Отговори
# 705
  • Мнения: 1 123
Идвам да се оплача. Знам, че ще получа подкрепа, имам голяма нужда ♥️
Днес намерихме баща ми в кома, живее сам. Не знаем какво се е случило и кога. Сега е в болница, нямаме информация, здравно неосигурен е с години. Утре ще търсим и за това пари, за да започнат лечение.
Дано нещата се наредят. Моля се и бебето да си остане в корема ми, в момента не си представям с какви сили бих отишла да раждам. 😢
Извинявам ви се , че ви натоварвам.

# 706
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Идвам да се оплача. Знам, че ще получа подкрепа, имам голяма нужда ♥️
Днес намерихме баща ми в кома, живее сам. Не знаем какво се е случило и кога. Сега е в болница, нямаме информация, здравно неосигурен е с години. Утре ще търсим и за това пари, за да започнат лечение.
Дано нещата се наредят. Моля се и бебето да си остане в корема ми, в момента не си представям с какви сили бих отишла да раждам. 😢
Извинявам ви се , че ви натоварвам.
Много съжалявам за случилото се, Йони... Трябва да бъдеш силна заради малкото човече и дано нещата да се наредят...

Последна редакция: ср, 19 авг 2020, 04:20 от Marayah

# 707
  • Мнения: 1 355
Честито бебче, Дейзи, да ви е жива и здрава! 💜

Йони, ти си и ще бъдеш силна, надявям се на възмажно най-добрата развръзка за вас в най-скоро време! ❤️

# 708
  • Мнения: 163
Здравейте, някой беше споделил схема/картинка за това колко наакани/напишкани памперса трябва да има на ден новороденото по седмици, но не я откривам..може ли да я сподели, който я има. Благодаря!

# 709
  • Мнения: 35 110
Кураж, Йони! Дано се възстанови леко!

Марая, тъкмо свикнеш с този лежерен период на бебо и ще стане по- активно. Моето вече будува повече. Ако сме навън спи много. За това трябва след 18ч да сме вкъщи, за да будува до 21ч, за да заспи след тоалета иначе няма никакъв шанс. Кокори се до полунощ и не заспивам не ме кефи така. Предпочитам да заспи след банята и да го нахраня, когато се събуди. Обаче той, естествено се буди в 3 ч за хранене. А педиатърката не е доволна от това. Не знам как го прави, но всеки божи ден се буди в 4ч с мрънкане. Ако ме го взема на леглото не заспива. И това не знам как ще променя Sad дано дойде на този етап сам да коригира буденето за хранене в 3 и буденето за местене в 4 ..

# 710
  • Мнения: 737
Здравейте, някой беше споделил схема/картинка за това колко наакани/напишкани памперса трябва да има на ден новороденото по седмици, но не я откривам..може ли да я сподели, който я има. Благодаря!


Предполагам за тази картинка иде реч.



Вчера в 17:37  , с непланово секцио се роди  нашата  дъщеря.330гр, 49 см.
Бях с лоши тонове, от там спешно секцио и бързо приключих.😂

Честита радост, Daisy! Да ви е жива и здрава, а на теб бързо възстановяване

# 711
  • Мнения: 782
Момичета , много ме боли. Още съм в реанимация. Кога болката щи се стъпи малко.
Много се притеснявам, да не би да не се справя с бебенцето ми, като не мога да стаавам?

# 712
  • Мнения: 287
Вчера с почти планирано секцио се роди нашето момиченце 2.630 кг , 46 или 48 см.
Днес се раздвижих, не ме боли и доктора каза, че може да взема бебето. Но не знам какво се прави като е при мен.
Какво правите като ви дадат бебетата?

# 713
  • Мнения: 2 004
Честито на Дейзи и Ивана!
Да са ви здравички и послушни бебенцата!
Дейзи, спокойно. Ще ти дадат обезболяващи. Като си видиш детето, сама ще се изненадаш как изведнъж сякаш болката изчезва.
Всичко на всичко голямата болка е 24 часа. После със свещичките нещата се оправят и на третия ден вече си пушка.

# 714
  • Мнения: 35 110
Като ми дадоха детето от мен се искаше да го кърмя и успокоявам. Смяна на памперс и тоалет му правеха акушерките

# 715
  • София
  • Мнения: 799
Честито Дейзи, temma и Ивана. Да са ви здрави рожбите и много щастливи  Heart

Дейзи, не се притеснявай, след като те раздвижат болката отшумява, но ако продължаваш да не се чувстваш добре, винаги можеш да помолиш някоя акушерка да се погрижи за детето, докато ти премине. Искай обезболяващи свещички, вършат чудеса първите 2-3 дни 😀

Марая, ние имахме такъв казус с 1 акане на ден в продължение на 2-3 дни и педиатърката и акушерката, която идваше вкъщи каза че е нормално при новородени дори до 3-4 дни да няма нищо. Регулират им се червата. Другата причина можело да бъде, че им е малко храната. При нас беше точно това. Увеличих дозата на АМ, почнахме да я “тъпчем” и за 2 дни започна по няколко пъти на ден. Изчакай 1-2 дни да видиш как ще е, ако не премине този период, тогава се консултирай с лекар.

Йони, разбирам те прекрасно. Майка ми е с много сериозно заболяване и почти цялата ми бременност изкарах по болници с нея. Наложи се 2 пъти да я оперират и не се знаеше изобщо дали ще доживее да види внучето си. През цялото време стисках зъби и сила ми даваше това малко човече в мен. Нямаш избор за съжаление, трябва да преминете през това, но имай предвид, че въпреки всичко това малко човече си няма друг освен теб, така че трябва максимално да запазиш самообладание заради него. Каквото и да става трябва да вярваш, че детенцето ти ще се появи здраво и всичко ще е наред. Много кураж и сила  Hug

# 716
  • Мнения: 733
temma, честито! Да сте здрави, щастливи и да имате прекрасни моменти заедно!
Очаква се да го храниш и ако реве да си го успокоиш и най-вече да му се радваш Heart

Както са казали и другите, като ти дадат бебето, болката внезапно губи от своя интензитет и я забравяш, ставаш, взимаш детето и така... Peac беше споменала, че леглата могат да се повдигат, това определено помагаше поне при мен за изправянето. Като си прибрахме вкъщи вече почти не усещах нищо от операцията.

Йони, стискам палци и се моля за вас! Колкото и да е трудно, бъди силна и мисли за живота в себе си!

# 717
  • Мнения: 591
Вторият ден след секциото е най-тегав и болезнен. Мен доста ме боля този път , макар че ме обезболяваха добре. Казаха ми че второто секцио боли повече, и при мен беше така. Но, вече 17 дена след операцията съм като преродена.
С бебка се кърмим, този път се получиха нещата. Буди се през ноща към 2-3 часа, яде и заспива. През деня почна да се задържа повече време будна. Все още не сме излизали на разходки, вадя я на терасата да спи поне един път през деня.

# 718
  • Мнения: 733
Нещо Paola се губи, стискам палци да се похвали много много скоро Heart Heart Heart

# 719
  • Мнения: 854
Мами, а как разбирате кога е време да сменити гърдите при сукане?
Аз я държа по 15 мин. на гърда, но като че ли гълта само първите 5 мин. После й давам малко изцедена кърма, но много често връща млякото след това. Само със сукане не заспива, чак след като й дам от изцеденото, но пък явно й е много щом връща (надявам се няма рефлукс, защото не е на силна струя).
С помпата цедя по 60 -70 мл., но й давам само половината после.

Общи условия

Активация на акаунт