127 СУ

  • 17 600
  • 113
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 689
Часовете са малко за упражнения.

# 46
  • Мнения: 139
Това не е причина да унижават децата. Защо всички родители от 127 СУ се оплакват от госпожите по математика? От други учители няма толкова недоволни, не че и там не се срещат често. Не мисля, че причината е само в часовете за упражнения, а в самите преподаватели.

# 47
  • София
  • Мнения: 38 489
Побърканите амбиции на Лазаров и Низамов ще пратят това училище на дъното!
Не се записвайте в паралелка с испански!

# 48
  • Мнения: 96
Какво против имате Низамов, че ми стана интересно ?! Сакън, да не се напънат да научат нещо ли?
А с отсъствията какво?! Да ги извиняват, а децата да ходят когато си решат на училище?!
И задължително да подаряват оценки, ми да. Те децата ако искаха с учене да ги изкарват тези оценки, щяха да са в НЕГ.
Щом са в 127 никакво напъване, отлични оценки и ще си ходят когато си искат.
А когато благоволят да отидат, ще им опънат червен килим, а съучениците ще са все добри деца(че средата е важна).

# 49
  • София
  • Мнения: 38 489
30 + човека на поправка по испански не ми се вижда като подарени оценки.
Говори се, че класът с бизнес и испански ще се разпадне заради това.
Та така.

# 50
  • Мнения: 19
 

             Щом някой счита, че масово децата и родителите са виновни, а ръководството няма никаква вина за състоянието на 127-мо училище към момента, то трябва учениците (които отсъстват, не учат и искат да им се подаряват оценки) и техните омразни родители да се преместят групово, за да не пречат на Лазаров да реализира своите амбициозни планове.
              Отношението на Лазаров и част от учителите към децата е точно като към някакви отрепки и натрапници, които са избрали да учат в "тяхното" 127-мо, въпреки, че балът им не е стиганал даже за НЕГ.
              Учениците не се приемат с  много нисък бал, нито идват от помощни училища, за да са заслужили това обидно отношение.

Последна редакция: сб, 25 юни 2022, 18:24 от rosa_rosa

# 51
  • София
  • Мнения: 38 489
И затова трябва да ги направи луди в 10 и 11 клас, въпреки че е поел ангажимент тези деца да завършва това училище.

# 52
  • Мнения: 96
Пиша в тази тема от позицията на родител на дете, завършило гимназията.
         Щом има 30+деца на поправка по испански език, значи 30+ деца, не са си отворили учебника, държали са се арогантно и не са влизали в часовете.
        Жалко. Явно нивото наистина е станало много ниско.
       За дъщеря ми 127 беше страхотно училище, където без пренапрягане да надгражда знанията си.
    Няма смисъл да спорим, просто възприемаме света по различен начин. За мен е нормално, когато ученик отсъства от училище, да си занесе бележка.
Когато не  учиш, да получиш двойка. Когато учител не влиза в час, да се обадя на ръководството на училището и да попитам защо и т. н.
Останете си със здраве.

# 53
  • София
  • Мнения: 38 489
Едно дете доволно, 5-6 класа леко прецакани. М дааа.

# 54
  • Мнения: 19
Излиза, че в 127-мо са се събрали най-добрите учители и как пък така са им се паднали не малко количество неученолюбиви деца, - сигурно от цяла София са ги събирали точно тук.
        Обучението е двустранен процес - освен да се упрекват само учениците  е редно и учителите да потърсят поне малко вина в себе си.

# 55
  • София
  • Мнения: 38 489
Къде бляха цялата година та да ги остави на поправка накрая?
Мисля си - пуснаха ги да завършат 10 клас и сега ще режат глави, защото не са длъжни да ги оставят да завършат и 12. Малко странна политика, за която не е зле да се знае предварително. Все пак, нали, когато ученикът влиза в такъв тип гимназия, планира да е до 12 клас...

Последна редакция: пн, 27 юни 2022, 08:09 от Rockstar

# 56
  • Мнения: 139
Искам и тук да изкажа мнение за ситуацията в 127-мо с оставените на поправителен ученици от 11-ти клас.
        За мен основна вина за случващото се има директорът Лазаров, който е от 2019г. на този пост. Също така е учител по испански и математика.
        От 2019г. до края на тази учебна година той не е разбрал, че децата в 11-ти клас, по испански език, имат пропуски. Сега иска да докаже, че те са виновни, защото не са учили и че техните родители не са следили знанията им по испански.
        Той като добър фиолог по испански и директор, за три години не е установил пропуски на своите ученици, но родителите на всички 36 деца са длъжни да знаят перфектно испански и да разберат на какво ниво са децата им по езика.
        В действията на Лазаров прозира една чудесно свършена работа и една загриженост към неговите ученици.
        Излиза, че родителите на цели 36 деца не са следили в детайли обучението по испански, а Лазаров за три години го е проследил прекрасно.

Последна редакция: ср, 20 юли 2022, 00:46 от Bonikova

# 57
  • София
  • Мнения: 38 489
Като се има предвид, че по едно време имаха затруднения с учителите по испански и той лично е обиколил класовете да преподава.

# 58
  • Мнения: 139
Какви затруднения с учител по испански, то изобщо е  нямало, и с математиката така, все уверява, че е много сложно да се открият добри учители. Не знам как в другите училища успяват да се справят директорите?
     Все нещо му е трудно и някой му е виновен - няма учители, децата не учат, родителите не помагат. Ами като му е трудно, защо заема този пост?

Последна редакция: вт, 19 юли 2022, 15:19 от Bonikova

# 59
  • София
  • Мнения: 3 688
Здравейте,
записвам се при Вас,дъщеря ми на есен ще бъде 8ми клас в 127мо училище.
Предприемачески профил с искански.
Има ли други родители на деца,които ще бъдат съученици на моето момиче Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт