Отговори
# 690
  • Мнения: 337
Ние днес подадохме документи за еднократна помощ. Взехме си и акта за раждане. Голямо съвпадение обаче, че последните цифри от нейното ЕГН са същите като на моето. Обаче за тези помощи е голям ужас... Пълно с цигани и дъртаци, направо се изнервих. Добре, че случайно споменах, че съм родила преди  5 дни и веднага една жена "леле бързо минавай, няма кого да чакаш" и ми дадоха ред..Добре, че беше тя, за да мина, иначе от цигани,домъкнали всичките си деца не можеш да се доредиш...

А как минават дните с беба.. Минават неусетно. Постоянно има какво да правиш, събира ми се сън по 4-5ч и не се усещам изморена. Освен с нея, се занимавам с кърмата си. Пих вече 2 хапчета Достинекс, обаче все още имам, направо тече, а бучките под ръцете са станали твърди, снощи едвам съм спала, не мога да си отпусна ръката. Едни ми казват, че минава от самосебе си, да не я спирам, други - да не направя някоя беля и да я спирам. Отделно едни ми казват да не се цедя, че така я стимулирам, а други - след като съм пила хапче за спиране, трябва да изцедя напълно, за да нямам вече.. Направо не знам и аз какво да правя. Цедих днес 2 пъти, че гърдите ми стават на червени петна , течат и са надути силиконки.. Та общо взето това е - цедене, сменяне на памперси, правене на АМ, хранене и та така Grinning

# 691
  • Мнения: 819
Vanessa, какъв е този чай? Ще го пробвам и аз, поне малко да облекча бебка.

# 692
  • София
  • Мнения: 216
Аз пак да се оплача - 2 дни след термин вече и сега се връщам след преглед - води много, плацентата си е като за 8ми месец, контракции едва-едва... 😔 Това ми е за втори път да преносвам и вече съм страшно изнервена и се ядосвам на всичко. Вечер като тръгна да се обръщам в леглото все едно имам 3 тухли в корема, които се наместват. 😶 На всичкото отгоре постоянно някой звъни уж да види какво правим и това ме влудява, познатите като ме видят навън всички се редуват да ме питат няма ли да излиза вече това бебе... 😤 А и шутовете се засилват и опъването е якооо -чудя се дали не се опитва да излезе някъде отстрани от корема ми.
За всички мами,които се опитват да кърмят - съчувствтвам ви, в началото докато се регулират нещата е много трудно, понякога се получават и подувания и запушвания, но с упоритост и топли компреси нещата се получават, само трябва търпение, колкото и да е  трудно, не се отказвайте - заслужава си. Аз имах и рани, и запушване, и детето наддаваше малко, но бях упорита и успях да я кърмя до година и 2 месеца. Стискам палци да се нагодите по-бързо.

# 693
  • Мнения: 788
Vanessa, какъв е този чай? Ще го пробвам и аз, поне малко да облекча бебка.
Правят го на място в Аптеки 36.6, казваш билки за кърмачки и бъркат отварата в един хартиен плик

# 694
  • Мнения: 2 379

Днес се прибрахме у дома, баткото много щастлив......Аз даже и пералня пуснах и излязох да свърша някои неща, докато таткото се нарадва на бебето.
И да споделя ....жив и здрав да е този, който е измислил коректора за зърна. Малко са ми големи , но с това нещо изпъкват много и са по-лесни за налапване.

# 695
  • Мнения: 202
Привет! Днес, на 18.08 се роди нашият син- Христо! 4060гр, 53см. Роди се със секцио, след неуспешен опит за индукция на нормално раждане. 
Накратко ще разкажа- приеха ме от вечерта с 1 см разкритие, тапата ми падна в болницата(провокирано от туширане на шийката), болки нямах, бебето беше все така високо. В 6ч ми включиха окситоцин и при липса на какъвто и да е ефект, взехме решение за секцио.  Докато чаках получих контракции, които бяха нерегулярни и неефективни- бебето не помръдна изобщо надолу.
Към 12.30 направиха секцио със спинален блок (упойката изобщо не боли). Имах малко проблеми с кръвното налягане и повръщане по време на шиенето, но ме вкараха бързо в пътя.
Бебчо ми го докараха да го сложа малко на гърда, добре засука, а от утре ще е при мен и ще се кърмим.
Имаше още 2 жени със същите проблеми като моя- високо и неслизащо бебе, въпреки контракциите. И те преминаха към секцио.
Това е за сега от мен💗💗💗

# 696
  • Мнения: 2 004
Ние се подготвяме за среднощния купон.
Денем детето ми е като ангелче направо, а вечер все едно някой го сменя с друго дете.
Вечер е нервен, не може да му се угоди, а правя нещата по същия начин, както през деня.
Сега спи на корема ми, защото иначе след 5мин. сън в леглото му се буди с рев.
Денем спи по 3 часа в леглото си.

# 697
  • Мнения: 35 110

А да не забравя, имаме си име вече! Нашето момче се казва Ясен Blue HeartSmile
Поздравления! Чудно име!
Искам да кажа, че всички сте избрали страхорни имена на децата!
Моето ако е навън може да не все и 6 часа. Ама като се приберем, само да влезем вкъщи и изпада в жестока истерия. Днес се прибрахме в час за хранене и явно му подейства успокояващо , когато си хапна. Бях забравила какво е да обикаляш града с количката. След този застой покрай бременността направо съм като преродена!

# 698
  • София
  • Мнения: 799
Аз за помощи на съм кандидатствала още, ама от общината ми скъсват нервите. Вече 16-ти ден след раждането не е готов още Актът й за раждане. Два пъти ходя напразно до там, не за друго, просто не си вдигат телефоните, педиатърката постоянно ме пита за този Акт и никой не знае кога ще е готов. Rage

Лайка, чела съм, че на бебчетата им е нужно време да си обърнат режима и да се багодят на нашия ритъм ден/нощ, защото докато са били в коремите ни са били активни предимно вечер. Звучи ми логично, ама де да знам колко е вярно Smile

# 699
  • София
  • Мнения: 595
Благодаря, PeacockLove! След толкова избиране в крайна сметка се наложи за 2 мин по телефона да се разберем. В болницата се скъсаха да ми се смеят Satisfied

# 700
  • Мнения: 2 004
Loewin и на мен ми звучи логично.
Още повече, че нашият се роди в 22.30ч., та за него "денят" започва от вечерта.
Ще мине време, ще се напаснем.
Сега го гушкам много, заспива ми на корема и ми е толкова хубаво да си го усещам близко и да си го цункам Blue Heart

# 701
  • Мнения: 1 355
Честито бебче, Iva_nna, да ви е жив и здрав и бързо възстановяване!

# 702
  • Мнения: 782
Вчера в 17:37  , с непланово секцио се роди  нашата  дъщеря.330гр, 49 см.
Бях с лоши тонове, от там спешно секцио и бързо приключих.😂

# 703
  • Мнения: 733
Ivana, Daisy, честито момичета! Да са ви здрави и щастливи бебоците! Прекрасни моменти заедно! Hug Heart

# 704
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Дейзи, Ивана, честити бебчета! Heart

Лайка, и нашето бебче вечер е по-нервно иначе през деня спинка, папка, говорим си, много се оглежда и кокори. Майка ми твърди, че са леки колики. Успокоява се само ако суче и вечер хапва доста.

На 6 дни сме почти, днес сутринта смених един доста пълен памперс с всички екстри, но след това няколко само напишкани и още не е акал пак. Трябва ли да се притеснявам? Sweat

Дните минават неусетно. Имам си едно златно бебче... Много е общителен, все още не плачем почти, както и все още спинкаме доста. Чак се притеснявам през деня, че спи по 3-4 часа с хора наоколо. Ние не се разхождаме Sad вчера пробвахме обаче аз още се чувствам много слаба и ме е страх да не припадна докато го държа. Честно казано като спи толкова реално си имам време за всичко вкъщи, НО единственото, което ми се прави е да лежа, нямам сила за друго освен за него...

Общи условия

Активация на акаунт