Професия учител - 10

  • 52 745
  • 755
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 777
Здравейте, завърших ПНУП. За сега съм решила да кандидатствам за учител ГЦОУД, но не съм наясно с документацията, която се попълва. Дневник, разпределение (предполагам, че си свалям от интернет и го преправям за мое удобство), годишна програма за дневника. Със сигурност има и още неща, които все още не знам. Може ли да ме насочите какво още ще се очаква от мен като документация.

# 76
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Колеги, има ли някъде вече яснота, кои ще са квестори на поправителните матури или още е рано?
Подала съм за квестор, принудително, но ако не съм избрана, няма да ми се обадят, а все пак ми е важно, че не съм в града си.

# 77
  • Мнения: 3 413
Колеги, има ли някъде вече яснота, кои ще са квестори на поправителните матури или още е рано?
Подала съм за квестор, принудително, но ако не съм избрана, няма да ми се обадят, а все пак ми е важно, че не съм в града си.
Онзи ден шефката писа в групата, че са ясни квесторите, от нашето училище няма избрани. Поне от нашето РУО са дали информацията.

# 78
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
В нашето са ясни от миналата седмица.Аз този път не съм избрана,за пръв път .Но...Ми казаха,че ще заместя колежка, която напусна и е избрана.А съм след операция, преди 3 седмици ме оперираха и като стоя права или седнала дълго време започва много да ме боли. Ползвах малък болничен ,а не 4 месеца колкото ми даваха и сега ще бера плодовете.

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Да ви попитам за учител има ли забрана да участва в частна фирма (съдружник в ООД)?

# 80
# 81
  • Мнения: 6 697
В нашето са ясни от миналата седмица.Аз този път не съм избрана,за пръв път .Но...Ми казаха,че ще заместя колежка, която напусна и е избрана.А съм след операция, преди 3 седмици ме оперираха и като стоя права или седнала дълго време започва много да ме боли. Ползвах малък болничен ,а не 4 месеца колкото ми даваха и сега ще бера плодовете.
Lelka, защо не помолиш човешки да повикат друг колега, а ако не уважат молбата ти си вземи болничен.

# 82
  • Мнения: 731
Има ново КТД. Увеличават заплатитеб

# 83
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Биваше и линк да пуснеш.

# 84
# 85
  • София
  • Мнения: 500
Дигат заплатите със сто лева и малко, говореха за други пари но нейсе... Чудничко, имам ученички с майки  с 1500 до 2000 и ни се присмиват. Да не говорим колко скочиха нещата в магазина!

# 86
  • Мнения: 9 855
Напусни училище, отиди в частния сектор! Всичко зависи от ТЕБ!

# 87
  • Мнения: 519
Чета публикациите за начало на учебната година- министър Вълчев е категоричен присъствена форма, само деца с медицински проблеми могат да избират дистанционно обучение. Имаше и подписка от родители в нета , които искат децата им да учат онлайн и се притесняват за здравето им. Никой обаче не мисли за здравето на учителите. Аз миналата година в гимназията влизах в 13 класа. Пишат, че като има болен ученик от класа всички от класа минават онлайн. Ами учителя , който влиза в още примерно 12 паралелки - сее заразата....а ако той се разболее, как ще става заместването? Защото учител практическо обучение по икономически дисциплини има голям норматив 840 часа и още 60 ч са ми дали допълнителни. Как , ако аз имам 900 часа ще заместят друг колега с 900 часа или обратното?  Чета и в КТД , че за новата учебна година дават 30лв на учител , който работи от собствен лаптоп, компютър, за класен ръководител се увеличава сумата 46лв т.н. Аз нямам служебен лаптоп и ползвам личен, на Вас колеги раздадоха ли ви? А освен това защо не поемат и плащането на Интернета или част на учителите ?
Аз лично се притеснявам от присъствената форма с оглед риска от  заразата от корона вирус, маски, дистанция...абсурд в училище на 2 смени и доста ученици...И ако се наложи карантина и трябва пак да се върнем кой ще ни плаща PCR  теста, ако е 1 път може и училището да поеме , ами 2 или 3 път карантина на други класове? Кой ще плаща - да не работим за тестове.... Много въпроси, а новата учебна година чука на вратата вече, много притеснения, а отговорите ? МОН май ще остави всяко училище да се оправя според обстоятелствата и решенията на директора.... Какво ли ни чака ....

# 88
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Въпросите са много, отговори няма. Така е..Но аз категорично съм за присъствена форма.

# 89
  • Мнения: 519
Да, няма спор, че присъствена форма е най-добрата . Но в условията на пандемия и възможност  от зараза не се ли страхувате? И ако се разболее човек кой ще поеме и разходите за лечението , а ако не дай Боже нещата се усложнят? ...Дали ще дадат все пак избор и на учителите - присъствена или дистанционна форма ? Май учителите "кучета ги яли".

Общи условия

Активация на акаунт