Цени на имоти в България

  • 8 124
  • 151
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 013
Когато през 2002 г. купувах жилище за 320 долара на квадрат в добър квартал в София имаше хора, които ми обясняваха, че цените са високи и би трябвало да паднат. Само година по-късно цените вече бяха 500 евро за квадрат, в момента в кврартала се предлагат по 700-900-1000 евро за квардат... Тогава обаче още и банковите кредити бяха рядкост.
Струва ми се, че цените няма как да паднат значително, че ръстът на печалба е огромен е факт, че са много скъпи спрямо нашия стандарт - също, но такива са цените и в съседните на нас държави.  

# 16
  • Мнения: 818
Навсякъде където съм била,жилищата са скъпи.И тук направо са бомбастични,не цените на жилищата или лихвите трябва да падат,а заплатите да се вдигнат.Тогава ще е посилно и кредити за жилище,кола,мебели и т.н.Както тук...
Ама това с панелките и мен ме дразни,не може жилище преди срутване да му искат толкова пари,поне тук ги обновяват.

# 17
  • Мнения: 13 512
Към момента средната цена на луксозните жилища в добрите квартали на града възлиза на 2 300 долара на фона на 1 900 долара в Ню Йорк, по данни от проучване на изследователската агенция на CB Richard Ellis Hamptons International.
Подобна е ситуацията в така наречената “топ категория” сред жилищата, като средната цена на най-луксозните жилища в най-реномираните квартали в Лондон е 5 715 долара за квадратен метър, докато тази в Ню Йорк е 5 100 долара за квадратен метър."
аз ше бегам..там по-ме кефи..а и цените са почти същите бе..
Почти същаата-друг път!
Моят апартамент от 150 кв.м. струва не 420 000 евро, а  180 000. На квадрат разликата може да не е огромна,ама като го умножиш по 100-150..?
Щом толкова чужденци  си купуват апартаменти във Варна, значи все още им е изгодно

# 18
  • Мнения: 5 462
Не се кахарете само една година след влизането ни евро съюза ще видите как драстично ще паднат цените на имотите.За сметка на това  ще се вдигнат данъците ...

# 19
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
- Освен това българина колкото повече му вдигат цените, толково повече ... купува?!

Ефектът на парадокса.
 
 
  ... затова в цял свят по празниците цените падат, а БГ скачат двойно!...

# 20
  • София
  • Мнения: 3 328
Не се кахарете само една година след влизането ни евро съюза ще видите как драстично ще паднат цените на имотите.За сметка на това  ще се вдигнат данъците ...
Що ми се струва, че в Чехия и Словения не стана точно така... newsm78
А по темата - лудото раздаване на банкови кредити няма как да не доведе до повишено търсене. А предлагането просто се опитва да му съответства. Е, и чичо на село се пробва да влезе малце по-раншко в Авропата.

# 21
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
...Иначе друга логика не виждам да купуват къщи в села с преобладаващо циганско население...

 - След първото нападение на бандюгите, някои англичани вече си дигнаха партакейшите...

# 22
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
не цените на жилищата или лихвите трябва да падат,а заплатите да се вдигнат
Ама това с панелките и мен ме дразни,не може жилище преди срутване да му искат толкова пари, поне тук ги обновяват.
Peace Не само заплатите, въобще оценяването на труда е под всякаква критика, трябва да се промени схемата изцяло. Тогава ще си дойде всичко на мястото и човек ще може по-реално да преценява свое жилище ли да купува и да се наема с поддръжка, ремонти и всички подобни екстри на собствеността или да плаща наем, а за другото да си се грижи собственика.
Цитат
Ама това с панелките и мен ме дразни,не може жилище преди срутване да му искат толкова пари, поне тук ги обновяват.
Колкото до панелките - кой да ги обновява тук? По-големият % от апартаментите там са собствени, всеки си врътва ключа отвътре и смята, че отговорността му свършва дотам. Не вярвам да не сте виждали какви гробници-входове има Sad. А дори и да имат желание да ги поддържат - в повечето хората нямат средства дори сметките на апартамента да си покрият, какво да говорим за обновяване? В някои от тези жилища не е правен ремонт откакто са се нанесли хората да живеят там, това е горчивата истина.

# 23
  • Мнения: 13 512
Така...вие сте от страната на тези,които чувате, а аз на тези,които виждат. Кипър и Малта определено се доближават до стандарта на живот в Лондон. /В Кипър бях преди няколко години, в Малта-преди 2 , в Лондон ще съм другата седмица. /Има някаква политика на отпускане на безлихвени кредиити за закупуване на жилища в България от англичани. Така,че ако той има  къща за 200 000 паунда, тук ще си  купи точно 1 къща в Драгалевци за тази цена. Има сделки много над тази цена за Драгалевци,Бояна и др..

# 24
  • Мнения: 13 512
Част от новото строителство, апартаментите стаите в тях (като размери )приличат точно на кокошарници
Стаите са такива,каквото е търсенето. Хората имат 60 000 евро/не са малко пари/,но искат 2 спални...в такъв случай стаите стават по 10 кв...за да може на 60 квадрата да има 2 стаи. Едно време с 2 спални бяха само апартаментите от по 90-100 квадрата. Затова така се получава. А на когото му се виждат малки- си ги уголемява по време на строеж- пари да имаш само!

# 25
  • Мнения: 818
Ами да би било интересно да видя статистиката на закупени имоти от чужденци в големи градове и малки села Simple Smile

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ай стига се разправяли за цените на наемите. Между другото има наеми на апартаменти доста над 1200 евро.
Кажете данъците ще се вдигнат или ще паднат като влезем в Европа- защо се разминават мненията?

# 27
  • Мнения: 7 837
Мога ли да попитам информативно, как вървят лихвите по жилищните кредити?

При всички положения ще има раздвижване на пазара на кредите. Най-хубавото ще е, ако навлязат в БГ и моргидж компании, които да конкурират банките.

# 28
  • Мнения: 7 112
Част от новото строителство, апартаментите стаите в тях (като размери )приличат точно на кокошарници
Стаите са такива,каквото е търсенето. Хората имат 60 000 евро/не са малко пари/,но искат 2 спални...в такъв случай стаите стават по 10 кв...за да може на 60 квадрата да има 2 стаи. Едно време с 2 спални бяха само апартаментите от по 90-100 квадрата. Затова така се получава. А на когото му се виждат малки- си ги уголемява по време на строеж- пари да имаш само!

Едно време квадратурата беше за чиста жилищна площ, а не за мазе и идеални части. Едно време апартамент с една стая беше едностаен. Сега същите вече са двустайни - холът е стая, кухнята е в хола.
 

# 29
  • Мнения: 13 512
Това с едностаен,двустен  се промени още преди 10.11.1189. Не знам какво го породи.Преди наистина за стаи се брояха само спалните. Сега в квадратурата не влизат терасите идеалните части и мазите.Правят го само некоректните строители.

Общи условия

Активация на акаунт