Отговори
# 90
  • Мнения: 9 736
За мен и гръка е сгрешил много. Ако беше пил два валериана първия път нещата нямаше да са така, но в момента всички са много изнервени и даже хора с много опит си изтърват нервите, и клиентите. Авторката си гледа нещата от нейната страна, тя обаче е клиент и работата на собственика е да я изтърпи или да се отърве от нея без да му донесе негативи. Много добре разбирам гръка защо е реагирал така, занимавала съм се много години с отдаване под наем, но точно защото съм се занимавала не бих отишла да почивам при него.
Аз лично нищо не разбрах, сорЕ! Хем е сгрешил, хем напълно го разбираш, хем си се занимавала и точно заради това няма да отидеш при него?!? Валерианите може дух да ги глътне, дето има нужда малко повечко.

Когато работиш с клиенти не може да си позволиш конфликти. Да, много клиенти се държат арогантно, имат нелогични претенции и могат да ти изпилят нервите, но твоята работа е да намериш начин да приключиш цялата ситуация тихо и кротко. Защото когато не успееш да го направиш губиш пари. А защо не искам точно този човек да ми е хазяин, ами защото примерно аз също имам резервация за Гърция за септември и то за място доста по-скъпо от това, но пак частна къща и жената се обади да ни пита притесняват ли ни изискванията за тестовете, ако останат. Та има отношение и отношение, а в момента избор на място за почивка колкото искаш.
Ами той точно това е направил. Приключил е ситуацията тихо и кротко, още в зародиш.
Аз също работя с клиенти и то в страна, чиито граждани са известни с оплакванията си. Има си начини да получиш това, което искаш, но заплахите и изнудването не са едни от тях.

# 91
  • Мнения: 5 386
Staliq, всъщност щеше да бъде глупаво от негова страна да пусне в къщата хора, с който е в конфликът и които го заплашват. Simple Smile
А и това, ще авторката описва колко е арогантен хазяйна, не се знае колко е истина. Ако иска може да пусне кореспонденцията, за да се види кой как се е държал.

# 92
  • Мнения: 2 237
Човека си движи бизнеса и очевидно има възможност и право да си подбира клиантелата. Явно е преценил, че хитро отиграване не му е необходимо. Хората си подбират наемателите, не всички играят на дребно, да има там едни 20, 100 евро в повече и да се разправя с вятърни мелници.

# 93
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 290
Гъркът дава къщата си под наем.
Какви разходи ще имат туристите,за да стигнат до там си е техен проблем.Не го засяга и не е длъжен да прави отстъпки.

За анулиране или за връщане на капаро-би трябвало да пише какви са условията.
Разгледах сайта-в някои оферти се споменава,че капаро не се връща.

И между другото-тези къщички са много търсени,.
Тази година и цените са намалени.
Не само българи ходят,но и румънци,сърби...
Вероятно къщата е била ангажирана за другите дати...

А и няма как да очакваш собственика да те посрещне ,след като си го заплашвал по телефона....
Ако авторката беше подходила по друг начин,можеше да успее да получи отстъпка.Някаква.

# 94
  • Мнения: 22 867
Добрите отношения са двустранни, няма как някой да те залива с помия, пък ти да му отговаряш с поезия. При авторката е каквото повикало, това се обадило. Изобщо не е длъжен човекът да понася обиди и заплахи, съвсем адекватно е постъпил.
Ако тя беше се отнесла човешки, вероятно щяха да отвърнат със същото. Длъжен е човекът да е любезен, но когато наемателите прекаляват......Ако има повече добри отзиви, един лош няма да му провали бизнеса. Че още не съм погледнала къщата по линка, оставих за после.

# 95
  • Мнения: 6 308
Има само два отзива. Затова нейния лош щеше да е едни 30% от оценката му.

# 96
  • Варна
  • Мнения: 36 630
Сталия, той пак ще си прибере парите, но от други хора. Не е на загуба. И няма да рискува да му сипят после кофти отзиви.

# 97
  • Мнения: X
Тя идеята за тихото приключване е хем да дойдат на почивка, хем да не сипят отрицателни коментари. Но вероятно в случая ниската цена обяснява реакциите и от двете страни.

# 98
  • Мнения: 1 015
Наемодателите също имат право да подбират какви гости да пуснат в собствеността си. Има платформи, в които домакинът може да пусне оценка за конкретен наемател ако реши и да го превърне в нежелан и за други. Например airbnb. Категорично не бих пуснала в имота си човек, който ме заплашва без дори да сме се запознали. Да, можел е да направи някаква отстъпка но това е негово решение, а не задължение. Не мога да проумея как след ден прекаран в болница и умората от това, първото нещо което правиш е да пишеш писмо в стил "Добре, от нас да мине ще ти дойдем в къщата ама ти ще видиш". На мен поне така ми прозвуча. А най-абсурдното е да пуснеш такава тема с цел да очерниш някого, когато вината е изцяло твоя.

Последна редакция: пт, 31 юли 2020, 15:41 от Marsela 17

# 99
  • Мнения: X
пък те пред свършен факт да правят каквото намерят за добре като са толкова нахални.
Точно така. Когато някой си позволи да ме заплашва, го изритвам на секундата и е свободен да се оправя както намери за добре.

# 100
  • София
  • Мнения: 3 951
То не малко от пуснатите теми в този стил, са с цел да очернят някого, да се развайкаме и ние за провалената почивка и да им стане добре на хората. По мое мнение, обаче, в много ситуации създателят на темата бива порицаван и повече не влиза в нея, защото за него има само една гледна точка - неговата, и всяка друга е отхвърлена.

# 101
  • Мнения: X
Ако за авторката имаше друга гледна точка, нямаше така глупаво да се самопрецака.

# 102
  • София
  • Мнения: 4 493
Иска се тест от всички влизащи, засега.
Ако документа за собственост е на ваше име няма нужда от тест. Прочетете добре условията за влизане през промахон. От тест не се нуждаят и шофьорите преминаващи транзит и т.н. При посещение по несъществени причини /тоест туризм/ ви трябва ПСР. Но ако не искате да ходите си стойте тук де....

# 103
  • София
  • Мнения: 38 574
Може ли линк за условията?

# 104
  • Мнения: X
Съвсем се побъркахте. Разваля резервация в последния момент и "човешки" връщал капарото.
Какво щеше да му стане ако се съгласи на промяна на датите още в началото, преди нервите? Гадаете, че всички дати за септември са му заети?

Не е нужно датите му да са заети - за различните периоди/седмици през лятото, има различни цени. Може би септември му е бил 140 евро (имаше такава цена, не помня за кой период), а юли му е 90 евро.

Тоест, ако стоят 10 дни и изискват да са на 90 евро, човекът губи едни 500 евро, защото да е "човечен". Това е бизнес, не е сбирка на анонимните алкохолици.

Общи условия

Активация на акаунт