През всичко ще минем - накрая- НОЕМВРИ ще стигнем финала!!!

  • 15 843
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 815
както забелязвате- цял ден кисна във форума- на работа съм, ама ме жалят - чакам емисия и умирам от скука!!

Габи, няма проблем да си изпиеш витамините- същите са полезни и за бременни. Лично аз не ти препоръчвам триене на гърдите- тук във форума можеш да прочеташ, че тая остаряла практика с разни платове и разтривки може да ти докара контракции

аз лично не съм против секциото ПО ЖЕЛАНИЕ- просто смятам, че е излишно- най- вече това желание се дължи на неинформираност на майката и страха от раждането - секциото си е операция и то сериозна- не се спестяват болки по никакъв начин, което е причината много бременни да го предпочитат, а със съвременни методи като епидуралната анестезия   появата на бебчо не само е безболезнена, но и приятна! 2 шева отдолу зарастват много по- бързо от разрязване на матката.  Трябва да се чака минимум 2 години преди следващо забременяване и т.н. няма да ти изнасям лекции- всеки решава сам за себе си . Ако пък се налага - съм твърдо ПРОТИВ ДА СЕ МЪЧИ МАЙКАТА и да се създава ОПАСТНОСТ  за бебето- тогава секциото е жизненоважна необходимост

Колкото до това, което са ти казали, че бебето не се обръща след 7 месец- това от опит знам, че не е вярно- Ран се обърна в първите седмици на 9 месец - не си спомням дали не беше 10-тина дни преди раждането- вече имах и насрочена дата за секцио- 25 март- родих нормално на 30 март

# 16
  • Мнения: 38
Цвети мерси за синичкото щъркелче, аз все още не смея да се настройвам предварително- като излезе ще го видим.
Pam- всичко ще бъде наред при вас - ще видиш.
За гърдите има протектори за зърната - мисля да си взема на AVENT
Първия път това ми беше най-лошото преживяване-
Затова сега ще внимавам.
Секциото мн боляло ако не се сложи обезболяващо-
С пожелание за хубава вечер на всички !!!!!

# 17
  • Мнения: 2 249
да ви кажа най-прясна информация за цени на випа в Шейново-моята приятелка роди преди седмица-цената на вип стаята е 40 лв на ден-тя беше сама в стаята-ходих й на свиждане още на втория ден-без проблем-няма обаче отделен санитарен възел-1 е за 6 стаи-има хладилник и телевизор(който е с монетки разбира се Crazy)-каза,че отношението е коренно различно-тя беше първия ден в обща стая с още 7 момичета-понеже нямаше свободни ипове и каза,че никой не ти обръща внимание-едва ли не ти хвърлят бебетата от вратата и всяка да си търси нейното-абсурд да ти обяснят за кърменето нещо-оправяй се сама #Cussing out
така че -тя ми каза-ако е шейново-ВИП задължително-друг е въпроса дали тогава ще има свободна стая ooooh! Whistling
момичета-току-що дръпнах от нета един филм на BBC -за бременотта и раждането-страшно интересен-ако имате време-препоръчвам ви го
ей от тук до дръпнах-и другите филми са страшно интересни
http://www.kolibka.com/mini/index.html
влиза се в НАУЧНО-ПОПУЛЯРНИ ФИЛМИ-ЧОВЕК-THE HUMAN BODY-ВТОРОТО ФИЛМЧЕ

# 18
  • Мнения: 258
     Честита ни нова тема,момичета!На мен много си ми харесва заглавието.
Габи,моята госпожица също е седалищно,но аз си мисля,че ще се обърне,имаме доста време.Първото ми дете беше с главично предлежание от петия месец,не промени позата до термина и пак родих със секцио,защото главата му беше по-голяма от тазовия отвор.А мнението ми за секциото напълно съвпада с това на Цвети,вече съм го изразявала в минали теми.Ти тук ли ходиш на консултация или в Горна Оряховица,след като ще раждаш там?
  Момичета от София,къде са ви най-хубавите и големи бебешки магазини,защото другата седмица ще идвам,иска ми се да разгледам и да купя някои неща?
  Шехерезада много ми харесаха твоите покупки,откъде пазаруваш?

# 19
  • София
  • Мнения: 3 064
Мерси за линка, тегля вече филмчето.

Бубалина, извинявай за въпроса, ама при кой лекар си? Ако искаш на лични ми отговори. Факта, че си насочена към Втора градска и още нямаш щъркелче с пола ме навява на мисълта, че може да си при мойта - тя не ще да казва пола до 34 седмица. Аз обаче отидох в Св. София на преглед и там ми казаха Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 3 064
През всичко ще минем е по-добре, наистина Wink

За мен бременността не е ад, надявам се и раждането да не е. Дано за всички е така Hug

Е, някои леки неудобства се преживяват, като знаеш каква е каузата!

# 21
  • Мнения: 198

  Момичета от София,къде са ви най-хубавите и големи бебешки магазини,защото другата седмица ще идвам,иска ми се да разгледам и да купя някои неща?
  Шехерезада много ми харесаха твоите покупки,откъде пазаруваш?
Честита нова тема и добре дошли на адашката Мари_Яна и на_гости    Grinning
Raliar, аз пазарувам от Благоевград, намерих едно магазинче , което зареждат с по-готини/според мен / неща Grinning Иначе и аз искам да знам къде в София е добре да се отиде на пазар , та да не се лутаме навсякаде Wink
А и относно пазара, Iviche даде добър съвет за дрешките, да са с копченца отпред или тип прегърни ме Simple Smile по-удобно е и за нас и за бебетата  Wink
P.S.Цвети , благодаря за отговора за Garmastana Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 986
Ама че сме бързи днес в писането Laughing
Благодаря на всички мами за отговорите на въпросите ми Hug  bouquetАбе,и аз гледах изпод вежда изказването на колежката ми,че трябва да прилагам такава инквизиция над гърдите си Crazy,ама си викам "тя,раждала жена,сигурно повече знае" newsm78,така не се цепвали зърната и не се разранявали при кърменето newsm78Ама си казах,че е е по-добре да питам моите приятелки-ноемврийските мами Hug
 Относно положението на бебо-не ме притеснява как ще раждам,нито пък искам по желание секцио-както дойде WinkКакто виждам,всичко е възможно до последния месец Wink
  Сега видях,че дневната доза за добавките HIPP е 200 мл.дневно #Crazy-а шишенцето е 500мл. :roll-4.50лв.-едва ли ще мога да ги пия непрекъснато Thinking
   Railar,аз ходя на консултации в Г.Оряховица-реших,че един и същ доктор искам да ме преглежда и после-изражда-както се казва,вече и кътните си зъби знаем Laughing-майтапа настрана-мисля,че ще се чувствам по-спокойна,ако поне едно познато лице виждам по време на раждането Grinning

# 23
  • Мнения: 994
много се учудих за онази докторка, която не казвала пола до 34 седмица?
любопитно ми е какви са й съображенията?
защото според мен да се види пол на бебето в 34 е много по-трудно отколкото 12-20 седмица, когато обикновено се казва със сигурност.

# 24
  • Мнения: 2 673
   Добре дошла на На гости- желая лека бременност и раждане!! Относно новата тема - аз бях измислила това заглавия преди време...тогава не го използвахме, предполагам Цветина сега не е имала възможност за избор на друго и го е използвала..Всъщност,на гости, ние не минаваме през ад, но в последните месеци изтърпяваме - контракции, хемороиди, разширени вени, спукани капиляри, подути крайници, кървящи венци, изпотяване, трудно нощуване, киселини...и с тази тема-призив, исках да припомня, че понякога, за да получиш най-доброто, трябва да изтърпиш тръните..Ако обаче заглавието не ви харесва ето ви ново предложение:
    През НОЕМВРИ - то се знае - къщата ще засияе!!!

 Мами за Масаж на гърдите нищо не съм чула и освен, че използвам от началото на бременността крем за бюст на Мустела не бих предприела др. мерки. Все пак жлезата търпи промени сега и не е добре да се мачка.
 За обръщането на бебо няма закон може да се обърне когато той реши, спора ви е излишен - всички бебета сами решават..Така че нека ги възпитаме да се обърнат навреме пък до тогава ако ще да са с дупето напред - много важно..
 sheherazada наистина дрешките е добре да са отвсякъде с копчета, както бельото, така и връхните..
 В София има толкова магазини за бебета, че е трудно да се даде съвет на мами от провинцията отиди там и ще си доволен, но аз съм обиколила адски много магазини \почти всеки ден излизаме\ и най-мащабен и с по-нормални цени ми се вижда този в Дружба 1 - на пазара -Мега Пинокио.Има всичко абсолютно. През септември  ще открият най-сетне хипермаркета в Люлин до Метро - Хиполанд.
 МЕРЕЛИН
мерси за инфото за ВИП-а в Шейново..но е добре, че си писала за "красивия" 1-ви етаж \Като трета класа на Титаник\ - нема излизане Joy

# 25
  • Мнения: 994
на мен просто ми звучеше стряскащо, както вече казах - лично мнение.
трябва да сме позитивни.
Пожелавам на всички леки и усмихнати последни седмици и най-вече още по-леко да им е по време на раждането! Grinning

# 26
  • Мнения: 1 064
Здравейте, моми4ета! Flowers Rose Два дни съм без нет (компютъра беше на "дофтор")  comp03, а вие не само че сте изписали темата, ами сте и подхванали с бързи темпове новата...Да ни е честита и да е пълна само с хубави, положителни новинки... newsm10
Добре дошли на новите ноемврийки мари яна и на гости smile3525...леко бременеене през оставащите седмици, по-малко притеснения и болежки и сладко бебенце през ноември... 1stroller
...относно магазините...ние с татито утре ще ходим до Пловдив...имало няколко големи магазина, единия от които Хиполенд...надявам се да харесаме нещичко, че още нищо не сме взели на бебо... newsm32

Приятна и спокойна вечер!!! Flowers Bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 2 437
ние с татито утре ще ходим до Пловдив...имало няколко големи магазина, единия от които Хиполенд...надявам се да харесаме нещичко, че още нищо не сме взели на бебо... newsm32

Моля те пиши после впечатления от Хиполенда, че в софия този месец ще отворят два - един в Люлин и един в "Гео Милев"

# 28
  • Мнения: 3 034
Здарвейте ! Честита ни нова тема и добре дошли на новите майки !  bouquet

За т.нар. "обтриване" на зърната с кърпи - съм много против, по-лошо става...
А за обръщането на бебето - на мен ми казаха, че бебто е седалищно, но може да се обърне и 2 дни преди раждането, така че не е вярно, че след 7-ми месец не се обръща.

# 29
  • Мнения: 2 673
   Бях се заровила в Красива мама- зъбни фасети, избелване...Много са скъпи, пустите фасети!! Търся стоматолог, на когото да се доверя ама май някоя от вас мами трябва да ми препоръча smile3506

Общи условия

Активация на акаунт