Име за момиче с "В"

  • 4 316
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
еее, как Силия- Вилия от Таласъми ООД

# 46
  • Мнения: 1 365
Съществува името Фелисия, което е женска форма на Феликс. Означава "щастлива" и е много по-хубаво от измисленото Велисия.

А вместо Видия - защо да не е Вида? По-нормално звучи и не е измислено. Вилиана и Виолина също звучат нормално. В предишната тема написахте, че бащата се казва Галин. Вида, Виолина и Вилиана звучат нормално с това презиме, а също и много от другите имена, които Ви предложихме.

Познавам жени, които се казват Виолина и Вилиана.

Привърженик съм на тезата, че името на детето трябва да има някакъв смисъл и то да не се притеснява, когато го произнася.

Успех!

Последна редакция: ср, 05 авг 2020, 14:15 от Radilena

# 47
  • Мнения: 3 033
То, хубави, добре звучащи имена има колкото искаш и вече са предложени, но хората целят уникалност, която в случая граничи с безумие.

# 48
  • Мнения: 1 327
Баш са на дядо Владимир!

# 49
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Вела,Велена,Велина са стари славянски имена.
Хубаво значение-искана,желана.

Вида-също е старо име с хубаво значение.
Видия-снимката назад в темата е достатъчно добро обяснение защо името ще звучи нелепо.

За мен лично е важно името да има хубаво значение.

Вероника
Виктория
Валентина
Виолета
Виола
Вирджиния
Велизара
Вера
Вяра




Велисия не означава нищо.

Венеция-има подобно звучене,но се свързва с града.
Венера-богинята на любовта.
И двете имена се срещат у нас макар и рядко.



# 50
  • Мнения: 3 033
Ако ще е с буквата "В" и избирам име за моето дети, то бих спряла вниманието си на следните имена - Виктория, Вероника, Велина, Виолина, Валентина, Вергиния, Верджиния.

# 51
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Валерия
Вероника
Виктория
Вяра
Вихра

Владимира не ми харесва. Вариант е Владислава, някак мелодично ми звучи.

# 52
  • Мнения: 1 365
Сещам се и за името Вилма, което е кратка форма на Вилхелмина. Среща се в много страни от Западна и Централна Европа. Имаме и българска актриса Вилма Карталска. Името й беше коментирано в този форум.

# 53
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това ми звучи като Уилма на руски

# 54
  • Мнения: 1 365
Да, точно женска форма на Уилям е. Ето информация за името:
https://www.behindthename.com/name/wilma.

# 55
# 56
  • Мнения: 8 891
Валентина, Валерия, Велизара, Велина, Вела

# 57
  • Мнения: 23
Благодаря ви за мненията. Проблемът с българските ни имена беше, че живеем извън България и нашите имена са трудни за изговаряне в другите държави или означават нещо друго. Пример: Аз се казвам Станка, но докато бях в Италия разбрах, че там означава "изморена" и си нямате идея на колко подигравки съм се наслушала 😁 бях в Испания - същата история. Сега съм в Германия и ми викат "Щанка" 🤷‍♀️
Виктория, Валерия, Вероника ни харесват но са ни доста масови.
Затова се спряхме на италиянското име Велия. Рядко срещано е, звучи нежно и е лесно за изговаряне

Общи условия

Активация на акаунт