СЕДМИ клас 2019/2020 - Ваканцията 1!

  • 34 412
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 561
Той междудругото има едни четки, които са точно за калиграфско рисуване на йероглифи.

# 31
  • Мнения: 5 234
Честит празник на русалка и на sssani!
А за немски език кои са добрите школи?

# 32
  • София
  • Мнения: 3 561
Гьоте?

# 33
  • София
  • Мнения: 12 229
Честит празник на русалка и на sssani!
А за немски език кои са добрите школи?
Гьоте, но отново ако сте началните нива на тази възраст имат изискване за години за всяко ниво. IH също предлагат,  даже туку що им писах с въпрос относно учителите по немски.
Имаше и още някакви школи, които намерих миналата година, но не си ги спомням и нямам отзиви за тях. На мейл ме посъветваха и за летни лагери в Германия, но според мен ще има полза от тях, ако вече имат някакво ниво децата предвид, че и цените не са никак ниски.
Моите до 4-ти клас бяха в Шилер, след това са с частна учителка по немски. Засега съм доволна и може би така ще си продължим още 1-2 години, пък после ще го мисля.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 457
Честита да е рожденичката на Русалка.
Благодаря за пожеланията за моята лъвица!
Аз още се чудя как да постъпя с изучаването на английския език с оглед на новите два ,които предстоят...Може би ще изчакам да видя как ще протича обучението от септември.Най-добър вариант ми се струват курсове през лятото,за да не размивам и претоварвам през годината и да може да навлезе във френския .Но това са си мои разсъждения .Зная че всяко дете е различно,но ми се ще отнякъде да имам отзиви на хора в същата ситуация,минали през този избор...Ясно е че без английски не става,а не върви да го зарежем до настоящето ниво

# 35
  • София
  • Мнения: 7 190
Аз за немския се чудя.
Бях решила, че ще го оставя за догодина (тя все пак от първи клас го учи, макар и не със супер темпове) и сега като чета за по-малкото училищно натоварване в осми клас спрямо девети, малко започвам да се колебая.
Но мисля да проявя търпение и да таргетирам нещо за втори срок. При условие да е присъствено.
В Гьоте ще е, да.

# 36
  • Мнения: 47 981
В 8 клас има психологически момент, ново училище, нов колектив, нов език с голяма интензивност- буквално се потапяш. Сега след ДО, ако успеят да влязат в клас, ще има допълнителен психолически момент на напасване отново към режима.
Аз лично с облекчение ще спра всичко странично за поне година. Но това си е лична преценка на всяко семейство.
Вярно е, че нататък натоварването не намалява, а расте. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 7
Здравейте, аз рядко пиша, но искам да попитам някой, който е в ППМГ Бургас знае ли дали 8 клас имат група и кои ще са класните ръководители?

# 38
  • Мнения: 3 491
Решихме да се яви на изпит за ниво и спрямо резултатите ще го мислим как да постъпим.
googlish, моят също не се е притеснил, но ще го видим. Много красив ми се струва този език, но и много труден.

Последна редакция: пт, 07 авг 2020, 12:37 от Amanda.D

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 22
И дъщеря ми е приета в ППМГ Бургас с профил математика, но досега група не е открила. С този профил ще бъдат 4 паралелки и предполагам, че горе - долу ще се запазят 3-те класа, както са си били до сега ( все пак децата се познават), а новите деца ще образуват нова паралелка. Това за профил математика, а за др. профили -информатика и прир. науки, защо и там не се намират и къде са се покрили тез деца незнам... Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 12 229
В 8 клас има психологически момент, ново училище, нов колектив, нов език с голяма интензивност- буквално се потапяш. Сега след ДО, ако успеят да влязат в клас, ще има допълнителен психолически момент на напасване отново към режима.
При нас и училището и поне за Николета повечето деца, а навярно и част от учителите ще са познати.
Не очаквам изобщо да учат нещо по английски РИЧЕ в СМГ, ако наистина са с досегашната си учителка, тоест няма да са натоварени поне в училище с езика. За Ники нямам съмнение, че ще се справя и ще и остава време и за спорт и наложително език навън, но за Ваня ще трябва да го помисля. От втори срок на миналата година и бях спряла всички занимания и по език и спорт за да се подготвя уж по-спокойно за НВО, но както се видя полза нямаше. Затова ще държа да почнат поне на спорт да ходят редовно, а за езиците ще го обсъдя с нея как предпочита и какво да правим. Предните две години и двете бяха с частни учителки и по английски и немски, но не е достатъчно според мен, тъй като имаха само по 1 астрономически час в седмицата  и то не всяка. Хем ми се иска школа, хем удобството с частен учител, който идва вкъщи и не се губи време за път, както и възможността при необходимост да се смени деня и часът е голямо. Но пък откакто не са заедно по немски , разходите станаха доста големи по това перо за трите.

# 41
  • София
  • Мнения: 607
Вие поне ще имате идея от нещо, а ние ще си мислим, че постоянно ни се кара.
Оня ден с google translate преведохме фразата "Истината ще те направи свободен."
Изглежда така: 真実はあなたを自由にします, а звученето абсурд да го повторя Simple Smile
Не си сама, голямата ми дъщеря учи основен корейски и втори език японски. И само пуска понякоя и друга фраза, която не разбирам. Иначе от слушането на К-поп вкъщи хващам по някоя дума.

# 42
  • Мнения: 6 926
Аз от персийския помня само едно стихче на Омар Хаям и Ния ме ползва за атракция пред приятелки да го казвам, че звучало като заклинание. Само пръчка ми липсва, ама се надявам на Диагонали да си взема, преди да се кача на влака.
Бисе, нашата учебна година дистанционна ли ще е? Имаш ли поздравителен мейл по сова?

# 43
  • София
  • Мнения: 7 190
А всъщност на тези източни езици как са им официалните нива?
По европейска езикова рамка да са - звучи малко странно. 😁

# 44
  • Мнения: 6 587
Мария, как ми разпали любопитството с това стихче на персийски!
Качи един аудио файл да послушам:-)
Совата рече, че го вижда присъствено в началото, но после нещо й се губят моменти и не беше сигурна....🧙‍♂️

Общи условия

Активация на акаунт