Отговори
# 675
  • Мнения: 591
Родилите мами подадохте ли вече заявлението за еднократна помощ при раждане? И тези с второ дете които взимат детски надбавки, трябва ли да подавам пак всички документи,( доходи, ваксини и др) или само с някакво заявление може да мина.

# 676
  • Мнения: 35 110
Малко я е страх да пипа в нас, нямам идея защо, като на чуждо се чувства, ама върши работа. Та ще видим като се роди бебчо дали ще я е страх да го пипне Joy
Моята я е стра да пипа малкия, а не е да не е почти постоянно с големия Simple Smile
И у дома пипа като на чуждо място, а реално си е в собствения дом...

# 677
  • Мнения: 1 593
Те и майка ми и свекървата ми казват, че ще помагат с чистене и готвене, ако искаме. А за бебето казват че ние щеше справим най Добре сами. Живеят на по 10 мин и въобще не ми е минавало през акъла да се застояват

# 678
  • София
  • Мнения: 799
Леле момичета, от 3-4 дни само ви чета и нямам време да пиша. Сега издебнах таткото да приготви обяд и да се отбележа и аз.

Първо да кажа - Честити бебчета на Jamily, bebiflebi, kitty, Rozmari, Yasmin, Politoo, Катето_Тодорова ChampagneChampagneChampagne Да са ви живи и здрави, много щастливи, много игриви и да ви правят едни горди родители. Много се радвам, че какви и трудности да е имала всяка от вас, важното е, че благополучно сте се прибрали вкъщи и сте добре.

Някой беше писал вчера за нервите - усещам се, че на моменти съм много по изнервена, отколкото по време на бременността. Отдавам го на наместване на хормоните и в по-голяма степен на недоспиването последните 2 седмици. Таткото ми помага и някой път се редуваме с нощното ставане, обаче той категорично отказва да сменя памперса, ако е наакан, следователно и аз трябва да стана. Ако е напишкан няма проблем, сменя го, но има ли ако край, все едно не знам какво е станало. Идва и ме буди с думите "Код жълто" Satisfied Малката може да изкара да спи по 4 часа през деня, но пък на мен нещо не ми се получава да спя през деня и да видим докъде ще я докараме така. Аз кърма нямам, едвам изцеждам по 20-30 мл. на хранене и дохранвам с АМ, следователно се старая да е на някакъв режим, ама не винаги ми се получава. Консултирах се с Консултантка по кърмене, думите й бяха : "Има и жени като теб, просто генетично не е заложено да имаш много кърма. Ако искаш да я стимулираш, трябва да държиш бебето на гърда 4-5 дни нон-стоп, то ще е постоянно гладно и ще реве непрекъснато. Ако сте готови да си го причините, давай, но пак няма гаранция". Та така, решихме, че не можем да го издържим това и най-вероятно ще си остане само на АМ до някой и друг ден. Сигурно някой ще ме помисли за лоша майка, но това е положението Disappointed

Свекърва ми беше дошла първите няколко дни уж да помага само в домакинството. Вярно жената наготви няколко яденета, обаче много взе да се бърка в гледането на бебето в един момент и на 4тия ден се скараха с мъжа ми и тя си тругна разсърдена Smile Сега си поръчваме храна, ама ни е по-спокойно и на двамата Satisfied

# 679
  • Мнения: 1 123
Ние живеем с тях на два етажа. Майка ми е в друг град.
Не мога да се оплача, съобразява се. Извежда каката на разходки. Ама се чуваме, когато едната мърмори за другата 😄 винаги пита преди да помогне. А когато реално имам нужда , никой не се сеща.
Днес колената не ме болят, защото сега имам болки в ухото 🤦 интересно ми е утре какво ще е.

# 680
  • Мнения: 190
Родилите мами подадохте ли вече заявлението за еднократна помощ при раждане? И тези с второ дете които взимат детски надбавки, трябва ли да подавам пак всички документи,( доходи, ваксини и др) или само с някакво заявление може да мина.
Днес попълнихме за еднократната помощ. Оказа се, че Социалното е на 10 метра от къщи Simple Smile за детските всеки месец няма да се класираме.

# 681
  • Мнения: 782
Минавам набързо.
Бях при Аг на тонове и набързо ме прати за наблюдение в болницата.
Все още нямам идея как ще процедират, всичко стана много бързо

# 682
  • Мнения: 191
Да се включа и аз за кърменето... До скоро се цедих от време на време изкарвах по 70мл капка по капка и си мислех, че е малко, нооо е различно когато бебето сучи! Вчера така ме изненада... Както си засука (както моя приятел казва като трифазна помпа) 😝😁 и изведнъж пусна ииии онова мляко като почна да се изстрелва от тая цицаа 😁😁😁 като под налягане и опръсках детето чак голям смях... Та мисълта ми е друго си засмуква детето, това че с помпата излиза по-малко не значи че не му стига. Щом ака и пиша редовно всичко е точно!

# 683
  • Мнения: 788
Родилите мами подадохте ли вече заявлението за еднократна помощ при раждане? И тези с второ дете които взимат детски надбавки, трябва ли да подавам пак всички документи,( доходи, ваксини и др) или само с някакво заявление може да мина.
Днес попълнихме за еднократната помощ. Оказа се, че Социалното е на 10 метра от къщи Simple Smile за детските всеки месец няма да се класираме.
Felan, какви са изискванията за детските, аз не съм се интересувала честно казано.я

# 684
  • Мнения: 35 110
Аз вчера получих еднократната помощ за родено второ дете. За нея не искат много документи.
Ама за детски си искат това от педиатъра за ваксините

# 685
  • Мнения: 819
Как си прекарвате с бебоците, мами?

# 686
  • Мнения: 165
Daisy, стискам палци всичко да е наред. Казаха ли защо така изведнъж? На мен в четвъртък АГ-то каза, че ще ми пусне тонове като отида. В петък ми е термина.
Дано не стигна до преглед в четвъртък де. Хаха.

За месечните детски и на мен не ми дават, но еднократна пускат от социалните.
Отделно в момента вървят програми за отпускане на помощ на образовани родители, те са към общините, отделно от социалните. Поинтересувайте се в конкретните градове как седят нещата.

# 687
  • Мнения: 35 110
Как си прекарвате с бебоците, мами?
Сутрин на разходка, следобед вкъщи, пак разходка , вечеря , тоалет. Будува до полунощ и след като го нахраня заспива ако не го боли корема. Задължително се буди в 4 ч

# 688
  • Мнения: 788
Как си прекарвате с бебоците, мами?
Сутрин разходка, на обяд сме вкъщи и обикновено будува, следобед спи, като се събуди пак разходка до към 7 , после се къпем, храним и заспива. През ноща обикновено се буди само да яде и пак заспива, сутрин спи до към 7-8. Опитвам се да и изградя някакъв режим, трудно ми е само с храненето, ако не спи абсурд да издържи 3 часа до следващото хранене, ако спи спокойно издържа и повече обаче.
Отвреме на време поревава от коликите, сега съм купила един чай за кърмачки който много ми похвалиха, уж много помагал при колики, да видим.

# 689
  • София
  • Мнения: 595
Момичета, най-накрая ви изчетох. От нощес се опитвам.

Първо - честито на всички новоизлюпени мами! Да са ви много здрави бебоците!

Нас ни изписаха вчера и първата нощ сами с бебока беше тежичка. Много плака горкия. Педиатърката ми каза да не му давам АМ, а само на гърда да го слагам, но той толкова беше превъзбуден, че изпадаше в истерия при всеки мой опит. Накрая започнах да му бъркам АМ, но пак не му беше достатъчно. Установих, че не знам по колко трябва да му давам. Едва днес следобед се осмелих да удвоя дозата и спахме и двамата блажено. Иначе днес го слагах на гърда много пъти и той сякаш суче, стои по доста време, но не го чувам да преглъща и това ме притеснява. Все едно просто джвака без да се храни. До ранния следобед беше само на кърма (ако е имало нещо) после пак започна да плаче и му дадох АМ. Всеки път заспива на гърдата аз го побутвам, за да суче. Накрая дълбоко заспал го оставям, а той се събужда след няколко минути и започва да си лапа ръцете и да ги смуче, което според мен е признак, че е гладен. Чувствам, че не знам какво правя.

Иначе момичета, толкова е сладък, че ще го изям! Satisfied Още се чувствам странно в ролята си на майка.

А да не забравя, имаме си име вече! Нашето момче се казва Ясен Blue HeartSmile

Общи условия

Активация на акаунт