Дистанционно обучение за учениците-Teмa 5

  • 19 401
  • 762
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 21 455
Към момента има един съществен проблем във връзка с дистанционното обучение. Изменението на ЗПУО, с което се регламентира обучението в електронна среда от разстояние при извънредни обстоятелства, е прието само на първо четене. Времето за внасяне на предложения между първо и второ четене е удължено до 2. септември. Тоест към момента няма друг вариант освен присъствено започване на учебната година.

# 46
  • Мнения: 4 204
Естественият отбор в действие! Обаче ще  капнат в него слабите и неприспособените, както е според чичко Дарвин, а това не значи само противниците на присъственото обучение. Е, тогава, щом нямам избор, искам МОН или училището или привържениците на присъственото да ми гарантират безопасна училищна среда и да ми застраховат детето от коронавирус.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Планът е, че всичко ще се решава на момента в крачка. Аз така го разбирам.

# 48
  • Мнения: 2 022
"Аз паднах. Друг ще ме смени и... толкоз. Какво тук значи някаква си личност?!"

# 49
  • Мнения: 1 601
Дидева, а ако се внесе след 2 септември? Не съм запозната, но да разбирам, че няма как да се случи?
Не ми е ясно и истина ли е, че нещата в образованието може да се забатачат при една оставка на правителството. Понеже го твърдят близки до властта не знам доколко е вярно...

# 50
  • Мнения: 21 455
Ами, зависи колко бързо ще мине през пленарна зала и ще бъде прието и обнародвано.
Те нещата в образованието и в момента не са розови. Като гледам с каква скорост се пускат за обществено обсъждане учебни програми и типови учебни планове, който трябваше отдавна да са одобрени, висящите предложения за изменение на ЗПУО и ключови наредби, фактът, че учебниците за 11. клас съвсем наскоро минаха през последното оценяване за пригодност и още не са се появили на пазара...И това далеч не е всичко.

# 51
  • Мнения: 4 204
Дидева, а ако се внесе след 2 септември? Не съм запозната, но да разбирам, че няма как да се случи?
Не ми е ясно и истина ли е, че нещата в образованието може да се забатачат при една оставка на правителството. Понеже го твърдят близки до властта не знам доколко е вярно...
И аз това се зачудих.

# 52
  • Мнения: 181
С напредване на времето, ще научаваме все повече неща за този вирус и за ефективните методи за лечение. Вече има руска ваксина, от октомври или ноември на тази година започват да ваксинират населението. Ще бъдат готови и другите ваксини. Няма смисъл да подлагаме децата на риск с присъственото обучение, с обяснението, че вирусът винаги щяло да го има. Ситуацията непрестанно се променя. Нужно ни е известно време и предпазливост.

# 53
  • Мнения: 1 601
Това за ваксините е само шум... Има няколко, които вече се изпробват. За да се докаже, е са безопасни обаче доста вода ще трябва да изтече. Нищо не е ясно, дали ще има дълготраен имунитет от тях няма как да се каже само след няколко седмици тестове...

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
Синдикатът на учителите днес казал, че дистанционното изиграло своята историческа роля, затова всички в клас присъствено. Както се казва, закриваме темата.

# 55
  • Мнения: 21 455
А дали са питали Янка Такева? Joy
Явно днес медиите ще тиражират д-р Юлиян Петров ( синдикат " Образование", КТ " Подкрепа").
Що се отнася до това, че дистанционното обучение е част от историята, изглежда, че даже МОН и народното събрание не са съвсем съгласни, след като смятат да го направят и част от бъдещето, приемайки измененията в ЗПУО. Всъщност по закон и сега има дистанционна форма на обучение, просто е регламентирана за единични случаи.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Синдикатът на учителите ли има решаващ глас? Защо си мисля, че не. Надявам се поне.

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
Янка Такева каза също за присъствено още миналата седмица, гледах я по една от телевизиите.

Синдикатите са с МОН, нали са браншов съвет или как се казваше там.

# 58
  • Мнения: 21 455
То е ясно, че ще каже същото. Все пак е решено на отраслов съвет. Проблемът е, че и двата синдиката основно задават въпроси, а не предлагат решения. Изобщо доста организации яхнаха вълната на дискусията, за да напомнят за себе си.

# 59
  • Мнения: 181
Конкретно за руската ваксина, четох някъде, че имунитетът е 2 години. Използвали са стари разработки за Сарс, затова са съкратили процеса. Както и да е, връщаме се на основния въпрос - родителите да имат право на избор дали децата им да учат дистанционно или присъствено.

Общи условия

Активация на акаунт