Созопол - мнения, впечатления и препоръки - 6

  • 26 746
  • 209
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 371
Посочения плаж е дълбок в началото , не е много за малки деца , но пък е много спокойно , за разлика от другите места !Цените са ТОП

# 136
  • Мнения: 2 774
След Дюни е Алепу/Шофьорският плаж. Определено е дълбок. Иначе, ако се мръдне съвсем малко на юг с колата е изключително спокоен.
Каваци е по-плитък и от Градина, но препълнен.

# 137
  • Мнения: 2
Здравейте, тази година избрахме Созопол. Резервирахме за Селена бийч. Може ли някой ако е ходил да напише мнение за хотела и плажът до него.

# 138
  • Мнения: 346
Здравейте! Току що се прибирахме от Созопол и искам да изкажа мнение докато ми е прясно. Бяхме отседнали в хотел Табанов бийч, като съотношение качество-цена всичко беше страхотно. Бяхме 5 дни, от който всяка вечер вечеряхме в различен ресторант. Изключително съм разочарована от ресторант "Диамант" или "Диамантите" (нещо от този сорт) намиращ се на  т.нар весела уличка и не го препоръчвам. За една салата и едни пържени картофи чакахме 45 мин., а след като дойдоха картофите бяха изключително изгорели и изцяло с обелките, вследствие на което горчаха. При опит да разговарям със сервитьорката тя нелюбезно ми обясни, че в техният ресторант нищо не се белило.. около нас имаше още две семейства с дечица, поръчали същите картофи и решиха директно да станат и да си тръгнат преди да поръчат основно ястие,така направихме и ние. Последната вечер имахме резервация в Баракуда и съм изключително възхитена, храната страхотна, персонала усмихнат, живата музика на ниво! Изказвам мнение за ресторанти, понеже виждам, че тук доста хора четат и се чудят къде да хапнат.
Созопол е едно страхотно местенце с изключителна архитектура, а атмосферата е зашеметяваща, но тази година е някаква лудница, вечер не може да се разминеш от хора, а спазването на дистанция е невъзможно. През целият си престой единствените хора с маски бяха персонала на хотела и служителите в някои магазини. Приятно прекарване на всички, които са се запътили към това градче!

# 139
  • Мнения: 294
Ние за първа година ще сме на Созопол и като гледам коментарите, според вас дали ще е правилно да си правим резервация за всяка вечер за хапване, защото като чета тук и познати ми казват..е ад

# 140
  • Мнения: 346
По моя преценка наистина е ад... след 19:00 почти всяко заведение,ресторант са заети.. ние съжалихме, че не си направихме резервации за всяка вечер.

# 141
  • Мнения: 1 034
Аз бях  първата седмица на август и в сравнение с минали години навалицата е наполовина. Всяка година сме там по едно и също време, ехеййй каква лудница си беше. Тази година веселата улица си беше наполовина тъжна.

# 142
  • София
  • Мнения: 2 855
Доста посещавани ресторанти не правят резервации въобще - Баракуда, Рибари, защото хората са изключително нелоялни. Правят резервации и не идват. В същото време масите им стоят празни и губят пари. Тъй че имайте го предвид.
Диамант е вечно празен, в такива заведения не сядаме, в него има доста негативни мнения за него.

Пред Селена бийч хотел е Бамбу бийч, не е лош, но не и кой знае какво, за малки деца не става, дълбок е. Тесен е също така, музиката кънти, изобщо с компромис ходим там.

# 143
  • София
  • Мнения: 5 139
Може ли да помоля тези, които вече са били в Созопол, да споделят горе-долу как вървят цените в ресторантите, които споменавате - морски дарове, миди, вино и бира, салати?
Съжалявам, че питам така "на едро", но ще пътуваме към Созопол на 31 август и ни наплашиха, че едва ли не цените били като в София, само че умножени по три...

# 144
  • Мнения: 1 990
Там, където сме сядали, цените бяха следните по спомен: сафрид порция 10-13 лв, миди около 11 лв, бирата е 4 лв, пържени картофи 5 лв, цаца - от 6 лв.
За мен цените са високи, но големият проблем е качеството на храната.

# 145
  • софия
  • Мнения: 86
Здравейте, дали мога да намеря скорошна информация  за Созополи стайл ако някои от вас са го посетили тази година? Как е като условия и храна, става ли за пешеходни разходки или градската част е далеч, има ли паркинг, чужденци.... Търся почивка буквално за след ден и затова съм така "ентусиазирана" 😁

# 146
  • Мнения: 886
Някой почивал в Блу Оринд това лято?
Моля за отзиви!
Благодаря!

# 147
  • Мнения: 294
Здравейте! Утре ни предстои да заминем и да ви попитам как е положението сега там, ако има почиващи? Още ли е лудница ?

# 148
  • гр. Варна
  • Мнения: 88
Вчера се върнахме от там и да, още е лудница, особено почивните дни.

# 149
  • София
  • Мнения: 388
Пълно е. Днес на Каваци няма къде кърпа да опънеш. Но сякаш от вчера маааалко понамаляха хората. Този уикенд дето беше и миналия беше пълен градът, нямаше места по паркинги и заведения, в лидл работеха всички каси и опашки до средата на магазина, колони с коли по всички улици. А сега ще започне Аполония и до 7.09 Созопол ще е пълен с хора. Няма лошо, времето е чудесно, морето този август е чисто без водорасли. Миналата седмица беше като езеро, но от днес пак се вдигна вълна и духа вятър. На всички, на които им предстои тепърва почивка, да идват с положителна настройка и весело изкарване им пожелавам!

Общи условия

Активация на акаунт