Имам енергия само с ниско тегло

  • 11 524
  • 241
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 011
Питай медицинско лице, не нас.
Може и да е било заради стрес+ нисък процент подкожни мазнини.

Страх те е да не се повтори при 48кг ли?

# 46
  • Мнения: 6 622
Но аз съм ходила на лекари, прегледи и изследвания. От изредените само витамините и обременяването не съм правила.
Само на един въпрос ми отговорете. Ако аменореята не е тази, при която всичко е здраво, а има неоткрита причина. Не трябва ли този неоткрит проблем (било то дефицит на нещо, проблем с щитовидната жлеза, инсулина, имунитета, червата, далака...) да е в твърде напреднала фаза, за да причини пълно и внезапно спиране на цикъла. А ако е в напреднала фаза може ли да остане "скрито"? Наистина питам, не оспорвам, не се заяждам...
Какво значи да остане скрито? Ти нямаш цикъл, а това си е достатъчен сигнал, че нещо не е наред. Ти какво повече очакваш да ти се случи? Аз имам поликистоза, ИР, хипофункция  и имах дефицит на витамин Д. Разбрах за всички тези екстри едва, когато се сблъскахме с репродуктивните проблеми. Преди това обикновенните АГ-та ми даваха противозачатъчни или дуфастон, когато имах периоди без цикъл. Преди инвитрото си подържах 52 до 55 кг при ръст от 175 см. Ако не бяхме почнали опитите за бебе нямаше и да разбера, че нося всичко това.

# 47
  • Мнения: X
Dez, да, страх ме е да не се повтори на 48кг. Да, има и суета. Е, и? Има ли жена или човек изобщо, който да няма потребност да се харесва? Има и такива, за които това е по-важно и от здравето. Аз определено не съм от тях. За мен на първо място е да се чувствам в кондиция и точно само тогава имах това щастие.
_limonche_, ти си имала периоди без цикъл, а аз - никога. На мен дуфастон не ми помогна. Точно тези две неща са едни от нещата, които разграничават хипоталамична аменорея и ПКЯ.

# 48
  • Мнения: 6 622
Имала съм, сега и ти имаш. Винаги има първи път.

# 49
  • Мнения: 10 011
Dez, да, страх ме е да не се повтори на 48кг. Да, има и суета. Е, и? Има ли жена или човек изобщо, който да няма потребност да се харесва? Има и такива, за които това е по-важно и от здравето. Аз определено не съм от тях. За мен на първо място е да се чувствам в кондиция и точно само тогава имах това щастие.


He те нападам, питам. Започнала си тема, искаш съчувствие, а си излишно сопната. Голяма жена си, никой няма да ходи на пръсти около теб.
Можеш да обърнеш нещата в своя полза, ако здравето ти е на първо място.
Едва ли кондицията ти е навредила, но не съм лекар, за да правя заключения. Съвпаднали са много неща наведнъж. Важното е, че не е фатално. Следвай съветите на специалистите, и ще се наредят нещата.

От мен толкова.

# 50
  • Мнения: X
Dez, излишно сопната съм, не защото съм свикнала да ходят на пръсти около мен, т.е. да не ме нападат или обвиняват, а точно обратното. Затова и виждам обвинение дори и там, където го няма. Извинявам се за което.
Но и това "Да, има и суета. Е, и?" не беше само риторично казано, а е част от въпроса, който ме измъчва.

# 51
  • Мнения: 5 228
Струва ми се, че имаш проблем със самочувствието. И аз бях така, струваше ми много време и усилия да спра да се подценявам и самосъжалявам. Постепенно се приех каквато съм и започнах даже да се харесвам. Ако ти сама не се харесваш, никога няма да се чувстваш удовлетворена, независимо колко си здрава и красива. Дори околните да те хвалят постоянно, ти няма да си спокойна, ако все си търсиш и намираш недостатъци. Всеки ги има. Част от теб са и е в твой интерес да се опиташ да ги приемеш. Минала съм през това и добре знам за какво говоря. Желая ти успех.

# 52
  • Мнения: X
bell_87, предишните ми килограми се поддържаха при постоянно емоционално хранене, преяждане, джънк и заседнал живот. Истински късмет е, че метаболизма ми явно е много добър, иначе щяха да са много повече. Но пък така никой не ми вярва, че съм преяждала, защото не ми личи външно. Ако бях отслабнала с глад и/или лишаване на организма от нещо, щях да се съглася, че трябва да се приема такава, каквато съм при здравословен живот. При мен беше 2в1 - здравословен живот (и съответно супер кондиция) и хубава фигура - радвах се, че съм от късметлийките, при които двете неща вървят едновременно.
Според теб - при това положение, с основание ли се чувствам така?

Последна редакция: пт, 07 авг 2020, 09:59 от Анонимен

# 53
  • Мнения: 5 228
Ти си знаеш най-добре, аз си пиша мнението според това как разбирам написаното от теб. Не твърдя, че правилно те тълкувам и че трябва да се съгласиш с мен, само изразявам мнение. Не си длъжна да приемеш, но все ще ти е от полза да поръзсаждаваш върху нашите мнения тук.

# 54
  • Мнения: 10 011
bell_87, предишните ми килограми се поддържаха при постоянно емоционално хранене, преяждане, джънк и заседнал живот. Истински късмет е, че метаболизма ми явно е много добър, иначе щяха да са много повече.

Късметът е до време. И колата накрая се преобръща.
Постоянното емоционално преяждане си има причина.

# 55
  • Мнения: X
bell_87, точно това правя - разсъждавам върху мненията ви. Просто наистина не разбрах какво имаш предвид, че трябва да приема? Предишните килограми ли? Добре, бих ги приела, ако това е условието да мога да имам деца. Но за да съм с предишните килограми трябва да продължа с преяждането и да не спортувам. Не мога да приема, че това е решението, защото това не означава да съм здрава и ще е до време (както казва и Dez). Не се опитвам да си наложа мнението и да не приема друго, ако беше така, нямаше да питам. Просто уточнявам какво точно не мога да приема.

# 56
  • Мнения: 10 011
bell_87, точно това правя - разсъждавам върху мненията ви. Просто наистина не разбрах какво имаш предвид, че трябва да приема? Предишните килограми ли? Добре, бих ги приела, ако това е условието да мога да имам деца. Но за да съм с предишните килограми трябва да продължа с преяждането и да не спортувам. Не мога да приема, че това е решението, защото това не означава да съм здрава и ще е до време (както казва и Dez). Не се опитвам да си наложа мнението и да не приема друго, ако беше така, нямаше да питам. Просто уточнявам какво точно не мога да приема.

Друго казах. Залиташ от един екстрем в друг.

Какво мисля че ти трябва:
1. Ендокринолог
2. Диетолог

# 57
  • Мнения: 5 228
Може да греша, но оставам с впечатлението, че не се харесваш особено. Това имам предвид, трябва да се приемаш по-позитивно, за да се чувстваш по-добре.

# 58
  • Мнения: 22 867
То, харесването.....едно на ръка, няма лошо да се старае човек да изглежда добре и да се харесва, но при StrangeRose има здравословен проблем или психически, не мога да определя от разстояние, специалисти си трябват. Но толкова време без цикъл, според мен, хич не е за пренебрегване, независимо от причините.
StrangeRose, ти като че ли искаш да ти го изгадаем проблема, не мисля, че ще се получи. Чудя се защо го траеш толкова дълго време. Казал ти един, че не знам какво си ти е наред, другият и той, нямаш проблем, ама баш проблемът си стои. Просто продължаваш да търсиш причините при други специалисти и най-вече търсиш добри специалисти. Аз не видях да си писала на колко си години, но те приемам като млада жена, а да си без цикъл от където и да го погледнеш, не е нормално. Освен за една по-нататъшна възраст.

# 59
  • Мнения: 5 228
Аз вече го писах, щом има проблем, има и решение, но трябва тя сама да го търси и намери, а не да го чака да дойде при нея.

Общи условия

Активация на акаунт