Отговори
# 75
  • Мнения: 13 512
момичета страшни вкусотии сте приложили, но аз искам да ви потам за един ДЕСЕРТ с грис, яла съм го преди време но като се сетя за него и направо не мога да си преглътна слюнките... ooooh!
та самият сладкиш е комбинация от ГРИС и брашно , прилича на кекс , но е сиропирано и има някакъв спецефичен вкус, вероятно придобит от  специална подправка... пробвала съм се да го направя, но резултата го оприличавам на ТУТКАЛ.. та ако може да ми кажете ТАКАВА рецепта,.. стига да съм обяснила какво искам де...
Наммора е  десерта, много е вкусен и популярен в арабския свят.След малко ще ти пусна и рецептата
Аз за тези, които са от София, препоръчвам това  място- аз съм си поръчвала до варна доставка от тази фурна.
Сирийска Фурна "Ал Амал"

Последна редакция: сб, 10 фев 2007, 13:11 от monda

# 76
  • Мнения: 1 728

Монда супер си  Grinning, дано да правят и доставки за по-малки количества от 1 кг, че няма да мога да влизам в дрехите си, много са калорични тези сладкиши....


# 77
  • Мнения: 13 512
е, ти си от София- можеш да ходиш направо там да си ги  купуваш. Много са вкусни, нямат нищо общо с турските, които познаваме в България.

# 78
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Сетих се сега за нещо, което се правеше с хляб- Айш ас Сарая.
Хлябът/на филии без кората/ се нарежда в тава и се намазва с масло,притиска се силно и отгоре се слага моцарелата и поръсва с грис. пече се до златисто  и  се обръща .поръсва се с настърган шам фъстък и се сиропира.

 Winkизвинявам се за офф-а. току що го направих и половината е изядено.

понеже не си написала точни мерки, аз наредих хляба, намазан с масло и го запеках до златно, че беше мек. после наръсих с наситнена моцарела и малко грис, наръсих с орехи . като се запече го охладих и без да обръщам го сиропирах със сироп от равни части вода и захар и малко джинджифил.

стана супер вкусно!!! мерси за рецептата.

# 79
Момичета, моля дайте рецепта за къббе. Вчера правихме фалафел в домашни условия и се пристрастихме към арабската кухня  chef

# 80
сумак- тая подправка ме умопомрачи да я търся и накрая един колега от иран ми я донесе - иииииииииииииииииииииииии се оказа - нещо подобно на стрити сухи шипки ..........................каза  , че я използват при направа на месни ястия като например кебапчета кифтета и др - знаете ги арабските врътни - на дървено шишче се слага каима като се намачква като кебапче около шишчето - незнам как точно се нарича това ястие..........ще взема още инфо когато тръгна на работа - засега съм в отпуска а тоя саит го открих защото съм фен на арабската кухня ....и по принцип на вс кухни - зависи от кефа ми ................................жената също готви  и така я караме на смени в кухнята - по често тя - по рядко аз хахахаха....вчера правих фалафел и станаха жестоки - с белият сос - невероятни................................  chefтова от чичко доктор за сега  Grinning

# 81
  • Мнения: 13 512
тези кебапчета се казват "кафта", а на турски- АданА кебап.
Аз пък от два дни съм на вълнА кускус. Засега само на салата, но тия дни смятам  да забъркам и ястие с месо. Алжир, Мароко, Тунис...там кореспонденти имаме ли? Дайте някоя изпитана  лесничка рецепта за кускус с месо:-)

# 82
  • Мнения: 505
Монда, ако не нахалствам може ли рецепта за Наммара ....  Praynig преди време ми беше обещала...и сега след като извадиха темата наново, се присетих за тоз сладкиш...   bouquet

# 83
  • Мнения: 13 512
наммура ли? Този, който е с грис?

# 84
  • Мнения: 1 655
Монда  в арабските теми назад   марси и даниела макауи са давали рецепти са кускус с месо и зелнчуци, ноти трябва такава двойна тенджера!

# 85
  • Мнения: 13 512
Монда  в арабските теми назад   марси и даниела макауи са давали рецепти са кускус с месо и зелнчуци, ноти трябва такава двойна тенджера!

аз имам такава двойна, на дупки- за ориз...отивам да питам марси. Мерси, ум сами:-)

# 86
  • Мнения: 2 804
Ето ти Монда , моята рецепта .
Задушаваш месото и лука заедно с подправките - сол , черен пипер , зафран , канела и индийско орехче .
Добавяш топла вода и зеленчуци нарязани на едро - зеле , моркови / режат се на две по дължина и им се маха сърцевината / , тиква , тиквички , по желание нахут 3-4 лъжици но от кутия да е т. е. полу готов и 5-6 стръка магданоз , но той се завързва с конец така , че като тръгне да се сипва да може да се отстрани цялото количество магданоз . Също така и домат на пюре или много на ситно нарязан , може и консервиран .
Така по желание може да се сложи и картоф .
Аз не слагам тиква , но всички останали зеленчуци ги слагам .
Оставя се да къкри на не много силен огън .
През това време се взима кус -кус -а  почиства се да няма боклук измива се и се отцежда след което се слага сол на вкус и 2-3 с.л.
олио които се втриват с ръце в кус-куса .
Отавя се да почине 5 минути и след това се слага в тенджерата с двойно дъно където вече е завряла водата .
След около 15 минути се сваля от тенджерата и се изсипва в голяма чиния с разбъркване се добавя студена вода и когато се охлади и можете да пипате кус -куса започвате да го втривате така , че да не се образуват бучки .
Оставяте да почине 5-10 минути и връщате върху тенджерата . Процедурата се повтаря 3 пъти .
На третия път се вади кус-куса и се изсипва в голяма купа за сервиране , от получения сос при зеленчуците и месото се взима и се изсипва върху него като се добавя и 1 лъжица масло . Разбърква се много добре и се оформя като гнездо в което се слага месото и около него се декорира със зеленчуците . Кус - куса се залива със сос , но не се прекалява за да не стане като супа .

Трябва да се оформи горе - долу така . Тази рецепта обаче е със стафиди .
Дано съм била полезна .

# 87
  • Мнения: 13 512
Господ здраве да ти дава, 'даниела Hug

# 88
  • Мнения: 1 531
вие сте се отворили на арабска кухня, ама понеже споменахте адана кебап, някой може ли да ми даде рецепта? Simple Smile  chef

# 89
  • Мнения: 505
наммура ли? Този, който е с грис?

същият... ще съм ти много благодарна да споделиш  рецептата   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт