Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 67

  • 36 543
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 739
Момичета да ви попитам. Предложете нещо за хемороиди, че от два дни ми е мъка изхождането. Когато започне процеса ме боли отвътре много и мисля, ме и външно имам. До сега не съм се сблъсквала с това и мисля, че са хемороиди.  😣 Вие с какво ги лекувате? Благодаря предварително на отзовалите се.

# 676
  • Мнения: 4 144
Момичета да ви попитам. Предложете нещо за хемороиди, че от два дни ми е мъка изхождането. Когато започне процеса ме боли отвътре много и мисля, ме и външно имам. До сега не съм се сблъсквала с това и мисля, че са хемороиди.  😣 Вие с какво ги лекувате? Благодаря предварително на отзовалите се.
Аз ползвам Нео фитороид на Абока. Поне На него пише, че е съвместим с бременност и кърмене.

# 677
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 312
Момичета да ви попитам. Предложете нещо за хемороиди, че от два дни ми е мъка изхождането. Когато започне процеса ме боли отвътре много и мисля, ме и външно имам. До сега не съм се сблъсквала с това и мисля, че са хемороиди.  😣 Вие с какво ги лекувате? Благодаря предварително на отзовалите се.

Здравейте!  Вътрешните хемороиди по принцип са безболезнени, болят външните (вкл тези които са до около 1 см навътре от ануса - там зоната си се води външна). При подходящите промени в ежедневието и прилагането на локална терапия, раздразнения хемороид минава за около 10-14 дни напълно, като още след първите 4-5 има значително подобрение.
 
Комплексния подход е най-добър при хемороиди - да приемате храна богата на фибри, много вода, и да ползвате крем и облекчаващи бани. Преди ползвах Детралекс таблетки веднага при дискомфорт, по време на бременността не е препоръчителен (аз съм в първи триместър). Ако не страдате от стомашни проблеми (гастрит, колит, язва) може да пробвате с прием на Хуск (фибри от индийски живовляк) - разтваря се лъжичка в 200 мл вода и се изпива веднага, и после още 100-200 мл вода. Хускът подпомага задържането на вода в дебелото черво, така че да не зе образува запек и съответно трудно изхождане. Препоръчителната доза на хранене е 2 мерителни лъжички, но на мен ми действат слабително и карам с по 1. Понякога и само на едно хранене на ден е достатъчно.

За крем действа добре Проктогливенол, но питайте ликаря си дали е ок да го ползвате по време на бременност - аз още не съм. Някои препоръчват и Витасин, но не съм го изпробвала. По листовка е включително против стрии - направо панацея.

И последно - след подмиване можете да изплакнете зоната на дупето с хладка към студена вода, но не ледена - помага за свиване на кръвоносните съдове. Добре действат и седящи бани със смрадлика, но отварата не трябва да е прекалено концентрирана като за зарастващи рани примерно, защото смрадликата има силно антимикробно действие и може да разруши и нормалната среда на кожата при силни отвари или прекалено дълго прилагане.

Опитайте се да се движите повече, ставайте на всеки 30 мин, за да се разходите малко (аз правя дори понякога кръгчета на една стая в офиса). Важното е да има движение на кръвта в тазовата област, за да не се задържа и да се увеличава налягането на кръвоносните съдове, което също води до или влошава хемороидите.

# 678
  • Мнения: 157
Момичета да ви попитам. Предложете нещо за хемороиди, че от два дни ми е мъка изхождането. Когато започне процеса ме боли отвътре много и мисля, ме и външно имам. До сега не съм се сблъсквала с това и мисля, че са хемороиди.  😣 Вие с какво ги лекувате? Благодаря предварително на отзовалите се.

Hemo Treat
https://apteka.framar.bg/30063556/хемотрит-х-хемороиден-унгвент-25-гр
Работи много добре, има и апликатор за вътрешно нанасяне.

Мога да препоръчам и тежката артилерия, но се купува от ветеринарните аптеки. Аз съм ползвала по време на бременност, когато положението вече беше станало неспасяемо!
Antiflegmin
https://zoomagazintiger.com/antiflegmin
Една приятелка ми го беше препоръчала. Споменавам я до ден днешен с добро. Наистина ме спаси тогава от някаква непоносима болка.

# 679
  • Мнения: 739
Благодаря много момичета. Ще взема някое от препоръчаните. Дано скоро се утърва от тая неприятност.

# 680
  • Мнения: 751
Като оставяте дупето на бебето да "диша" с какво му прикривате пишлето? Че тези фонтанчета... Joy

# 681
  • Мнения: 7 898
Като оставяте дупето на бебето да "диша" с какво му прикривате пишлето? Че тези фонтанчета... Joy

Слагам го върху онези еднократните пелени и ако се изпишка ги хвърлям.

# 682
  • Мнения: 739
Като оставяте дупето на бебето да "диша" с какво му прикривате пишлето? Че тези фонтанчета... Joy
При нас е същото положение. Много фонтанчета стават 😄 И аз слагам една пеленка или по-малка кърпа и като почне да пишка го покривам 😅

# 683
  • Мнения: 58
Здравейте, дами. Моля за вашата помощ. Вчера имах положителен тест за бременност. Въпросът ми е какви са следващите стъпки - четох, че трябва да взема еднократно направление от личния лекар и да определя АГ, при когото да ходя. Това така ли е? АГ, при когото ходя, не извършва раждания, това проблем ли е и по-добре ли е, ако извършва? Благодаря ви.

И аз съм в първи триместър на бременността. Плановете ми са да родя естествено и се насочихме към акушер-гинеколог, която освен че следи бременност, води и раждания. Всички изследвания ми ги правят на едно място и те си следят за тях, това е пакет за следене в частна болница.

# 684
  • Мнения: 263
Момичета, да попитам някой карал ли е варицела по време на бременност?

# 685
  • Мнения: 372
Здравейте,
Наистина бърз въпрос:
Ранната ФМ (11-13 седмица) как ви я проведоха: абдоминално или трансвагинално?

# 686
  • Мнения: 96
Здравейте,
Наистина бърз въпрос:
Ранната ФМ (11-13 седмица) как ви я проведоха: абдоминално или трансвагинално?

На мен вагинално.
п.с Досега само такъв тип ми е правен.

# 687
  • Мнения: 3 124
И при мен.
След това вече само през коремчето.

# 688
  • Мнения: 372
Благодаря!
Таткото таеше надежди, че може и той да влезе, но май ще е на късната ФМ.

Simple Smile

# 689
  • Мнения: 3 101
Благодаря!
Таткото таеше надежди, че може и той да влезе, но май ще е на късната ФМ.

Simple Smile
И там може да не влезе. Не пускат заради короната. При мен таткото едвам влезе на края.

Общи условия

Активация на акаунт