Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 46

  • 33 661
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 18 504
Софийската зима е чудесна в сравнение с тази по морето, където няма сняг, но леденият влажен вятър прониква чак до костите.

# 706
  • София
  • Мнения: 4 668
Няма нищо общо между Варненската зима и вятър и Бургаската.
А Софийската е 100 пъти по лоша и от 2 те. Живял съм и в 3те града с години.

# 707
  • Мнения: X
Това за заплатите в кол центъра е по-скоро тъжно. В някои хранителни вериги непрекъснато търсят хора за приблизително същите заплати.

За тази работа има едно единствено изискване - владеене английски на средно ниво (останалата информация се дава наготово). Т.е., това е практически неквалифицирана работа, която могат да вършат 80% от всички, които в момента завършват средно. Не знам какви са очакванията на хората, но заплата 1200-1400 лева за никаква квалификация в България (не само в Бургас) се счита за добра, а заплати като в Германия (а също и немски застраховки и данъци), в България скоро няма да има. Simple Smile

# 708
  • София
  • Мнения: 9 926
Е че аз съм с висше и квал.работа и опит и няма опции да взимам такива от по-горе суми, в кол центровете (напоследък се чудя какво търся още в моя бранш), не знам защо някой се оплаква и даже се заминава извън родния град... и се блъска в Софията  или чужбина.
...че със средно какви претенции можеш  да  имаш?

# 709
  • Мнения: 190
Къде в Бургас се провежда фестивал на рибата и виното/ на центъра или в Морската градина/?

# 710
  • Мнения: 9 876
Бургас мирише на Нефтохим, та не се трае. Това ми е невъзможно да преглътна като минус.

# 711
  • Мнения: 785
Напълно съм съгласна с Танграта. Аз също го напуснах. Нищо му няма на климата, други са проблемите на града. Доста хора с деца, правят компромис да са там, защото пък за отглеждане на дете  има доста предимства.

# 712
  • София
  • Мнения: 1 595
Драги съфорумци, някой има ли представа каква горе-долу е реалната цена на квадрат за панел в Лозенец? Там панелките са малко, явно няма голямо предлагане и в момента не откривам актуални обяви.

# 713
  • Мнения: 479
Чудя се коя от трите агенции ще спечели Grinning На коя ще заложите? Grinning

https://m.imot.bg/details/1c160013749757060
https://m.imot.bg/details/1c159973566198530
https://m.imot.bg/details/1c159972438985940

# 714
  • Sofia
  • Мнения: 4 021
Явлена по снимки и Home2You по описание с ключови думи ремонтиран, метро и т.н. Реално ако се гледат и трите обяви вероятно тази с най-ниска комисионна.

# 715
  • Мнения: 9 794
На Явлена снимките са толкова безобразно разтеглени, особено малката спалня - на едната снимка е разтеглена в едната посока, а на другата - в другата посока.
И последно ет. 6 от 16 или 6 от 9? 2:1 е облогът. Има таван, така че не знам - при 16 ет. с таван са от 7-8 нагоре, долните етажи са с мазе.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 595
Драги съфорумци, някой има ли представа каква горе-долу е реалната цена на квадрат за панел в Лозенец? Там панелките са малко, явно няма голямо предлагане и в момента не откривам актуални обяви.

Побутвам си питането. Става въпрос за гарсониера, 41 реални квадрата, локацията е ТОП! ДО МЕТРО!, както обичат да казват брокерите (и наистина е така - до РУМа на Лозенец, срещу гората), състоянието е за ремонт. Към имота има интерес от съседка, отдавна му е хвърлила око. Жената изглежда сериозна и точна и искам да ѝ предложа сериозна и точна цена - без въздухарски изпълнения, но и без "да се мина", разбира се. Но нямам идея каква може да е въпросната точна цена. Гледах обяви - намирам една гарсониера, явно еднаква с тази (панелките са си еднакви по принцип), обявена за 70 000 евро. Не че не искам да е истина, ама явно са се поизхвърлили Simple Smile  Като гледам никой не се е утрепал да я купува. Други обяви за панелки изобщо не намирам, независимо от квадратурата. Други обяви за едностайни в Лозенец се намират, но са безумни - някакви тавани, ателиета по 15 кв.м. или партери в ново строителство, някакви бивши фитнеси, нищо от това не може да ме ориентира. Не знам вече какво да ѝ кажа на жената.

# 717
  • Мнения: 479
На Явлена снимките са толкова безобразно разтеглени, особено малката спалня - на едната снимка е разтеглена в едната посока, а на другата - в другата посока.
И последно ет. 6 от 16 или 6 от 9? 2:1 е облогът. Има таван, така че не знам - при 16 ет. с таван са от 7-8 нагоре, долните етажи са с мазе.

6 от 16 е, Явлена леко са поизлъгали Simple Smile И квадратурата е 82, те са писали 86 Simple Smile

# 718
  • Мнения: 5 698
Драги съфорумци, някой има ли представа каква горе-долу е реалната цена на квадрат за панел в Лозенец? Там панелките са малко, явно няма голямо предлагане и в момента не откривам актуални обяви.

Побутвам си питането. Става въпрос за гарсониера, 41 реални квадрата, локацията е ТОП! ДО МЕТРО!, както обичат да казват брокерите (и наистина е така - до РУМа на Лозенец, срещу гората), състоянието е за ремонт. Към имота има интерес от съседка, отдавна му е хвърлила око. Жената изглежда сериозна и точна и искам да ѝ предложа сериозна и точна цена - без въздухарски изпълнения, но и без "да се мина", разбира се. Но нямам идея каква може да е въпросната точна цена. Гледах обяви - намирам една гарсониера, явно еднаква с тази (панелките са си еднакви по принцип), обявена за 70 000 евро. Не че не искам да е истина, ама явно са се поизхвърлили Simple Smile  Като гледам никой не се е утрепал да я купува. Други обяви за панелки изобщо не намирам, независимо от квадратурата.
Искаш да кажеш, че панелки вече не се продават ли, щом няма никакви обяви?

# 719
  • Мнения: 177
Flip
Бих казал, че нормалната, пазарна цена е между 1300 и 1400 евро на квадрат, в зависимост от състоянието на имота. Може и малко повече, ако е нужен само козметичен ремонт.

Общи условия

Активация на акаунт