Отговори
# 720
  • Мнения: 782
Ох момичета😭😭😭 казаха ми че имам миома 3 см. Много съм депресирана😫

# 721
  • Мнения: 443
Момичета, честити бебчета 😊 Да са ви много здрави, а на вас бързо възстановяване 😇

Дейзи, стискаш зъби и се движиш. Мен ме изкараха бързо от реанимацията, не съм стояла 24 часа, но там бях като дрогирана. Лежах и си пишех с познати, отделно си гледах снимки на бебчо, снимаха ми го от персонала и това ме крепеше. Иначе след това не съм ползвала обезболяващи, имаше дискомфорт, но се търпи. Ако те боли, задължително си искай свещички, момичетата от стаята казаха, че са се чувствали чудесно с тях.

Мен като ми дадоха детето за 1 час, аз само го гледах 😀 Че го бях виждала за 1 минута преди това . То трябвало за този час да ги нахраним, ама кой да ми каже 😀 Като цяло по-спокойно го карайте, особено ако сте майка за пръв път ще правите грешки. На нас ни даваха бебетата за около 10 часа без прекъсване и едно майче, пак нова майка вика дали трябвало да им сменяме памперсите 😀 като казахме, че трябва, тя си отговори на въпроса защо бебето й предния ден се спукали да реве 😀 Шантаво е, ама в същото време е смешно 🙈

Аз давам на моето по 15-20 минути от гърда, в повечето случаи заспива и се налага да го щипвам по вратлето. От друга страна ако се изстисквам с помпа, не мога да събера повече от 30мл 🤔 Ако яде от шише, и при мен много повръща. Много е лакомо. Ако го оставям само на гърда, повръща рядко. Гледам да се водя по детето, почти спрях да се цедя. Щом заспива и ака, вероятно яденето му стига. Първите дни дохранвах с АМ, сега спрях. Мисля че това, че цедя по 30-40мл не е фактор, казаха ми, че детето изсмуква повече, защото има по-силен сукателен рефлекс и не означава, че имам едва 30мл.

Момичета след секцио, кога се изкъпахте цялостно, без никакви превръзки?

# 722
  • Мнения: 165
Привет! Днес, на 18.08 се роди нашият син- Христо! 4060гр, 53см. Роди се със секцио, след неуспешен опит за индукция на нормално раждане. 
Накратко ще разкажа- приеха ме от вечерта с 1 см разкритие, тапата ми падна в болницата(провокирано от туширане на шийката), болки нямах, бебето беше все така високо. В 6ч ми включиха окситоцин и при липса на какъвто и да е ефект, взехме решение за секцио.  Докато чаках получих контракции, които бяха нерегулярни и неефективни- бебето не помръдна изобщо надолу.
Към 12.30 направиха секцио със спинален блок (упойката изобщо не боли). Имах малко проблеми с кръвното налягане и повръщане по време на шиенето, но ме вкараха бързо в пътя.
Бебчо ми го докараха да го сложа малко на гърда, добре засука, а от утре ще е при мен и ще се кърмим.
Имаше още 2 жени със същите проблеми като моя- високо и неслизащо бебе, въпреки контракциите. И те преминаха към секцио.
Това е за сега от мен💗💗💗

Честито бебче! Честито и на другите мами! Бъдете здрави и бързо възстановяване.
Ивана, Ти в Селена ли раждаше или се бъркам? При кой доктор?
Защо те приеха от вечерта, заради плануваното предизвикване на раждането или по друга причина?

# 723
  • Мнения: 85
Момичета, да дам и аз отчет как са при нас нещата Simple Smile
От две седмици сме си вкъщи и днес става господина на 20 дни, с кърменето нещата не са съвсем идеални, той заспива на гърдата и се мъча да го разбуждам, може би нямам достатъчно количество и на него му писва не знам, та се дохранваме и с 30мл АМ на хранене.
Имаме вече и колики от два дни слагаме Колийф капки и май е по-добре, иначе е почти като часовник след хранене спи по 2.5-3 часа, след банята вечер може и 4 часа да докара.
С епизиотомията се измъчих, то не беше Цикатрадина спрей в болницата, после ми казаха докторите йодасепт крем да слагам за по час на марля, изчетох интернет и ми попадна, че след тоалет да се подсушаваш с сешоар със студен въздух преди да си сложиш бельото с дамската превръзка, може и да си внушавам, но ми помогна та споделям ако и някой друг се мъчи.
Към мамите с момченца, кога стартирате с процедурата по пишонките, днес ще дойде пак педиатърката и ще каже и тя, но да си сверя информацията, че много ме е шубе от тази манипулация Sweat

# 724
  • Мнения: X
И аз да се отчета докато дзвер спи😁

Аз го слагам на гърдата да суче и като започне да заспива го местя на другата, след което повтарям процедурата 🤱
От вчера следобед започнах да се цедя преди да се е събудил за да видя колко кърма има...от двете общо събирам 120/150 мл. давам му от шишето 90мл. но заспива още на 30мл. и се налага да го будя със смяна на памперс или преобличане за да може да си изяде дозата.

Та така...взех да се чудя като е на гърдата колко се храни 🤔
Като пие от шишето спи по 3 часа, 3 часа и половина.
Като е на гърдата 2 часа и половина, рядко 3 часа.

Излизаме на разходка към 18:00 часа за около 2 часа. След това къпане,хранене и сън 🕘
Събужда се вечер да си хапва, но да съм откровена изобщо не гледам часа.
Таааа така минава времето при нас, хубаво е да гушкаш малкото човече ❤️

# 725
  • Мнения: 591
Penny,не пипай пишората. Той сам ще сия забели когато си я намери. Това с забелването е остарял и травмиращ начин. Аз с баткото не съм забелвава, той  сам на 2,5години си я забели. Не сме инали проблеми досега с нея.

# 726
  • Мнения: 165
И аз пишока на баткото не съм го барала. Вече е на 4 години и половина, не сме имали проблем.

# 727
  • Мнения: 620
Iva_nna, temma , Daisy честити ви бебчета! Пожелавам ви прекрасни ,незабравими моменти заедно и силни и борбени дечица! 😍😍😍

Ioni дано не ти се отразия цялата тази стресова ситуация и да се оправи човека в най-скоро време.

Аз официално си преносвам 6 дена и това е .. вчера и онзи ден имах леееко болезнени контракции, особено при изправяне или след като ходя до тоалетна като стана.. и пак нищо. Заспивам с надеждата да се събудя от болезнени контракции,но на сутринта всичко е отминало... само аз и Йони май останахме. Изобщо не съм предполагала,че ще пренося толкова много... това чакане е нечовешко.
Завиждам ви Благородно(подчертавам “благородно”) , че правите вече спомени с дечицата си 💕💙💕💙.

# 728
  • Мнения: 1 885
Снощи и аз имах болки цяла вечер,но поносими и нерегулярни та по някое време съм заспала ... А така ми се искаше да преминат в нещо сериозно 😒

# 729
  • София
  • Мнения: 593
Iva_nna, temma и Daisy, честити ви дечица! Пожелавам ви да за много здрави, послушни и щастливи, а вие да се възстановите бързо!

Ioni, стискам палци баща ти да се оправи напълно. Имай положителна нагласа и не позволявай негативни мисли да те завладеят. 

Не знам аз ли съм много лигава, но заради тази епизиотомия все още не мога да си седя на д-то без обезболяващи свещички. Започва да ми омръзва много сериозно. Особено последния шев ме скъсва. Unamused

Иначе бебокът се оказа, че е гладувал и затова толкова много е плакал предната нощ. Сега само папка и спинка. Голямо съкровище е, постоянно се смее на сън, гледам го и още не вярвам, че е моето.

За пишотата на момчетата - моя племеник изтърпя много, защото майка му не беше правила нищо с него, когато е трябвало. Много го болеше и много плака. Предполагам, че всеки случай е индивидуален. Та ще питам специално педиатърката какво и как е необходимо да се прави.

Момичета аз съм официално в следродилна депресия. Събудих се днес и коремът ми се оказа целия нацепен. Опазих се 9 месеца, за да ми се случи това. Бая си поревах. Чудя се има ли нещо, което може да се направи сега, за да се подобри положението. Sob

# 730
  • Мнения: 620
Шипково масло,заличава белези и стрии, изпитано,че действа. Само след като се намаже мястото не трябва да се излага на слънце, тоест мажете се вечер.

# 731
  • Denmark
  • Мнения: 1 007
Новата темичка: https://www.bg-mamma.com/?topic=1245269.new#new Animal Hatching Chick

Ако бебчо поспи още малко, ще ъпдейтна и списъка. Sparkling Heart

# 732
  • Мнения: 337
Честито на новите майчета! 👶❤️

На мен днес ми махнаха конците. Обаче от едната страна съм се подула и доктора каза, че може да се разнесе, може и да се отвори леко и иска другата седмица пак да види раната. Горната част виси над долната, не знам дали така трябва да изглеждат разрезите или при мен нещо се е случило. Сега гледам за стягащо бельо да си взема. За 1 седмица вече съм почти същите кг като преди да родя, само че имам корем и искам да го махна. Страх ме е да се изкъпя сега като нямам конци и раната изглежда толкова грозна и подута отгоре. ПРи вас как са нещата след махането на конците (за секциото) 🙄

Общи условия

Активация на акаунт