Доходите като лекар или призванието е най-скъпата цена

  • 4 524
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 485
Ами и на Вас като не Ви допадат лекарите, сте свободна да се откажете от услугите им и да се самолекувате!
Чудесни призиви, но ако всички лекари вземат, че Ви послушат, тогава не знам какво ще правим.

Лекарите трябва да са най-високо платени от всички професии, независимо колко много учат и работят и другите. Те имат най-важната мисия - да лекуват и спасяват човешки живот. Нима оценявате живота си толкова ниско?
Нали разбирате, че колкото по-ниско платени и нагрубявани са лекарите, толкова по-недоволни и неудовлетворени ще са те, съответно няма да имат и мотивацията да Ви лекуват качествено. Така се получава един порочен кръг на взаимно озлобление и неприязън.
Защото без адвокати някак си ще преживеем, ама без лекари...

Спокойно, мнозинството млади лекари, завършващи в България, се насочват към чужбина, където ценят труда им и ги уважават. Възрастните лекари пък все в един момент ще трябва окончателно да се пенсионират. Няма да има тогава кой да Ви е трън в очите и да Ви изписва лечение...каквото и да било то!

# 46
  • Мнения: 68 646
Все повече хора се и лекуват в чужбина 😉
Защото тук ги въртят и диагноза дори не могат да им сложат...
Сърбия, Турция...и т.н.

# 47
  • София
  • Мнения: 32
На никой не му пука за такива мнения. Толкова свикваш да си мачкан, че тези неща ги възприемаш като комплименти. Но нека тези, които подценяват лекарската работа другия път да ходят те на безсънни дежурства и без възможност да се видят със семействата си, точно когато имат празници.

# 48
  • Мнения: 5 002
По празници не работят само лекарите,а и другите хора не спят като са на работа.

# 49
  • Мнения: 485
Ама сериозно ли сравнявате лекарския труд с този на всички останали?! Не мога да повярвам, че най-важната професия се цени толкова малко! Това за мен е пълно безочие, да не говорим, че е твърде смело заиграване със съдбата. Защото, ако не дай си Боже се наложи спешна помощ, не мисля, че ще имате време да отскочите до Сърбия или Турция...

Във времена, когато навсякъде по света ръкопляскат и благодарят на лекарите, когато повече отвсякога имаме нужда от тяхната отдаденост и саможертва, подобни мнения според мен трябва да са подсъдни!

После защо нямаме лекари, нямаме учители или пък само некадърници искат да стават такива - ами кой нормален човек с всичкия си иска да е подложен на подобно унизително отношение?!

# 50
  • Мнения: 68 646
Само защото някой е облякъл бяла манта , не му се дължи уважение ad hoc.
Под мантата ако няма акъл и сърце...😉

Има и кадърни и човечни.

Но има и търгаши и некадърници - майка попадна на такъв, нанесе поразии и  боят не знам, ама хуленето му е съвсем съвсем на място. Уважение пък няма как да получи.

# 51
  • Мнения: 5 002
Че с какво лекарския труд е по различен от труда на останалите?С по-големите рушвети? Един пилот или наземно управление са учили не по-малко от лекар и не искат рушвет за да приземят самолет.Кой за каквото учил.

# 52
  • София
  • Мнения: 32
Е, да, но ако утре дойдеш в операционната и си на ръба между живота и смъртта и аз ти кажа: “че с какво си по различна от пътниците в един самолет”, как би се почувствала?

# 53
  • Мнения: 5 002
Точно като дойда в операционната си длъжен да ме оперираш,както и пилота да ме закара от точка А до точка Б след като съм си платила.

# 54
  • Мнения: 68 646
Не съм различна..защо да съм различна?
Очаквам и в двата случая да се действа по протокол. Да се направи каквото е редно! Нищо повече не искам.

# 55
  • Мнения: 485
Ами много е просто - без пилоти и въздушен транспорт също може да се живее съвсем спокойно - само допреди стотина години е било точно така. Докато лекарската помощ и професия винаги е била необходима през историята на човечеството и винаги ще бъде. Много професии може да станат ненужни и да изчезнат, но лекари винаги ще трябват. Дори само по това можете да отсъдите важността им.

И какви са тези рушвети, които развявате наляво-надясно?! Заради Вашия негативен личен опит с един или двама некадърни лекари сте готови да мразите и да заклеймите цялото съсловие! Ами да Ви кажа, виновни са и тези, които дават рушветите.
Има некадърни пилоти, корумпирани съдии и адвокати, некомпетентни архитекти, платени журналисти... Такива хора има във всяка една професия и това изобщо не зависи от образованието и длъжността им!

# 56
  • Мнения: 68 646
Да ти кажа...обратното е. Твърде рядко срещам и попадам на свестен лекар който и да е човек.
Твърде рядко.

А не че е пълно с тях и само един-двама некадърни.

Наблюдавам че е обратно - шепа кадърни,  и останалите /мнозинството - да се молиш да НЕ попаднеш на тях..

Точно защото са важни, трябва да се вглеждаме в качествата им, защото как беше - грешките на архитектите са над земята, а тези на докторите -под земята.

А не да превъзнасяме всеки сульо,  сложил бяла манта..ей тъй..само щот няма лекари. Нова не помага на никого. Най-малко на пациентите.

# 57
  • София
  • Мнения: 599
Само защото някой е облякъл бяла манта , не му се дължи уважение ad hoc.
Под мантата ако няма акъл и сърце...😉

Има и кадърни и човечни.

Но има и търгаши и некадърници - майка попадна на такъв, нанесе поразии и  боят не знам, ама хуленето му е съвсем съвсем на място. Уважение пък няма как да получи.
Съгласявам се с това.Никой не заслужава уважение,само за дето е лекар.Който е да е,каквото и да работи,трябва да си заслужи уважението и да се докаже.Има едно проучване,според което във всяка една професия 60 процента са средняци,20 са на дъното,15 са добри а 5 са на световно ниво.Аз в стоматологията,гледайки какво намирам под пломби на мои пациенти,мога да се съгляся,че има нещо вярно в това проучване.

# 58
  • Мнения: 68 646
Ами има вярно.
То като видиш един студент как и колко чете и се подготвя, пък другия отива на изпит за тройка колкото да мине...от къде да знаеш дали доктора при който си отишъл не е бил от вторите студенти?
Ми няма как да знаеш колко е чел.
Може много да е залягал. Ама може и по купони да е ходил преимуществено и да не е наблягал на ученето..хора разни.

# 59
  • Мнения: 5 002
Да ти кажа...обратното е. Твърде рядко срещам и попадам на свестен лекар който и да е човек.
Твърде рядко.

А не че е пълно с тях и само един-двама некадърни.

Наблюдавам че е обратно - шепа кадърни,  и останалите /мнозинството - да се молиш да НЕ попаднеш на тях..

Точно защото са важни, трябва да се вглеждаме в качествата им, защото как беше - грешките на архитектите са над земята, а тези на докторите -под земята.

А не да превъзнасяме всеки сульо,  сложил бяла манта..ей тъй..само щот няма лекари. Нова не помага на никого. Най-малко на пациентите.
Точно.

Общи условия

Активация на акаунт