ОКТОМВРИйки 2020 - тема 5

  • 31 066
  • 774
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 360
Моето първо бебе не мръдваше до 12ч. и колко съм летяла до Майчин дом, само аз си знам. След 12ч. купонджията се будеше и ме спукваше от ритници. Сега на 3г е адски буен и див и не можеш да го събудиш сутрин по същия начин. Бебешорката е много послушна и много малко я усещам, но док каза, че е ок.

И аз съм на Гавискон - от около седмица започнаха киселините при мен и още повече ми влошават безсънието. Забелязах, че от домати ми става супер зле, но пък ако и тях си премахна от менюто, няма да видя тоалетна поне седмица. Joy

С баткото ползвах Тео Бебе и сега също така смятам, без омекотител. До 3-ти месец гладех дрешките задължително и от лицето, и от опакото и проблем не съм имала. Дано и с това бебе е така.

Искам да споделя нещо за витамините и особено за желязото - трябва да се спре поне 2 дни преди раждане, особено секцио. Приятелката ми го пи от страх да не загуби много кръв при секциото и направи ужасен кръвоизлив, та много трудно я стабилизираха. Много си изпати горката, но всичко вече е наред. Ако пък започне раждане много преди термин, то задължително трябва да се каже на лекаря, че приемаме желязо.

# 736
  • Мнения: 534
Дагни, лекаря не ти ли каза при нужда да вдигнеш дозата на Допегита?
Аз в началото стартирах с 2х1 сутрин и вечер, но се вдигаше следобяд. Сега пия 3х1 и АГ ми каза да регулирам дозата спрямо стойностите, ако има нужда че мога да приемам по 2 сутрин, но за сега не се е налагало. Тези хапчета не са много силни и се усвояват с натрупване.
Сигурна съм, че с бебчето всичко е наред. Моята мома в някои дни ме скъсва от ритници, даже болезнени, в други е ленивка.

# 737
  • София
  • Мнения: 427
Coriander, може ли да споделиш страницата във фейсбук?

Мисля да взема един пакет Памперс 1 само, гледах днес в Емаг 2-240бр. - 70лв., утре една приятелка ще провери турските в махалата на каква цена ги предлагат. Искаше ми се да отскочим до Одрин, ама така като гледам май няма да успеем.

"Бебешки стоки внос от Англия" се казва, има безплатно лично предаване за София, за други градове най-вероятно с куриер.
Аз моите киселини ги борех с няколко глътки Спрайт при нужда.
Девойката си мърда доста, чак понякога ми се иска да се кротне. Няма никакво място вече, но тя си напъва. Поне за баткото е интересно да гледа лакти и колена Smile И той беше доста активен в корема и сега е същия. Та май съм се уредила с две фурии Sweat Smile

# 738
  • Мнения: 921
Моето бебе също често има затишие и ме плаши. Днес пък май нещо ми е притиснало, че така ме свива от дясно едвам мърдам.

Аз днес направих поръчки от три сайта за дрешки и се чувствам страхотно, сега ще си ги чакам Blue Heart, мисля че с това поприключих с пазара. За козметиката имам едни малки разфасовки на Мустела и судокрем, ще ги тествам и ще видим после какво ще купувам. Памперси също взех едни пакет 2ка на Лидл, да има, а пък ако трябват по-малки, ще вземем на момента.

Относно препаратите, за съдове, за пране, за почистване - реших да не вземам отделни, ползваме натурални препарати и смятам и тях да ползваме за бебето.

Утре съм за пръв път на тонове, и ми е леко притеснено Blush

# 739
  • Пловдив
  • Мнения: 13 625
Конкретно за желязото /то само това приемам де/ АГ ми каза до финал, че го пия, че обикновено при раждане има кръвозагуба, не знам дали има значение това, че към момента раждането ще бъде естествено.

# 740
  • Мнения: X
Здравейте, сладурки. Виждам, че активно обсъждате последни покупки. Аз нещо не мога да го докарам до праха за пране и козметиката. Иначе всичко останало бях готова още края на 6ти месец и добре че го направих, защото сега нещо натежах и хич не ми се обикаля и пазарува. Отделно някакви бодежи усещам ниско долу, предполагам е от натежаването на бебето.

В момента съм на вълна чуденка дали да следя тонове от по-рано, самоинициативно. 32 + 3 съм. Знам, че някои от вас ходят по-отрано и начесто, това сами ли го преценихте или лекар ви насочи, и по какви индикации?

Още ме гложди мнението на една докторка в МД, която още в 28 седмица ми препоръча през 3 дни да правя записи, заради увитата пъпна връв, което според нея можело да доведе до проблем, ако се притиснело нещо си .... Моето бебче за жалост така и не се отмота, ама засега е добре пупу.

Дагни, ходи си на тонове, следи си се, както го чувстваш, и въобще да не ти пука, ако някой те укори, че е рано или че хипохондрясваш.  Дори и да нямат кой знае каква диагностична стойност, записите на тонове поне за мен биха били успокоение, че за конкретния ден, бебето е добре! Аз вярвам, че пазвиваме някаква интуиция и е добре да се вслушваме в нея.

# 741
  • Мнения: 114
Аз за първи път на тонове отидох в 32г.с. и 1 ден, така ми каза АГто да направя, не е имало индикации, предполагам така процедира тя. И в 33г.с. и 4 дни бях втори път на тонове. И следващите ми са чак в 36г.с. и 2-3 дни, поради липса на часове...

# 742
  • Мнения: 97
При преглед в Надежда в 28 г.с ми казаха (по повод това, че и аз се тревожех, че не усещам движения често), че като дойдат тоновете в 32 г.с ще ми е по-спокойно. В Токуда ми казаха, че тоновете ще са след 34 г.с  (даже от 36 г.с каза сестрата при д-р Богданова) и ще се записват седмица за седмица като ми ги назначи лекаря на следващия преглед, но се притеснявам, че ще кажат, че няма вече часове 😕
Като с всичко останало, при толкова различни мнения е съвсем оправдано да правим каквото ни носи спокойствие и когато го усещаме.

# 743
  • София
  • Мнения: 3 586
За козметика взех прах на Тео бебе, ползван е за племенницата и нямаше никакви проблеми от него. А за другата козметика съм взела различните неща и на Джонсън, и на Бочко, и на Судокрем. Препаратът за почистване на бутилки и биберони е на Бочко също.
Пристигнаха ми и последните поръчки. Термометър, лепенки за колите, че има бебче и четка за почистване на шишетата. Наредено, изпрано е всичко. Сглобихме и кошарата. Днес минахме да ми направят и молитва за леко раждане, ама да видим какво ще е накрая. Готови сме вече уж.
Иначе за активността и при мен е различно. Миналата седмица като влезнах в 10:30 за тонове се беше разиграл и чак към 14:00-14:30 се кротна. Днес пак ме побърква и ми смачква пикочния мехур и само тичам до тоалетна Grinning В други дни е мързел и мръдне колкото да се намести и кротва. Засега съм спокойна, но си ходя всяка седмица да го слушаме и знам, че всичко му е ок.
И да се оплача, че за няма и ден почнаха да се появяват леки стрии по корема. До тук бях докарала само там да няма, ама ей го на, появиха се Grinning

# 744
  • София
  • Мнения: 1 791
Благодаря ви много за успокоителните включвания.
Какво ли щях да правя без вас Heart
Mrs, и двете ми мнения казаха за тонове след 34та седмица ама ето че аз си самопредписах да ида утре заради немърдането на беб (утре съм 33+1). Та ако го чувстваш твойто ок, ако се движи често, можеш спокойно да си дочакаш 34та.
Дунда, не не бяха ми казали, че мога да вдигам дозата допегит. Но го направих онзи ден вечерта по интуиция, защото вдигнах 150/100 от нищо... Пих една таблетка повече от предписаната ми половин т. в 20:00 и след около час почнах да го свалям постепенно, и след 3 часа вече беше нормално. Ще питам утре и за това.

# 745
  • София
  • Мнения: 7 546
Момичета,

Вчера след спешно секцио в 33гс се родиха и моите момичета - Ана, 2220г, 47см, и Ема, 1900г, 44см.

Всички сме добре, те са в кувьози, но дишат самостоятелно. Аз се възстановявам. Надявам се до няколко дни да почнат да ми ги дават.

# 746
  • Мнения: 423
Delisardeli ♥️🤞💐 честити пиранки!

# 747
  • София
  • Мнения: 1 791
Ехеееееее пиранките ин да хаус! Честито Grinning Хахах, точно те изписаха и какво стана. Да са ти живи и здрави, много да се слушате и скоро да се гушкате!

# 748
  • Мнения: 89
Честита радост, delisardeli и поздравления за изминатия път до тук. Много здраве и щастливи моменти занапред желая Simple Smile

EleanorRigby, ходя на запис на тонове в Токуда всяка седмица от 32ра седмица и не си записвам час, веднага ме вкарват в една от стаите, така че не се тревожи.

# 749
  • София
  • Мнения: 7 546
Дагни, те хубаво ме изписаха, ама шийката си остана скъсена, и едната пиранка продължи да си ме рита в мехура, шийката и дупето изотвътре. И в 2,40 нощес както сладко си спях ми изтекоха водите и айде в болницата.

Ехеееееее пиранките ин да хаус! Честито Grinning Хахах, точно те изписаха и какво стана. Да са ти живи и здрави, много да се слушате и скоро да се гушкате!

Общи условия

Активация на акаунт