СЕДМИ клас 2019/2020 - Ваканцията 1!

  • 34 413
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 561
Синковецът, ако по някаква магия не се озове в НПМГ, тази година активно ще заляга над японския. Избрал си е и няколко допълнителни дейности, пак свързани с него, както и някакъв клуб за водородни двигатели в 18то, за който му разказа зам. директорката. Баща му настоява и за айкидо. Аз ще наблюдавам да няма изоставане с математиката.
Междудругото, в 18то правят основен ремонт на физкултурния салон.

# 46
  • Мнения: 23
Mateda,
Моля за линк към теста на IH Simple Smile
https://ihsofia.bg/Безплатен-тест-по-английски-за-възрастни/
Честит празник на децата!!!
 Много здраве и успехи на всички през новата година, дано да бъде и присъствена!
Въпреки , че пиша рядко, следя всичко. Много благодаря и аз за линка на теста. Случайно да знаете подобен по френски ?  Да сверя и по него  часовника, че без практика се забравя.

# 47
  • Мнения: 211
Към Френския културен център има курсове и подозирам, че има онлайн тест на сайта им.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 561
А всъщност на тези източни езици как са им официалните нива?
По европейска езикова рамка да са - звучи малко странно. 😁

За японския нивата са от 5 до 1, като 1 е най-високото като за native speaker. По учебен план би трябвало да са с минимално ниво нещо между 3 и 2... Доколкото разбрах, при сериозно учене, в 12 клас биха могли да вземат ниво 2.

# 49
  • Мнения: 6 926
Ред, нямам идея какви са им нивата.
Бисе,

Гуле сурху, сефиду, зарду лале
Беданболат кешам сад ах у ноле,
Агяр дунам, ке ту ро бар ман намидат
Худам соки шавам, джашмам пиоле

За вино и любов Simple Smile

# 50
  • Мнения: 6 587
Мария, много интересно!
Последното си го превеждам:
Едвам шавам, защото мнаго се пих.😀

Последна редакция: сб, 08 авг 2020, 08:38 от Biserka_a

# 51
  • Мнения: 2 182
В Гьоте също е въпрос на късмет да уцелиш учител. Няколко пъти изтеглихме късата клечка. Всяко полугодие са с различен преподавател. Чувала съм, че преди години обучението е било на супер високо ниво, сега не е така. Прецакаха ни и с ДО - имаше онлайн обучение само 50% от платените часове, останалото - самоподготовка.

# 52
  • Мнения: 23
Към Френския културен център има курсове и подозирам, че има онлайн тест на сайта им.
Благодаря много, ще потърся там.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 561
Мария, ти направо ни хвърли в оркестъра Simple Smile

# 54
  • Мнения: 6 926
Мария, много интересно!
Поклидното си го превеждав:
Едвам шавам, защото мнаго се пих.😀
Не, накрая й казва, че ако я няма ще стане виночерпец, а очите му купички за вино, демек празни и сухи.

# 55
  • София
  • Мнения: 7 190
Малко съм озадачена - нещо не виждам рима, ама може да са бели стихове. Joy

# 56
  • София
  • Мнения: 3 561
Нямаш слух за персийския, Red, нито аз за японския Simple Smile

# 57
  • Мнения: 6 926
Е, това да не е Русалка, просто Омар Хаям Simple Smile))
В интерес на истината като се говори, наистина звучи напевно и плавно.

# 58
  • София
  • Мнения: 7 190
А, Мария, ударенията горе долу къде са? Grinning
Или няма особени правила?

# 59
  • Мнения: 8 229
Мария, дай наистина някое аудио на стихчето. Хайде, може и да не е твое изпълнение, някой линк от тубата, не може да го няма там.
Не знам персийският доколко се различава от арабския. Последният ми звучи много красиво и мелодично, но не бих се заела да го уча. Всички тези източни, включая японски, корейски, китайски, ми звучат като фантастика. Много са различни от тези, които сме свикнали да слушаме и направо ми се струват мисия невъзможна.

Общи условия

Активация на акаунт