Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР - тема 16

  • 48 579
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 845
Нищо не ми включи-иска да канселира 😢едва не заревах и затова ми каза да ида в петък все пак да ме погледне.
не сме изследвали е2 на 2ри ден,направо днес. Не съм пила никакви хормони преди това,но имах 2 поредни месеца задържано жълто тяло(май прекалих с добавките естрогени).
И ако ме зареже сега със 7-8 фоликула как ще се спукат?може да станат на кисти 😭 от тази стимулация ще ми падне ли още повече амх...нямам сили повече... добре,че сте вие 🙏🏼

# 721
  • София
  • Мнения: 2 970
Стига де, как може? Няма ли да пунктира поне по-едрите? Трябва ти тригер поне.

Коя е тази докторка?

По фонд ли си?

Опитай да настояваш. Как може да не ти пусне хормони преди стимулация?

Съжалявам много наистина.

# 722
  • Мнения: 1 845
Да,по фонд сме и именно,зада не изгубим заповедта за 2-3 фоликула предлага да си платим до тук и да не правим пункция.
В петък ще погледне пак фоликулите и ако мислите,че има шанс ще настоявам за пункция.
В неделя бяха дори 7-8,а сега само 6,като малките (4те броя) са пораснали съвсеееем малко според док-рката и това е проблем също за нея. А др 2 пък били един в/у друг и не се знаело дали изобщо има яйцеклетка... за пръв път ми се случва подобно нещо,а и съм в нова клиника и лекар и залагах големи надежди,а то.... пореден шамар

# 723
  • София
  • Мнения: 2 970
Съжалявам много. Тъпо са постъпили още от началото.

Горе главата и ако няма пункция кажи да ти дадат поне един хориомон с или нез домашни опити после. Поне да не станат на кисти.

# 724
  • Мнения: 1 845
И при мен нещата не потръгнаха и канселираме опита 😞 изобщо не съм реагирала на елонвата и 4 от 6 фоликула не са мръднали от ден 2. Имам само 2 фоликула по 18-19 мм и ще ги борим с мм с любов. Питах за хориомон,но каза,че не ми е нужен при това положение.

# 725
  • Мнения: 574
Момичета  ,в чужбина съм и си забравих терапията .През колко дни се биеше Прегнил 1500 след  трансфер ,профилактично ?

# 726
  • Мнения: 151
Devilche, ще си драматизираме заедно. Моята стимулация вървеше супер - на втори ден 4Ф и всички тръгнаха от стимулацията с Гонал, на осми ден 1Ф 19мм и 3 по 14. Сложиха ми Мериофет (или нещо подобно) и пункция на 11-ти ден. Очаквахме големият да презрее, а останалите да ги извадим. Уви, на пункцията 3-те малки бяха се спукали, а големия на киста Sad .
Лош късмет, отново Confounded

# 727
  • София
  • Мнения: 2 970
Ружа нямаше ли цитротид? Колко ти беше лх на последното мерене на ф?

Това е лошо таймиране ми се струва. Съжалявам много.

Девилче, много съжалявам.

Бих ви посъветвала по-често да пускате хормони. В началото задължително, после пак на всевки преглед лх, естрадиол и прогестерон.

Лекарите не вярват без да видят хормони, а не ги назначават сами и карат по инерция. На нашата възраст е много важно стриктно следене. Не че и с него нещо изобщо е сигурно.

И на мен ми се случи същото. Накрая си разплакана, със загубено ценно време и с похарчени пари за стимулация, прегледи и пункция. И отговорът е ЕГН то.

Дано следващият ви път е на късмет! ❤️

# 728
  • Мнения: 151
Имаше цитродит, а ЛХ беше  14. Всичко изглеждаше супер, но се обърка някъде. А, от честото даване на кръв през последната седмица, вената на дясната ми ръка е много зле. В лабораторията казаха, че вече не може да се боде и най- вероятно ще се калцира. Така че и с честите хормони трябва да се внимава Simple Smile.
Лоша работа, какво да ви кажа.
Сега се чудя, дали да опитам една последна пункция на спонтанен цикъл преди нова година. Много ми се иска коледния подарък да е  поне едно 5-дневно ембрионче Simple Smile

# 729
  • Мнения: X
Аз имам 2 гладко протичащи стимулации в Турция с равномерно растящи фоликули и нито веднъж мерене на хормони. Общо 14 фоликули, 12 зрели яйцеклетки.
На стимулациите, които растяха неравномерно обаче, най-често прекъсвахме, а веднъж 1 яйцеклетка. Мерихме и хормони, което обаче до нищо по-добро не доведе, само доказа че като не са равномерни при мен означава кофти резултат.

# 730
  • София
  • Мнения: 2 970
Фани, ако въпреки меренето не растат равномерно има други решения: декапептил предния месец, климара/естроген прайминг, предния месец, може и климара по време на стимулация.

Но за лошо таймиране са нужни хормони. При лх 13 и по-голям водещ ф, а малки ф над 13мм след 38  година се назначава пункция. Това важи за моя организъм. Не се ли назначи - няма останали ф дори с цетротид, или са останали половината примерно.

Не споря, споделям опит.

Дано Коледа ни донесе късмет, радост на всички! ❤️

# 731
  • Мнения: 6 051
Точно сега с една дама във Фейсбук група коментирахме и тя потвърди, че при опитите й в Турция не са й пускали хормони. Цитирам, за да не преразказвам като я питах мерят ли ЛХ специално:
“... генерално за навсякъде в Турция не мога да кажа. Там, където съм била и сега, където съм, не се занимават с хормони. Сегашният ми доктор включва цетротайд на 15 мм големина на фоликулите. То това постоянно следене губи много време. При ияр какво може да се очаква? Идеален хормонален статус ли? Да не говорим тук какви теории развиват за изхода от стимулацията и пункцията, ако тръгнеш с високо фсх...."
И се питам как успяват там дори без мерене на хормони
."

# 732
  • София
  • Мнения: 2 970
Те там не всички успяват. Поне моите познати ходили там в различни клиники.

Играла съм го филма с пестене от хормони в предната клиника. Резултат значително по-лош от сегашния. Тук всичко стига до прилични е. Там нищо. Вече изобщо не ги слушам искат или не хормони. Аз ги пускам, и после констатират - "брей, не го очаквах"..
 

Разходът от средства и време за хормони е напълно оправдан за мен. За момичета с тънки вени е кофти, и аз съм имала хематоми и спукани вени, ходила съм като някой наркоман. Мажа и пия детралекс + фракси, съгласно нашия ангиолог.

Не ви убеждавам. Всеки напредва със свой ход. Дай боже да се получи, с или без бодене за хормони...

Тъжно ми е, че вече доста време всичко ми се върти около този въпрос. Цялото ми ежедневие и избори. Наближава моментът, в който просто трябва да преценя дали имам сили. И май нямам повече. А трудно се отказвам. С много планети в телец. И ревливо слънце в рак.

# 733
  • Мнения: 626
Хормони не пуска Карликая в Бахчеджи, което е по скоро изключение, а не правило в турските клиники. В Аджибадем Маслак,където аз правих опит, се следи лх и естрадиол, така е и редно. Липсата на хормони е и голям риск, защото когато нямаш информация за прогестерона и назначиш фреш трансфер на тридневни ембриони, рискуваш да опропастиш опита, ако лигавицата на пациентката е презряла, а това без хормони няма как да се разбере.
Турция не е панацея, с биохимична съм в Бахчеджи и с неуспешен опит в Аджибадем маслак, където ми сложиха и ембрион с пид.
В турските клиники ембриологията е на много високи ниво, но не всички успяват.

# 734
  • Мнения: 6 051
Мелинда, и аз съм на твоето дередже. Все повече мисля за спиране, връщане на каквото имам и записване за донорска яйцеклетка. Нямам сили, а и при мен нещо се обърка май след последното ПРП. От както го направих само проблеми. Ей го, сега чакам цикъл. От 3 дни ме наболва сякяш ще ми дойде. Днес около яйчниците и ниско долу е едно бълбукане, сакаш съм в овулация, а не преди цикъл. Дори не знам ще ми дойде ли и кога, че нали до 9ти ден не беше тръгнал нито 1 фоликул... Някаква пълна каша са при мен нещата.

Общи условия

Активация на акаунт