Какъв крем за лице използвате? – 18

  • 52 493
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 6 930
Ще задам малко тъп въпрос, но каква точно е работата на тоника, винаги съм се чудила?

Може да е с киселини за изравняване на тена и ексфолиация, може да е хидратиращ, може да е за успокояване на раздразнена кожа... различни има. Аз винаги имам поне два в обращение и ги редувам, един за ексфолиране с AHA, BHA или вит С и един по-нежен и хидратиращ, може да е нещо с флорална вода или друга съставка за по-раздразнена кожа.

Последна редакция: ср, 18 ное 2020, 23:05 от tuali

# 691
  • Мнения: 2 806
Ще задам малко тъп въпрос, но каква точно е работата на тоника, винаги съм се чудила?
Да дообере остатъците от замърсяване по кожата, да неутрализира ефекта от сапуните в измиващите продукти и да я подготви за по-ефективно усвояване на следващите - серум и крем. Може и лек ексфолиращ ефект да има, както е написала Tuali.

# 692
  • Мнения: 277
Момичета ,помагайте!
Възможно ли серума на Estée Lauder,да се отвие сама пипетата,ако не се ползва дълго време?
Пътувах и нямаше как да взема големия размер серум.Вчера се връщам и посягам да го отварям и то нямаше нужда от отвиване.Да кажа и че съм забравила да го завия (което е абсурдно за мен),ни ли му станало нешо ако бил с отвита пипета,неплътно затворен седмица?Супер тъпо ми стана и се притеснявам да не съм го прецакала Sad

# 693
  • Мнения: 2 806
Най-вероятно му няма нищо, все пак е бил с капачката отгоре. Иначе, пипетата не се е от вила сама със сигурност Grinning

# 694
  • Мнения: 566
Ще задам малко тъп въпрос, но каква точно е работата на тоника, винаги съм се чудила?

Въпреки че вече има доста отговори, ще напиша и аз какво мисля.
Много зависи от самото предназначение на тоника и активните съставки, които съдържа - хидратация, минимизиране на пори, химичен пилинг, омазняване, нормализиране на pH и т.н. Служи за подготвяне на кожата преди всичко останало.
Аз използвам тоник, тип Purifying, с много малък процент салицилова киселина от около две години. Това, което усещам аз, е освежаване на кожата преди да нанеса серум/крем/олио. Когато го взех за пръв път, за 3 дни имаше огромна промяна в лицето ми, но тъй като вече съм свикнала, не ми прави впечетление сега.
Лично аз в моя случай предпочитам тоника ми да има салицилова киселина, отколкото някой продукт след него, тъй като тоникът няма такова голямо съдържание и няма опасност от прекалено изсушаване на кожата и т.н.
Определено не е задължителна стъпка в рутината и може би служи като "повишаване" на следващите продукти, които използваме.
Не мисля, че е необходим за всеки тип кожа, по-скоро за тези, които искат някакви допълнителни активни съставки - твърде суха кожа, омазняване, текстура и т.н.

За комбинирана/мазна кожа мога да препоръчам този тоник, за екстра хидратация определено е тоникът на Fresh.
А като заместител на серуми с AHA, BHA, чувам много хубави отзиви за този, но е малко по-сложно с доставката (поръчка с превозвач), тъй като се предлага само в САЩ.

Последна редакция: чт, 19 ное 2020, 09:34 от Anika ❤

# 695
  • Мнения: 2 624
Аз в момента ползвам крема с чаено дърво на Агива, но вече ми е лек за студеното време. Усещам сухи участъци и виждам леко белене по носа и около устата.
Имам и един Експигмент, който се притеснявам малко да използвам, не знам защо. Мисля да го намазвам вечер, локално. Въпросът ми дали да е всяка вечер, докато видя резултат или през 2-3 дни и за какъв период?

# 696
  • Мнения: 564
Момичета, така ме заинтригувахте със слънцезащитата на MISSHA, че реших да я пробвам. Със слънцезащитите ми е най-трудно от цялата козметика. Не мога да намеря моята и това е. Влязох просто да ви кажа, че я намерих и в БГ сайт, но струва 51лв. Някой беше споделил, че е трудно с доставките от чужбина, така че, все пак си е опция.

# 697
  • Мнения: 1 666

В този крем има ли ретинол?

# 698
  • Мнения: 1 376

В този крем има ли ретинол?
Няма.

# 699
  • Мнения: 29 280
Я ме светнете по подробно, защо ползвате кремове с ретинол?

# 700
  • Мнения: 6 930
Този околоочен няма ретинол, но за около очи май не е и особено препоръчотелно. Като гледам каква цена са му сложили 😳😳😳 В нотино е доста по-изгоден, a преди месец-два имаше промо на 5мл-15-17лв!

Мими, ретинолът бори много добре пигментни петна, текстура и като цяло кара кожата да се обновява по-бързо и да се уплътнява. Най-общо казано.

# 701
  • Мнения: 1 578
Medik8 имат ретинол за около очите, явно в подходяща доза е ОК.

# 702
  • Мнения: 29 280
А който няма пигментни петна добре ли е да ползва

# 703
  • Мнения: 6 930
Също може да ползва. То си е златен стандарт за антиейдж. Против бърчки, изтъняване на кожата и тн

# 704
  • Мнения: 1 578
"подобрява тонуса и текстурата на кожата, за да намали видимо фините линии и бръчки. Доказан, като най-ефективната съставка в борбата със стареенето на кожата, витамин А също така има свойството да изравнява тена и да отпушва порите" - цитирам от сайта на Medik8.
Още след 30, ретинола се включва в нощната грижа като превенция, има кремчета 30+ с ретинол.
Аз за себе си избрах ретинол, вит.С и НА + ензимни пилинги за зимния сезон. Другите серуми и маски си вървят. НА я ползвам и лятото.

Общи условия

Активация на акаунт