Софийска вода

  • 2 325
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 28
Здравейте, от известно време забелязвам, че плащаме много студена вода. В килера сме с 2 водомера (за топла и студена вода) които са свързани за кухнята. За в банята имаме други 2 водомера за там. Онзи ден установих, че над 2 г единия водомер в килера за студена вода не отчита въобщо. Пробвах да не би да е свързан някак си към този за банята, но не. Вчера ми идва фактура за 30 лв студена вода при работещ един водомер (този в банята).. Студена вода най-много се ползва в кухнята където всъщност е и пералнята и би трябвало водата там да е повече, но след като не работи водомера студената вода в банята трябва да е много малко, но уви. В фактурата пише на 2 водомера, че имам по 4 и 6 кубика и на 1 водомер, че имам 1 кубик. Двучленно семейство сме, ако е от значение.




# 1
  • Мнения: 4 611
И аз имах висока сметка миналия месец - близо 40 лв. Не разбрах защо, този пак си дойде нормална - около 20 лв. Имам много познати, които също имаха големи сметки миналия и този месец. Моя позната живее сама и плати 50 лв.

# 2
  • София
  • Мнения: 8 280
Не плащате много вода, а малко.
Обаждате се в Софийска вода или фирма идват сменят водомера и започвате да плащате нормално.
11 м3 са малък разход. Фактрурирали са ви колкото са показанията, разликата е отишла на общия водомер.

# 3
  • Мнения: 11 596
Здравейте, от известно време забелязвам, че плащаме много студена вода. В килера сме с 2 водомера (за топла и студена вода) които са свързани за кухнята. За в банята имаме други 2 водомера за там. Онзи ден установих, че над 2 г единия водомер в килера за студена вода не отчита въобщо. Пробвах да не би да е свързан някак си към този за банята, но не. Вчера ми идва фактура за 30 лв студена вода при работещ един водомер (този в банята).. Студена вода най-много се ползва в кухнята където всъщност е и пералнята и би трябвало водата там да е повече, но след като не работи водомера студената вода в банята трябва да е много малко, но уви. В фактурата пише на 2 водомера, че имам по 4 и 6 кубика и на 1 водомер, че имам 1 кубик. Двучленно семейство сме, ако е от значение.





А не те ли е срам да крадеш НАД 2 ГОДИНИ, като при това сама си отчиташ водомерите. И не , не ти е много водата. За двама човека 11 кубика са и добре. В банята се харчи повече вода. Не се ли къпете? Имаш ли идея колко харчи една пералня- в най-лошия слуай е около 100 литра. В стандартния е около 60-70 литра.

# 4
  • Мнения: 4 611
Е, хайде сега, тя не е знаела, че единият водомер не работи. Ще си го оправи, предполагам. Иначе 30 лв не са супер много, но са повече отколкото трябва. Ние за 2-ма човека в жилище плащаме по около 17-20лв на месец. Къпем се, перем се...

# 5
  • Мнения: 11 596
Как пък да не е знаела, като има интернет отчитане и сама си отчита водомерите. Знаела е и още как. Няма как да не забележи такова нещо над две години.  И има един още по-фрапантен въпрос- тя е била длъжна да пусне инкасатор веднъж в годината да отчете водомерите. Не е ясно тя ли не е давала достъп или инкасаторът е бил кьорав.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 475
Да бе, чак сега е забелязала. А при мен влиза инкасатор всеки 3 месеца и щеше да забележи много отдавна.
Вероятно са го отчели като неработещ и го пишат на база.
Как са ви изравнителните сметки?

Последна редакция: ср, 29 юли 2020, 09:58 от Rockstar

# 7
  • София
  • Мнения: 488
Юли ми дойде двойна сметка за студена вода. Тъй като си имам лоши спомени от Софийска вода, държа да отбележа че следя сметките им и на 2-3 месеца подавам самоотчет за да избегна именно изравнителните им сметки. Фактурите са им рядкост/ не искам електронна/, така че следва да ги наглеждам. Обяснението, което получих за сметката си от офис на Софийска вода е- " Еми, то  ние отчитаме общия водомер на входа и ако има разминаване между индивидуалното потребление и общия водомер го начисляваме в сметките на абонатите. Оплачете се на домоуправителя, свикайте общо събрание, той да пусне една жалба до нас и ще проверим.......". Останах с усещането, че на всеки 3 месеца като минават за проверка на водомерите, ще получавам двойна сметка за вода.

# 8
  • Мнения: 11 596
И защо подаваш на 2-3 месеца като можеш да го правиш всеки месец?
Независимо какво подаваш ти, на всеки три месеца ще имаш изравняване, тъй като инкасатор минава на всеки три месеца. Кубиците за изравняване не се разпределят по равно на абонатите, а зависят и от индивидуалното им потребление. По една формула се смятат, според която колкото повече индивидуално потребление имаш, толкова по-голям дял от разликата ще ти начислят.
Това за молбата от домоуправителя не е вярно. Имаш право и като индивидуален потребител да я подадеш. Можеш да го напртавиш през електронната им система. Става много по-лесно и бързо. По същия начин се подават и самоотчетите и можеш да си следиш всичко.
Отделно, на електронната комуникация отговарят много по-бързо. В офисите гледат да те разкарат.

# 9
  • София
  • Мнения: 28
Да бе, чак сега е забелязала. А при мен влиза инкасатор всеки 3 месеца и щеше да забележи много отдавна.
Вероятно са го отчели като неработещ и го пишат на база.
Как са ви изравнителните сметки?


Колкото и да Ви е странно сега съм забелязала, че не отчита и НЕ крада! Живея под наем и даже нямам и 1 г на този адрес. Не знам преди мен какво се е случвало! Уведомила съм хазайна, а той дали ще направи нещо по въпроса не знам. За топлата вода същата работа. Живеехме в друг апартамент, но в същия блок и там все имаха да ни връщат, а в този дължим 180 лв. Казах му, че няма да ги платя, защото не са мои. Аз не съм живяла 1 г в този апартанент за да плащам чужди сметки. Колкото до изравнителната за студена вода е около 20-22 лв. Инкасатор не е идвал от началото на пандемията и имаше съобщение сами да подаваме отчет! Преди това специално от Софийска вода са влизали всеки път, НО нито веднъж не са пускали водата да видят дали отчита водомера.

# 10
  • Мнения: 11 596
Да бе, чак сега е забелязала. А при мен влиза инкасатор всеки 3 месеца и щеше да забележи много отдавна.
Вероятно са го отчели като неработещ и го пишат на база.
Как са ви изравнителните сметки?


Колкото и да Ви е странно сега съм забелязала, че не отчита и НЕ крада! Живея под наем и даже нямам и 1 г на този адрес. Не знам преди мен какво се е случвало! Уведомила съм хазайна, а той дали ще направи нещо по въпроса не знам. За топлата вода същата работа. Живеехме в друг апартамент, но в същия блок и там все имаха да ни връщат, а в този дължим 180 лв. Казах му, че няма да ги платя, защото не са мои. Аз не съм живяла 1 г в този апартанент за да плащам чужди сметки. Колкото до изравнителната за студена вода е около 20-22 лв. Инкасатор не е идвал от началото на пандемията и имаше съобщение сами да подаваме отчет! Преди това специално от Софийска вода са влизали всеки път, НО нито веднъж не са пускали водата да видят дали отчита водомера.
Извинявай, ама кого лъжеш? Хем си видяла, че от две години не работи водомера, хем сега от няма и година живееш там? То пък бива, бива.....
Скрит текст:
Здравейте, от известно време забелязвам, че плащаме много студена вода. В килера сме с 2 водомера (за топла и студена вода) които са свързани за кухнята. За в банята имаме други 2 водомера за там. Онзи ден установих, че над 2 г единия водомер в килера за студена вода не отчита въобщо. Пробвах да не би да е свързан някак си към този за банята, но не. Вчера ми идва фактура за 30 лв студена вода при работещ един водомер (този в банята).. Студена вода най-много се ползва в кухнята където всъщност е и пералнята и би трябвало водата там да е повече, но след като не работи водомера студената вода в банята трябва да е много малко, но уви. В фактурата пише на 2 водомера, че имам по 4 и 6 кубика и на 1 водомер, че имам 1 кубик. Двучленно семейство сме, ако е от значение.





А не те ли е срам да крадеш НАД 2 ГОДИНИ, като при това сама си отчиташ водомерите. И не , не ти е много водата. За двама човека 11 кубика са и добре. В банята се харчи повече вода. Не се ли къпете? Имаш ли идея колко харчи една пералня- в най-лошия слуай е около 100 литра. В стандартния е около 60-70 литра.

# 11
  • София
  • Мнения: 28
Да бе, чак сега е забелязала. А при мен влиза инкасатор всеки 3 месеца и щеше да забележи много отдавна.
Вероятно са го отчели като неработещ и го пишат на база.
Как са ви изравнителните сметки?


Колкото и да Ви е странно сега съм забелязала, че не отчита и НЕ крада! Живея под наем и даже нямам и 1 г на този адрес. Не знам преди мен какво се е случвало! Уведомила съм хазайна, а той дали ще направи нещо по въпроса не знам. За топлата вода същата работа. Живеехме в друг апартамент, но в същия блок и там все имаха да ни връщат, а в този дължим 180 лв. Казах му, че няма да ги платя, защото не са мои. Аз не съм живяла 1 г в този апартанент за да плащам чужди сметки. Колкото до изравнителната за студена вода е около 20-22 лв. Инкасатор не е идвал от началото на пандемията и имаше съобщение сами да подаваме отчет! Преди това специално от Софийска вода са влизали всеки път, НО нито веднъж не са пускали водата да видят дали отчита водомера.
Извинявай, ама кого лъжеш? Хем си видяла, че от две години не работи водомера, хем сега от няма и година живееш там? То пък бива, бива.....
Скрит текст:
Здравейте, от известно време забелязвам, че плащаме много студена вода. В килера сме с 2 водомера (за топла и студена вода) които са свързани за кухнята. За в банята имаме други 2 водомера за там. Онзи ден установих, че над 2 г единия водомер в килера за студена вода не отчита въобщо. Пробвах да не би да е свързан някак си към този за банята, но не. Вчера ми идва фактура за 30 лв студена вода при работещ един водомер (този в банята).. Студена вода най-много се ползва в кухнята където всъщност е и пералнята и би трябвало водата там да е повече, но след като не работи водомера студената вода в банята трябва да е много малко, но уви. В фактурата пише на 2 водомера, че имам по 4 и 6 кубика и на 1 водомер, че имам 1 кубик. Двучленно семейство сме, ако е от значение.





А не те ли е срам да крадеш НАД 2 ГОДИНИ, като при това сама си отчиташ водомерите. И не , не ти е много водата. За двама човека 11 кубика са и добре. В банята се харчи повече вода. Не се ли къпете? Имаш ли идея колко харчи една пералня- в най-лошия слуай е около 100 литра. В стандартния е около 60-70 литра.


Никой не лъжа. В сайта съм проверила за 18 м назад, че си стои на 74. Влезте и вижте като толкова не вярвате!

# 12
  • София
  • Мнения: 38 475
Това, че сте под наем променя нещата.
Аз съм си собственик и си ги следя. Също имаме 4 водомера, а преди 10 г правихме ремонт и ги сменихме.
Питай хазяина какво е положението и защо е така.

# 13
  • София
  • Мнения: 28
Те са майка и син. Ние живеехме в апартамента на майката, а тя в на сина и с цел да взимат по-голям наем, защото едното е двустаен, а другото едностаен. Тази година ни казаха, че майката иска да се върне в нейния си апартамент и или да отидем в апартамента на сина или да си търсим друг. Решихме да се преместим в другия апартамент. Разликите между двата апартамента са огромни. В стария апартамент за спалня+кухня тока ни не е падал под 100 лв зимата и лятото 60-70 лв. Топлата вода ни беше по 55-65 лв. А студената по 40 лв. В новия апартамент, който е двустаен и климатика работи нон-стоп сметките са много ниски. Зимата на отопление с климатик тока ни не е бил повече от 45 лв. Топлата вода около 20-30 лв и студената горе долу толкова, а апартамента е по-голям. Още когато се нанесохме в апартамента му казах за всичко, но нищо не е правил по въпроса. Сега с тези 180 лв които се дължат към Топлофикация щял да ходи да се разправя ама и това ме съмнява. Странно ми беше в случая, че в банята само се къпем където е работещия водомер, по-голямо натоварване има в кухнята и за това са ми нереални тези кубици вода. Като живеехме със свекървата бяхме 3ма и водата ни е била колкото ни е на нас сега. Една комшийка каза, че при тях и топлата и студената вода е винаги по 15-20 лв. Например на тях изравнителната им сметка за топла вода е 650 лв за целия сезон, а на нас ни е 600 лв само за вода, защото парно нямаме.... А те имат и дете..

# 14
  • Мнения: 11 596
Те са майка и син. Ние живеехме в апартамента на майката, а тя в на сина и с цел да взимат по-голям наем, защото едното е двустаен, а другото едностаен. Тази година ни казаха, че майката иска да се върне в нейния си апартамент и или да отидем в апартамента на сина или да си търсим друг. Решихме да се преместим в другия апартамент. Разликите между двата апартамента са огромни. В стария апартамент за спалня+кухня тока ни не е падал под 100 лв зимата и лятото 60-70 лв. Топлата вода ни беше по 55-65 лв. А студената по 40 лв. В новия апартамент, който е двустаен и климатика работи нон-стоп сметките са много ниски. Зимата на отопление с климатик тока ни не е бил повече от 45 лв. Топлата вода около 20-30 лв и студената горе долу толкова, а апартамента е по-голям. Още когато се нанесохме в апартамента му казах за всичко, но нищо не е правил по въпроса. Сега с тези 180 лв които се дължат към Топлофикация щял да ходи да се разправя ама и това ме съмнява. Странно ми беше в случая, че в банята само се къпем където е работещия водомер, по-голямо натоварване има в кухнята и за това са ми нереални тези кубици вода. Като живеехме със свекървата бяхме 3ма и водата ни е била колкото ни е на нас сега. Една комшийка каза, че при тях и топлата и студената вода е винаги по 15-20 лв. Например на тях изравнителната им сметка за топла вода е 650 лв за целия сезон, а на нас ни е 600 лв само за вода, защото парно нямаме.... А те имат и дете..
В стария ви апартамент топлата вода е била 55-65 лв?-нали така
Новия топла вода 20-30 лв.-нали така? И имате да доплащате 180 лв.
В новия преди вас е живял един човек. Значи за следващия отоплителен сезон вие плащате на база среден разход от предишната година. Декек колкото е харчела жената преди вас.Ами сега с изравнителната сметка, разходите ви са си станали горе-долу колкото и  в стария ви апартамент за топла вода.

Общи условия

Активация на акаунт