Отговори
# 690
  • Мнения: 1 560
Злати, честито! Да ви е жива и здрава Лилия, страхотно име! Желая ти много бързо възстановяване и само щастливи моменти!❤

# 691
  • Мнения: 30
zzzlati, честита да ви е Лилия! Tada Да бъде много здраво, жизнено и щастливо дете! Balloon На теб леко възстановяване! Relaxed
Благодаря ти от сърце Jamily Simple Smile
Злати, честито! Да ви е жива и здрава Лилия, страхотно име! Желая ти много бързо възстановяване и само щастливи моменти!❤
Благодаря и на теб от сърце Mint.

Последна редакция: пт, 07 авг 2020, 17:14 от AnMary

# 692
  • Мнения: 2 379
Zzzlati, важното е че сте живи и здрави! Simple Smile

С предната бременност се храних здравословно, така беше и докато кърмех. Само дето с кърменето се ограничавах повече от към храни. Като цяло избягвах химизирани храни, джънк фууд, газирано, кофеин,.. почнах да купувам мляко от млекомат и да си го варя, както и да правя кисело мляко( така продължим и със захранването и храненето на детето). Храних се разнообразно, не съм ограничавала плодове и зеленчуци. С тези бременност си позволявях джънкфуд, защото ми се ядаха зверски вредни храни. За това предполагам ,че ще ми е по-трудно да се храня по-здравословно. Но искам да кърмяи за това ще се съобразявам с това .

# 693
  • Мнения: 1 612
Злати, да ви е честита бебе Лилия Heartpulse Пожелавам и да бъде много щастлива Hug
Чета, чета и си викам, защо днес няма бебенце, така свикнах Blush
Аз днес бях на преглед, бебето си върви седмица назад. Аз съм 36+4, а мишката 35+4. Иначе е 2767, което значи, че все пак е добре като кг. Доктора все ми казва, че ще се случи доста по рано раждането, но да видим Confused

# 694
  • Мнения: 30
Благодаря ви момичета Heart Малко ви остана на всички,така че се радвайте на последните ритничета в корема Stuck Out Tongue

# 695
  • Пазарджик
  • Мнения: 333
Ей още една мома в групата ни. Добре дошла на Лилия! А на мама бързо възстановяване и привикване с новостите Simple Smile

Колкото до хранене и кърмене, избягвайте млечно (кравешко) под каквато и да е форма. Доказано засилва коликите у бебетата.
Аз се хранех с първото ни бебе предимно с варено жито (от тогава го заобичах много), мюслита, сусамов тахан; сезонните зеленчуци и плодове и да наистина по-малко "боклуци" и много вода, за да има кърма. Сега същите тези неща обожава детето ни.
Утре съм на тонове и малко ме е шубе. Вече съм в 39та и неизвестното ме плаши, кога ще се случи - подготвих ли всичко, кой ще гледа синът ни, докато таткото ме закара до болницата и какво ли още не. Голям шашък съм хахаа

# 696
  • Мнения: 394
Честита дъщеричка жива и здрава да е 😊
Момичета,нашата дъщеричка се роди днес Wink Трябваше да е утре с планирано секцио,но от няколко дни вдигам кръвно 160 на 100 и реших да се обадя на лекаря.Естествено веднага ме извика в болницата снощи и днес преди обяд ме оперираха.Бях се настроила за спинална упойка,но явно съм карък днес и анестезиолога 20 мин ме боде в гръбнака безуспешно и накрая пълна упойка.Разочаровах се,че и този път не можах да си видя и чуя бебето как се ражда.Иначе снощи ме хванаха контракции на 4 мин,но ми дадоха хапче за успокоение и те спряха и заспах.Нямам все още информация нито за мерките на бебето,нито за час на раждане Thinking Иначе я кръстихме Лилия Simple Smile

# 697
  • Мнения: 108
Честито Злати да ти е жива и здрава принцесата бързо възстановяване и много късмет Heart

# 698
  • Мнения: 337
Честита да е малката ви радост ❤️ Бързо възстановяване и очакваме информация разбира се, когато можеш 😊

# 699
  • Мнения: 782
Честита радост❤
Много се радвам за всяко едно бебенце🤗
Аз днес като бях на тонове се видях в чудо... все спеше, седях 2 часа и все спиии. Накрая ми казаха да хапна дори да не съм гладна и да пийна количка.
Излязох , свърших заръчаното и всичко точно😁
Много ми стана странно, защото тя нон стоп  е активна и как точно тогава заспа.
И на ултразвук винаги е кротка.
Момичета , все се каня да питам, но решавам че съм перко 😁 От известно време забелязвам,че щом съм с определени хора бебетж е много спокойно и кротко, а когато съм с някой дразнещ за мен, веднага почват ритници.
В началото мислих, че си внушавам, но сестра ми беше вкъщи до преди 3 дни и всичко беше ок-бебенцето кротко, аз си спях. Даже тогава си помислих,че явно и е много тясно и затова не мърда много много.

# 700
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Поздравления, Злати Heart въпреки всичко, вие сте добре и това е най-важното! Бързо възстановяване Flowers Hibiscus

Мда, както и предполагах за храните. Аз като цяло ограничих млечните, но четох и за глутен, и плодове, и ядки... Чудех се какво ще се яде изобщо Sweat Smile Мисля утре да се заредя с овесени ядки и разни неща, които да имам под ръка. Харесала съм си веган протеин на прах и сашета и чай, които подпомагат производството на кърма, но като цяло ме интересува от личен опит какво ще споделите. Simple Smile Благодаря!

# 701
  • Мнения: 1 899
Ох момичета да ви се оплача,че нашата таратайчица реши да ни изостави в най-неподходящия момент и едвали до раждането ще успеем да си вземем нова кола. Та сега съм в голямо притеснение и чуденка какво да правим като дойде момента. Най-вероятно ще викнем такси,така или иначе не виждам друг вариант. Има ли някоя бъдеща мама в подобно положение и какво мисли да прави? 😔

# 702
  • Мнения: 1 355
Честита рожба, Злати! ❤️

По въпроса за кърменето - аз си ям всичко освен шоколад и продукти от краве мляко. 😀 Не бих рискувала да не ям нищо, на една позната така ѝ секна кърмата 😬

# 703
  • Мнения: 153
Момичета, кой ви ги говори тези неща за храненето? Без да имам опит, чета и се интересувам - консултантите по кърмене казват, че може да се яде буквално всичко, без отровни гъби. Слушах няколко лекции, в които обясняват нагледно с картинки как се обработва храната и как организмът ни синтезира кърма.
Не се измъчвайте, а си хапвайте от всичко, разбира се без да се прекалява. И все пак, за да не звуча голословно, ето какво казва Хедра по въпроса:
https://xedra.wordpress.com/2012/11/26/momdiet/.
Отделете време, обяснено е много подробно.

# 704
  • Мнения: 854
Аз чета книгата на Хедра за кърменето. Наистина пише, че може да се консумира всичко, да се пие кафе, но да не се прекалява с количествата. Изброила е кои са най - големите алергени (т.е. храни, към които трябва да сме една идея по - внимателни и да наблюдаваме реакцията на бебето). Обяснява, че ако според нас бебето получава колики от дадена храна, е хубаво след няколко седмици отново да пробваме да хапнем от същата и че най - вероятно тогава няма да има никаква негативна реакция от страна на бебето.
До колкото разбрах за млечните, особено за прясното мляко, препоръчва да се замени с козе. Ядковото също е добра алтернатива.
Като цяло според Хедра не е добра идея просто профилактично да се ограничаваме от разни храни.

Общи условия

Активация на акаунт