На море в Гърция 2020 - VI

  • 53 114
  • 770
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 758
Благодаря ви, ще се ориентирам с подсказката!

# 121
  • Варна
  • Мнения: 765
Новина отпреди малко. Явно все пак се мисли върху въвеждането на по-строги мерки в Гърция, там не са толкова либерално настроени като в България. Ще се види какво ще кажат довечера на извънредния брифинг. Днес от чисто любопитство погледнах сайта за PLF-ите, пак са сложили нови неща, искат първо регистрация, после пише че на семейство трябва да има само по 1 PLF за всички. По-нататък не съм гледала, само мярнах забележката за исканите PCR-тестовете и за полетите. Като цяло примката се затяга.

https://www.dnes.bg/balkani/2020/08/04/v-gyrciia-misliat-za-povt … ridvijvane.458729
В Гърция мислят за повторно въвеждане на SMS за придвижване
Банките ограничават трансакциите, за да запазят здравето на служителите


След повече от два месеца спиране на ежедневната информация относно развитието на пандемията от коронавирус (на 26 май беше последната пресконференция), гръцките власти ще дадат в 18.00 ч днес извънреден брифинг относно епидемиологичната обстановка.

# 122
  • софия
  • Мнения: 25 451
И до сега декларациите бяха 1 на семейство, но няма кой да чете. А заради дребни тарикати въвеждат регистрация за попълване.

# 123
  • Варна
  • Мнения: 765
Ние като пътувахме средата на Юли бяха по 1 на възрастен, не по 1 на семейство, за декларациите де. А регистрацията предполагам се въвежда за да не може да попълваш няколко пъти с един емайл, или за да може като се логнеш да си видиш директно QR-а, това ако нещо не си получил емайл-а с него. Знам ли, случва се да падне пощенския сървър и да не се получи емайл-а с QR-a.

# 124
  • Мнения: 4 571
MariaNova, ще разкажеш ли къде бяхте, снимки да ни покажеш?

# 125
  • Варна
  • Мнения: 765
Hellenn, обикаляхме из южна Гърция, основно из Пелопонес. Снимки още не съм стигнала да свалям от камерата, като ми остане време. Иначе, тази година навсякъде си беше мъртвило спрямо обикновено, долу-горе половината заведения си бяха затворени, малко бяха отворените, главно по-големите. Хотелите си бяха пусти, чужденци почти никакви, само гърци. Това го казвам за местата където бяхме, в северна Гърция може и да е по-добре, но на юг това беше положението.

# 126
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Чакам брифинга, за да решим най-накрая, да ходим или не. Аз следя някакъв сайт с новини на английски за Гърция, но не знам до колко са достоверни и дали всичко точно и навреме отразяват Sad

# 127
  • Мнения: 6 288
Направих тур за latzimas- нито в метро, нито в добрев(от години продавали друг). Пиша да не пробва и някой друг.

# 128
  • Мнения: 11 074
Ей, много тъпо! Съжалявам, че сме те подвели (купувала съм уж неведнъж оттам, ама... явно не е било скоро, в интерес на истината м.г. си купих такъв от Кавала).
Сега разцъках в нета и гледам, че Биомаг го предлагат, включително и за онлайн покупка.

# 129
  • Мнения: 3 944
И до сега декларациите бяха 1 на семейство, но няма кой да чете. А заради дребни тарикати въвеждат регистрация за попълване.
Пуснах тъкмо декларация за баща ми, който ще пътува с мама. Двамата с една форма, дано не им искат още една на границата, че ще се ошашкат.

# 130
  • софия
  • Мнения: 25 451

Не знам къде е пусто, но днес бях на най-пренаселения плаж, на който съм ходила. Единствените чужденци бяхме ние и някакви немски цигани.

Компенсация беше велика таверна (Taverna Alonaki - https://maps.app.goo.gl/9ZqHF9s6YV9H9S2b8) с огромни порции прясна, просто приготвена храна -

Доматите за салатата са от градината отсреща - сладки, червени, събрали топлината на слънцето.

Амели, при попълване има изрично изречение, че една форма е за едно семейство.

Последна редакция: вт, 04 авг 2020, 19:40 от zvаnchе

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Направих тур за latzimas- нито в метро, нито в добрев(от години продавали друг). Пиша да не пробва и някой друг.

Съжелявам,исках да помогна.Купувала съм от Метро миналото лято Latzimas.

# 132
  • София
  • Мнения: 14 672
Чакам брифинга, за да решим най-накрая, да ходим или не. Аз следя някакъв сайт с новини на английски за Гърция, но не знам до колко са достоверни и дали всичко точно и навреме отразяват Sad
Няма нищо ново, касаещо туристите. За пункта с Албания има промяна и ограничения при събиранията за тържества.

# 133
  • Мнения: 6 288
Параход, artemida, няма проблем-имах възможност и проверих:-)
Само споделям в случай, че някой друг прояви интерес!

# 134
  • Мнения: 3 944
Скрит текст:

Не знам къде е пусто, но днес бях на най-пренаселения плаж, на който съм ходила. Единствените чужденци бяхме ние и някакви немски цигани.

Компенсация беше велика таверна (Taverna Alonaki - https://maps.app.goo.gl/9ZqHF9s6YV9H9S2b8) с огромни порции прясна, просто приготвена храна -

Доматите за салатата са от градината отсреща - сладки, червени, събрали топлината на слънцето.

Амели, при попълване има изрично изречение, че една форма е за едно семейство.
[
Да, да, видях го.
Мерси и за таверната. Запазила съм седем нощувки в Амудиа за след месец, та тази препоръка ми дойде супер. Има ли нещо друго в района, което да не изпускам?

Общи условия

Активация на акаунт