СЕДМИ клас 2019/2020 - Трето класиране - (27.07. - 02.08)

  • 49 619
  • 990
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 162
Добро утро. Още веднъж, успех на смелите!

# 16
  • София
  • Мнения: 922
Добро утро и от мен и успех на играещите!

# 17
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Тук сме и ние. Ще ви следим до последно и ще стискаме палци за децата и родителите за по-добро класиране и училище.
Радвам се, че не сме подложени на това. На шега, на майтап ... но наистина имах проблеми с напрежението и как се отрази на нервната ми система, колкото и да се правех, че затрудненото дишане и сърцебиене е от топлото време и че нищо ми няма. Сега вече спя.
Настина не разбирам и не оправдавам по никакъв начин спортуване с класиранията. Намирам го за абсолютна проява на егоизъм и садизъм към родителите и деца, които по стечение на обстоятелствата не са успели да се класират и са принудени да играят това танго седмици наред.
Успех!

# 18
  • София
  • Мнения: 7 190
Успех на очакващите трето класиране и от мен! 😊

# 19
  • Мнения: 46
Успех и от мен на децата.Моята дъщеря все още мисли дали да участва на трето Grinning.Според мен няма смисъл да рискува мястото си в 2АЕГ ,ноооо...

# 20
  • Мнения: X
Успех на трето за тези, които участват!
И да се похвалите...Heart
Личното ми усещане е, че спортуването на трето и четвърто и стратегиите за игра с местата, (без да има необходимост и при високи балове) са плод на родителски амбиции. Не са децата виновни. Повечето деца (да не кажа всички) искат просто да ги приемат някъде, да се запишат и да се свършва. Искат си ваканцията и игрите. На тази възраст са още малки за сметки и хитрости.
Но пък успешно се учат от мама и татко да правят такива за в бъдеще.
Каквато и да е причината, нищо не може да се направи, докато правилата на играта го позволяват.
Аз също все се питам защо трето не е просто още едно второ класиране, без отписване и без риск. Вижда се, че остават места, значи нищо не пречи още веднъж всички да се придвижат напред в желанията си.
Това ще отреже и смелите играчи, които си търсят силни усещания.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 456
Благодаря за новата тема.Оставам и аз съпричастна с чакащите трето класиране.Чакам резултатите и заради приятелско дете,на което редих желанията.

# 22
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 327
Добре, ако да кажем, че детето, което обсъждате, има следните желания - 1. СМГ 2. АК, 3. НЕГ, прието е на 1-во класиране в НЕГ, участва на 2-ро, междувременно е прието в АК, което му е по-горно желание от НЕГ, записва се в АК, на 2-ро класиране е прекласирано отново в НЕГ и играе на 3-то за СМГ, което му е 1-во желание?

Може ли малко разяснение за Стем паралелките - знам какво означават, но не ми е ясно с какво се различава една Стем паралелка в едно училище от друга в същото училище, която не е Стем? Също така ги има и в профилирани, и в професионални училища?

# 23
  • Мнения: 8 228
И от мен късмет на смелите.
Кога излизаха резултатите от трето? Кога да чакаме да се похвалите?

# 24
  • Мнения: 6 925
Добро утро! Бети, благодаря за темата и списъка. Брей, втора година отбор фег е силно представен в бг мама!
На 29.07 ще излезе трето, стон. И днес може да се кандидатства.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 437
Бети, благодаря! Стискам палци на всички, участващи в трето да попаднат в училището, което искат.
Сега погледнах списъка - тази година форумските деца са по 11 в НЕГ и ФЕГ. Да видим накрая кой ше е победителят Simple Smile 
Ами ФЕГ  всъщност сме 12 Simple Smile Ние сме пропуснати в списъка. Така че,  водим форумския лист.

Викаш с една крачка сме пред НЕГ-ърчетата. Бети те е пропуснала явно или ти не си й писала - май беше момче ФЕ/ИЕ, нали?

# 26
  • София
  • Мнения: 17
Аз добавям едно момче в 91НЕГ  за статистиката.

# 27
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Благодаря за темичката!
Стискам палци на всички участващи в трето класиране!

# 28
  • Мнения: 3 974
Успех!
Относно АК не забравяйте уникалността на ситуацията. Възможно е да има хора, които преди година-две да са правели разчет, че могат да обезпечат ЧУ на детето си. Сега витае несигурност в много сектори. Нормално е при дете със сериозна подготовка да се избира ДУ и да се рискува по-малкото парично вложение /начална вноска при записване в АК/ пред перспективата детето да учи в ДУ през идните 5 години. Т.е. възможно е да не е игра, а опит за решение в дългосрочен план, а детето да се чувства неловко да разяснява финансовите тревоги в семейството.

# 29
  • Мнения: 21 455
Може ли малко разяснение за Стем паралелките - знам какво означават, но не ми е ясно с какво се различава една Стем паралелка в едно училище от друга в същото училище, която не е Стем? Също така ги има и в профилирани, и в професионални училища?
STEM - професии и профили
Отбелязани са в ДПП, тъй като има целеви стойности, които трябва да бъдат постигнати. Положението е същото като с професионалните паралелки. Имаше две конкретни цели - увеличаване на приема на ученици за учебната 2020-2021 година в посока на STEM профили и професии и повишаване дела на приетите в VIII клас ученици в професионални гимназии и в паралелки с професионална подготовка. Ако го опростим малко, тенденцията е броят на учениците  в STEM и професионални паралелки да расте ( една паралелка често е едновременно и двете), а в останалите да намалява. Борбата за профил " Чужди езици" ще става все по-интересна.

Последна редакция: пн, 27 юли 2020, 10:02 от Дидева

Общи условия

Активация на акаунт