127 СУ

  • 17 544
  • 113
  •   1
Отговори
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Здравейте, не намирам полезна информация за училището, а ми се иска да имам някакъв поглед от ученици и родители, които са горни класове.
Синът ми ще е 8 клас на есен с английски език. Какви са ви впечатленията за обучението? Кои предмети се учат на английски в 9 клас? Вторият език учи ли се сериозно или като на повечето места - не особено.
Средата как ви се струва в училището?

Ще съм благодарна за споделения опит.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 423
Има достатъчно писано в общата тема.
Все пак - обучението е сериозно.
В 8 клас ги хваща учителката по английски и не ги пуска.
В 9 клас учихме почти всичко на английски, така че ще трябва да си приготвите пари за 3 комплекта учебници - разказвателните за 8 на български, за 9 на български и за 9 на английски. И комплект по втори език.
А, да - математиката е зле.
Физическото е минимално, няма допълнителни спортове, така че внимавайте за затлъстяване и запишете детето някъде на спорт, ако има сили.

# 2
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Има достатъчно писано в общата тема.
Все пак - обучението е сериозно.
В 8 клас ги хваща учителката по английски и не ги пуска.
В 9 клас учихме почти всичко на английски, така че ще трябва да си приготвите пари за 3 комплекта учебници - разказвателните за 8 на български, за 9 на български и за 9 на английски. И комплект по втори език.
А, да - математиката е зле.
Физическото е минимално, няма допълнителни спортове, така че внимавайте за затлъстяване и запишете детето някъде на спорт, ако има сили.

Благодаря!

А каква е причината математиката да е зле? Важно ми е, защото профила ни е именно математика и ако е зле няма да е никак добре.
Извинете ме, но коя е общата тема?

# 3
  • София
  • Мнения: 38 423
Ами едната учителка се махна, другата си преподава, ама онлайн математиката хич не й върви. Не знаех, че са направили профил с математика. Сигурно Лазаров ще намери някой свестен учител за него.
Общата тема е "Мнения за неелитни училища.."

# 4
  • София
  • Мнения: 5 745
Има достатъчно писано в общата тема.
Все пак - обучението е сериозно.
В 8 клас ги хваща учителката по английски и не ги пуска.
В 9 клас учихме почти всичко на английски, така че ще трябва да си приготвите пари за 3 комплекта учебници - разказвателните за 8 на български, за 9 на български и за 9 на английски. И комплект по втори език.
А, да - математиката е зле.
Физическото е минимално, няма допълнителни спортове, така че внимавайте за затлъстяване и запишете детето някъде на спорт, ако има сили.
Интересно, на нас при записването ни казаха, че няма да учат на чужд език предмети.
Споменато е в темите за неелитните училища, вече върви трета, но информацията точно за него е оскъдна, на фона на други.

# 5
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
На мен ми казаха, че ще се учи само история на английски.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 423
Ами не знам. Може да са решили да променят нещата. Ние така учихме в 9 клас. Сега ще видим 10.

# 7
  • Мнения: 96
Дъщеря ми тази година ще е 12 клас.
В девети и десети клас, учиха на английски език биология, история и химия. Но, щом да ви казали , че няма да се изучават на чужд език ,явно нещо са променили.

# 8
  • Мнения: 9 663
Аз ще ви следя с надежда наесен да пишете хубави неща за математическата паралелка.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 745
Може пък да не сме се разбрали с младия учител, който ни прие документите при записването Rolling Eyes , ще видим септември, живот и здраве!

# 10
  • Мнения: 4 966
Аз не се сетих това да питам. Хубаво е да има предмет на английски, но дано не са много. Синът ми завършва Първа английска и учиха всичко на английски, та е трудничко. Аз още имам колебания, гледам към 4то класиране, за трето нямах смелост, но и дъщеря ми не иска да се пробва. Каза, че й харесва училището. Всъщност това беше второто й желание, след Първа английска, за която беше ясно, че няма бал.
Харесва ми, че директорът е млад човек.

# 11
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Казаха ми, че директорът е много напорист и амбициозен. Надявам се да е така и да развива училището в правилната посока.

Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 1 391
Езиковото обучение в 8 клас е наистина на много високо ниво, математиката беше пълна трагедия. Надявам се тази година да е по-добре, защото сменихме учителката. Колкото до предметите на английски - дъщеря ми ще е 9 клас есента и не мога да дам адекватна информация. Като цяло сме доволни, поне за сега.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 745
И при нас беше на второ място, като за първото също нямахме шанс.
Може би наистина все пак ще има предмети на английски, в сайта им има обява за учител по история на англ. Аз не държа по принцип, защото не знам дали се учи добре така.

# 14
  • Мнения: 4 966
Искам да похваля директора и служителка на училището за милото и професионално отношение. Ходих за бележка, че детето е записано, която да послужи пред социалните. Бяха изключително любезни и много се постараха да ми услужат и да свършат работата правилно, въпреки очевидното разминаване - социалните искат категорично да пише, че детето е записано и посещава училище, въпреки че учебната година реално започва на 15 септември. Става дума за помощта за осмокласници. Портиерът също беше изключително любезен. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт