процес да върви качествено.
Зарязваме предмети като музика, ИИ, ТП, физическо. Да, знам, че и те са важни, но за една година ще прежалим липсата им.

Уини, роди се две-три деца и си ги отглеждай по които си книги искаш.
Аз имам две момчета с малка разлика. По един и същ начин са отглеждани и възпитавани, а са толкова различни като характер, поведение, възприятия. И което върви като подход към единия, изобщо не действа при другия.

# 242
  • Мнения: 1 011
Аз мисля,че ние родителите няма да имаме възможност да избираме.
И или учебната година ще започне присъствено за всички, или всички ще учат дистанционно.
Всичко ще зависи от ситуацията през септември.
Няма как половината деца да ходят на училище,а половината да учат ДО.
И учителите няма да са съгласни.

По селата ,където има по 5-10 деца в клас е по-вероятно да ги оставят да учат присъствено..

Не разбирам защо да не позволят избор - това, че едни деца ще са си вкъщи, ще даде възможност на останалите да спазват дистанция. Ако някое от децата на ДО не се справя, тогава да има някакви консултации. После, като някое дете се разболее, тези, които не са дали избор, нали няма те да се грижат за него, родителите сами ще се оправят.

# 243
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Пандемия.Броят заразени не е малък.
Ако пак обявят извънредно положение ще се повтори същата ситуация.И децата ще си завършат годината дистанционно.

Освен ,ако не стане чудо.
Да открият ваксина.Или вируса изведнъж да изчезне...

Разбира се това са само предположения,може и да не съм права.
Но предпочитам да съм готова и за този вариант.

# 244
  • Мнения: 239
Пандемия.Броят заразени не е малък.
Ако пак обявят извънредно положение ще се повтори същата ситуация.И децата ще си завършат годината дистанционно.

Освен ,ако не стане чудо.
Да открият ваксина.Или вируса изведнъж да изчезне...

Разбира се това са само предположения,може и да не съм права.
Но предпочитам да съм готова и за този вариант.



И утре да започнат с производство на ваксина, ще стигне до България след година и тя ще е за по-застрашените. Както минимум до нас ще достигне другото лято-есен

# 245
  • Мнения: 21 486
Гледам омбудсмана на канал 3 повторение, говори по въпросите, които обсъждаме

# 246
  • Мнения: 239
А аз това не мога да разбера:
"Ако има случай на COVID в класа, учениците минават на онлайн обучение". От септември ще започне с подсмърчане, кашляне, температура. Т.е. изследвания ще правят, когато някой е на път за болница. За тези няколко дни, докато стигне до симптоми заразения ще заразява. Т.е. за тези поне 4 дена в класната стая при затворени прозорци, не носене на маски, колкото и да се дезинфекцира навсякъде, вирусът ще е във въздуха. Няма шанс някой да бъде пощаден, освен ако има имунитет или имунната му система не допусне вируса. Остава само да се надяваме на добра реакция от организма и да го минат леко.

Последна редакция: сб, 01 авг 2020, 11:11 от lexche

# 247
  • Мнения: 47 996
И аз недоумявам МОН защо мисли само за ДО или вируса магически да изчезне. Вече не вярвам скоро да се върнем в старото положение. Дори вируса силно да намалее и да престане да бъде толкова опасен, натрупаха се много интересни данни за развитието на други заболявания,за хигиената, за птп ако щете. Полека лека учените, лекарите, обществото, ще насочи поглед към тях.
Нашите мизерни училища без сапун и топла вода, които са като в някой обор в 3 свят, имат много какво да извлекат като изводи.
Училището не е само да събереш тия деца да се блъскат като животни по коридорите, да пазаруват боклуци в лавката и да си изпееш урочето.
Не стига че има много какво да се направи като начин на преподаване, ми ние елементарно хигиенни условия нямаме Sad
Решението...таблета и ДО...безумие...
А цяло министерство има!

# 248
  • Варна
  • Мнения: 25 254
А аз това не мога да разбера:
"Ако има случай на COVID в класа, учениците минават на онлайн обучение".
И на мен ми е интересно как ще се диагностицират тези случаи? При всеки сопол и подкашляне тест? Кой ще ги плаща тези тестове? И при случай на корона ДО за 3, 5 или 7 дни. През това време целият клас на нокти, а 7 дни са много по-малко от инкубационния период, тиражиран досега. После пак в матрицата ждо следващия случай. Наблъскани всички в стаята, без маски и без дистанция. Това най ме вбесява. Без абсолютно никаква дистанция и преграда, само с едното дезинфекцирани на ръцете, при положение, че говорим за въздушно-капкова инфекция, която се предава чрез дишането и далеч по-рядко чрез мръсни ръце.

# 249
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
В нашето училище например има  мивки в стаите и сапун има и тоалетна хартия в тоалетните.Почистваха добре и преди корона вируса.
Обаче в клас са 28 деца.
Дали всички си мият ръцете-  някои да,други не.
На 10г. трябва да имат изградени хигиенни навици.Ама не всички имат.А класната не е длъжна да им мие ръцете.
Стаята е голяма,но не чак толкова,че да стоят на 2 метра едно от друго децата.Прозорец винаги има отворен,защото през зимата в училището е много топло.И какво от това... през междучасието те играят заедно,имат близък контакт..
Един болен да има е достатъчно.

Не е безопасно според мен.
Даже и децата да изкарат леко вируса,няма гаранция ние как ще го изкараме или пък нашите близки с които имаме контакт.
А покрай децата и родителите ще стоят затворени.

Например,ако аз се заразя,ще заразя и майка ми , която е възрастна и свекърва ми,която е инвалид.....

Дано да не го хващаме е по-добре...
Не подценявам ситуацията.

# 250
  • Мнения: 1 839
Най-голямата травма за децата ще е ако заразят близък, който изтегли късата клечка и почине. Дори малките правят причинно-следствена връзка болен-заразяване и болен-смърт. И да не правят още, все ще чуят от някъде как едикойси се заразил от детето и умрял. Не знам как ще живеят с мисълта, че заради тях е починала госпожата, или дядо/баба/тати/мама.

# 251
  • София
  • Мнения: 17 592
Най-добре да направят нещата по избор - присъствено, дистанционно или домашно обучение и всеки родител да си избира, както е и за детските градини. Аз бих си пуснала детето и не че не ме е страх от вируса, страх ме е, но повече ме е страх когато е навън с деца, без възрастен с тях. Живеем в малък град и от 7-8 годишни децата са навън сами, тя е почти на 11, не мога да съм все с нея. Все говоря за дистанция, не я пускам на кино, няма да ходим на почивка, по басейни дори не ходим това лято. До областния град също избягваме да ходим вече, не смея на фризьор да я заведа. Мисля, че тези неща са в пъти по-опасни от училището, където се дизенфекцира и има контрол. Тя един път до сега е хващала грип и го хвана от мен, не от децата. Понякога са ги разпускали грипна епидемия, при едно болно дете в класа. Училището е малко. класа е малък. Ако ви е страх за децата, протестирайте да затворят дискотеките, хотелите, нощните заведения, стадионите, танцовите клубове, само така може да намалее разпространението на болестта и да сме спокойни за децата.


Вече обясних, че няма как да е по избор, поставя децата в неравностойно положение. Няма как да се изолира субективния фактор, смешно е.
Що се отнася до дезинфекцията и контрола - не знам как е в малките градове и малки училища, но в големите градове няма как да има нито едното.

# 252
  • Бургас
  • Мнения: 6 906
А защо да е неравностойно положението. В някои по-развити от нас страни има алтернативи. Домошното обучение е регламентирано със закон и хората си избират.

# 253
  • Мнения: 1 011

Вече обясних, че няма как да е по избор, поставя децата в неравностойно положение. Няма как да се изолира субективния фактор, смешно е.
Що се отнася до дезинфекцията и контрола - не знам как е в малките градове и малки училища, но в големите градове няма как да има нито едното.

Не разбирам какъв е проблемът, при положение, че се даде избор, а не някой на случаен принцип или пък по мъгляви критерии да реши кой да е присъствено и кой ДО. Нека всеки сам си преценява, в слуая родителите, кое е най-добре при конкретните обстоятелства? Значи за да сме всички равни, нека на някои да им са натрапени условия, които не са подходящи за тях - какво като после зарази баба си и тя почине, важното е, че всички са били равни!

# 254
  • Варна
  • Мнения: 25 254
Дали само баба си? Тая сутрин новината за починалия 19-годишен ме шокира. Никой не е застрахован

Общи условия

Активация на акаунт