Отговори
# 75
  • Мнения: 19 143
Е, къде пък прочете, че са го молили за отстъпка в замяна на задържане на капарото? Той да не работи в лаборатория за тестове, че да им прави отстъпка от тях? Искали са чисто и просто да им намали цената, защото им се виждат много парите.

# 76
  • София
  • Мнения: 38 708
Иска се тест от всички влизащи, засега.

# 77
  • София
  • Мнения: 3 951
Ситуацията е вследствие на това, че не знаете как да реагирате. Човекът не е длъжен да ви намаля парите, защото ще си правите тест и идва скъпо - все пак това изискване не е негово. Според мен сте били прекалено груби и като цяло първо сте започнали да се пазарите за цената, а после вече - за преместване на датите. Което, разбираемо, с неподходящия тон, няма да се приеме от наемодателя. А имайки предвид ситуацията, винаги трябва да си имате едно наум с тестове и т.н., и е било съвсем логично да го очаквате, не знам на какво толкова сте се изненадали. Той  ако тръгне да връща пари на всички, дето не са искали да се прекарват с пари за тест и т.н., ще фалира.

# 78
  • Мнения: 6 375
Не познавам точно тази платформа, но обикновено както клиентите могат да пишат отзиви, така и собственика може да отговори и да ги опровергае. 
Само че колкото и да ги опровергава, то ще си остане само под конкретното мнение. А оценката ще е изпляскана най-отгоре и ще му намали общия рейтинг. Изобщо не е равностойно.
Все пак госпожата ще си получи капарото, така че излязъл е човек в крайна сметка собственика...предвид историята можеше и да си го задържи.

# 79
  • Мнения: 3 591
Съвсем се побъркахте. Разваля резервация в последния момент и "човешки" връщал капарото.
Какво щеше да му стане ако се съгласи на промяна на датите още в началото, преди нервите? Гадаете, че всички дати за септември са му заети?

Имах резервация за Кипър миналата година, но промениха полетите и нямаше как да пристигнем. Върнаха ни капарото, трябваше според вас да си го задържи кипърецът, щото не носи отговорност за полетите? Тогава да - проявена човечност, чудесно. Но тук????!!!!🙄

# 80
  • София
  • Мнения: 3 951
Не знаем дали първо не са се пазарили за пари, а като им е отказал - за дати. + това при вас е имало промяна, която не е зависела от вас, докато г-жата с резервацията от доста време трябва да е наясно, че може да се бръкне за още пари непредвидено. Може и да сте обяснили съвсем спокойно ситуацията, да не сте заплашвали, да не сте си изпуснали нервите, знам ли...
Аз също имах резервация в чужбина точно когато затвориха границите - нито съм се пазарила, нито нищо - и наемодателят, и авиолиниите ми върнаха цялата сума.

# 81
  • Мнения: 3 591
Независимо от всичко, не оправдавам канцелирането на резервация в последен момент по емоционални причини. От никоя страна.

# 82
  • София
  • Мнения: 28 782
Била съм свидетел как хотел в Турция изгони рускиня, която се държеше безобразно с администраторката още при настаняването си. Отказаха да я настанят и я изведоха с охрана.
Не може да се държиш така с хората и да очакваш ръкопляскания. Разбира се, че при такова отношение няма да ги иска.

# 83
  • Мнения: X
За мен и гръка е сгрешил много. Ако беше пил два валериана първия път нещата нямаше да са така, но в момента всички са много изнервени и даже хора с много опит си изтърват нервите, и клиентите. Авторката си гледа нещата от нейната страна, тя обаче е клиент и работата на собственика е да я изтърпи или да се отърве от нея без да му донесе негативи. Много добре разбирам гръка защо е реагирал така, занимавала съм се много години с отдаване под наем, но точно защото съм се занимавала не бих отишла да почивам при него.
Аз лично нищо не разбрах, сорЕ! Хем е сгрешил, хем напълно го разбираш, хем си се занимавала и точно заради това няма да отидеш при него?!? Валерианите може дух да ги глътне, дето има нужда малко повечко.

Когато работиш с клиенти не може да си позволиш конфликти. Да, много клиенти се държат арогантно, имат нелогични претенции и могат да ти изпилят нервите, но твоята работа е да намериш начин да приключиш цялата ситуация тихо и кротко. Защото когато не успееш да го направиш губиш пари. А защо не искам точно този човек да ми е хазяин, ами защото примерно аз също имам резервация за Гърция за септември и то за място доста по-скъпо от това, но пак частна къща и жената се обади да ни пита притесняват ли ни изискванията за тестовете, ако останат. Та има отношение и отношение, а в момента избор на място за почивка колкото искаш.

# 84
  • Мнения: 6 375
Но вие не сте поискали тя да ви плати тестовете, нали?

# 85
  • Мнения: 2 081
Авторке само на себе си трябва да се сърдиш . Със скандали , заплахи и изнудване не стават нещата .

След една седмица може и карантина да въведат , пак ли някой е длъжен да ви я компенсира , защото сте избрали Гърция ?

# 86
  • Варна
  • Мнения: 36 741
Видях снимките и цената е прилична. Гъркът вероятно бързо е намерил други клиенти на тяхно място. Там той е шефът, той коли, той беси, образно казано. Съмнявам се, че ще изгуби пари, така че може да си позволи да постъпи в случая както е постъпил.

# 87
  • Мнения: 5 409
Абе, основният проблем е, че авторката е заплашила наемодателя, че независимо как ще си изкарат и колко хубава ще е къщата, ще му остави лоша оценка.
И това само защото той е отказал да им намали от цената, което реално е негово право.
Надявала се е, че като го заплаши, той ще "клекне" и ще стане на нейното. Но човекът е реагирал точно обратно на очакванията.
Според мен сега по-скоро я е яд на себе си, зощото не е могла правилно да прецени и отработи ситуацията.

# 88
  • София
  • Мнения: 38 708
И аз това щях да напиша. Реално имаше едно свободно прозорче от 15 дни. Аз все си представям как ще ме карантинират там за 14 дни!

# 89
  • Мнения: X
Но вие не сте поискали тя да ви плати тестовете, нали?

И какво като са поискали да им плати тестовете, той можеше да го завърти как страшно много иска да им направи отстъпка, но всички сме зле заради Ковида и да наблегне те колко хубаво ще си изкарат като отидат на почивката. Има експанзивни хора и авторката явно е от тях и е адски глупаво да провокираш такъв човек. Тя си казва, че е сложила оценката в състояние на афект. В крайна сметка те са си направили тестовете и при по-хитро отиграване от страна на хазяина, той щеше да им си прибере парите.

Общи условия

Активация на акаунт