Созопол - мнения, впечатления и препоръки - 6

  • 26 727
  • 209
  •   1
Отговори
# 150
  • Пловдив
  • Мнения: 466
Не е точно в Созопол, но да попитам за таз годишно(прясно) мнение за Сирена Резиденс на Каваците. Някой почивал там? Интересува ме всичко и най вече храна и анимацията

# 151
  • Мнения: 2 188
Моля за препоръки, за заведения с добра кухня, за вечеря в стария град. 😁

# 152
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Моля за препоръки, за заведения с добра кухня, за вечеря в стария град. 😁

С ръка на сърце и без притеснения след някъде 7 поредни години Созопол (и по повече от веднъж на сезон понякога), мога да препоръчам аз лично само Дел Муро.

# 153
  • София
  • Мнения: 388
Античен кладенец. А ако не държите на Стария град, Буоно над Централния плаж. А на Буджака-Южен полъх.

# 154
  • Мнения: 2 188
Благодаря за препоръките!

# 155
  • Sofia
  • Мнения: 9 715
Ние се прибрахме доволни от Green life Созопол.
Чудесен избор за това странно Ковид време - без навалици, спокойно, зелено, поддържано. Наехме апартамент там.
Улучихме хубави дни на плажа, особено този уикенд.
Басейните в комплекса бяха спокойни, чисти, децата се забавляваха много.
В комплекса има ресторант с чудесна храна, днес преди тръгване ядох прекрасно ризото, пиците също бяха вкусни.
Иначе вечеряхме няколко пъти в двете непретенциозни заведения до къмпинга, също много вкусно и евтино.
Определено комплексът остава възможен избор и за следващи години.

# 156
  • Мнения: 2 485
Ние останахме разочаровани от Del Muro. Храната беше безсолна и не достатъчно вкусна за цената. Например ризото със скариди и аспержи за 17лв, в порцията имаше 2 скариди. Ризотото безвкусно, просто липсваше сол и каквито да е подправки. Половинката поръча паста, пак нямаше подправки, поне сол да бяха сложили. Не намерили лъжица, в цял ресторант една лъжица пък да не намерят. Десерт за 10лв беше сух и без никакъв замисъл и концепция.

Пробвахме и Далян Чайка, но и там не всичко ни хареса.

# 157
  • София
  • Мнения: 2 851
Мой близък, местен, не ми препоръчва Дел Муро изобщо. Чудя се защо толкова хвалби има за него по форуми и групи. А най - мразя да отворя страницата на заведението и да няма меню с цени вътре. Още от този момент ме обзема съмнение. Важи и за Далян Чайка.

# 158
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Много жалко ако е така в Дел Муро. Ние тази година изневерихме на Созопол с Варна, последно съм била миналата и бях за пореден път много доволна.

# 159
  • Мнения: 860
Ди Вали на Крайбрежна беше добър предишни години. Тази не отидохме. Воето откритие тази година е Ксантана. Съветвам да обиколите всички улички на Стария град. Има неподозирани местенца.

# 160
  • Мнения: 2 485
Преди няколко години Ди Вали и на нас ни беше любим ресторант. Имаха и в София, но го затвориха преди около 2 години. 4 години не бяхме ходили в Созопол и тази година първо там отидохме. Персонала изглежда е сменен. На обяд нямаше никой, празно и масите не бяха оправени. Преди години мисля, че работеха от по-рано. Поръчах паста, вкусна беше, но много голяма порция и тежка. От десертите имаше по-малко на брой, но кейк Ди Вали, който половинката сънуваше беше наличен. Преди 4 години май беше малко по-вкусно.

# 161
  • София
  • Мнения: 2 851
За съжаление много от ресторантите сменят собствеността си всеки сезон едва ли не, пък за персонала да не говорим, още повече за готвачите.
За Ксантана - прекрасно място, пих кафе там, но страдат и те за добър готвач.

# 162
  • София
  • Мнения: 3 008
Здравейте, за пореден път тази година ще сме в Созопол. Отсядаме винаги в къща в края на плаж Хармани. Там ходим и на плаж, но тази година ми се иска да ходим на плаж подходящ за деца, който има достъп с кола, моля препоръчайте ми. Ако може и разяснение свободен паркинг или срущу заплащане и съответно колко струва.

Последна редакция: ср, 26 авг 2020, 11:55 от gurgolina

# 163
  • Мнения: 1 988
На Градина паркингът е 5 лв на ден, ако искате да платите повече дни, има някаква отстъпка, но питайте на място какви бяха условията.
На Аркутино паркингът е безплатен. И двата плажа според мен са подходящи за деца, а моят фаворит е Градина. Там по наше време флагът беше само зелен, докато на Аркутино почти винаги червен.

# 164
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Някой почивал ли е в хотел Apolis? Ще се радвам да споделите впечатления Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт