Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 4 878
Топла вода и сапун в училище. Добре, но никой не подхваща темата за важната малка подробност: къде ще се избърсват учениците и учителите! То ще има едни дълги опашки на чешмите! Защото инструкциите включват често миене на ръцете със сапун. И след това -  къде ще се избършат? Ми в дънките. Най-лесно, но не и безопасно!

Аз се бърша в косата. Simple Smile Хем се хидратира.

# 121
  • Мнения: 8 501
Топла вода и сапун в училище. Добре, но никой не подхваща темата за важната малка подробност: къде ще се избърсват учениците и учителите! То ще има едни дълги опашки на чешмите! Защото инструкциите включват често миене на ръцете със сапун. И след това -  къде ще се избършат? Ми в дънките. Най-лесно, но не и безопасно!

Аз се бърша в косата. Simple Smile Хем се хидратира.
Би следвало да има хартиени кърпи в училищата, но това си е голям разход, та не вярвам да са налични винаги.

# 122
  • Мнения: 1 005
Няма такава малоумщина. Днес , както може би на много места , не ни допуснаха до двора на училището . До тук добре . Децата ги взимат на "порции" от улицата  , клас по клас и ги вкарват в училищните стаи , НО - всички родители сме на тротоара , пък и на самата уличка , между нас са и деца , които чакат да влезнат . Какъв беше смисъла да ги разделят на групи да ги вкарват , като всички ние чакахме в скупщина. Уличката пред училището е съвсем малка и естествено настана малка лудница , а огромния двор стоеше празен ?! Естествено , кой с маска , кой без ...

# 123
  • Мнения: 1 383
A родителите каква работа имат по тротоара или из двора?

# 124
  • Мнения: 1 005
Аз специално си чаках детето да излезе , другите чакат да им вземат децата и да ги вкарат вътре. Говорим за училище с деца до 8 клас.

# 125
  • Мнения: 280
A родителите каква работа имат по тротоара или из двора?
Работа такава, че например си водят децата. Що за *** въпрос?

# 126
  • Мнения: 9 899
Градския транспорт в София се напълни с деца без маски днес. Носят си ги, но за училище, като им кажат. А в автобуса няма кой да им каже.
Моловете в ранния следобед също бяха пълни, фудкортовете фул, за хигиена по масичките не смея нищо да кажа...

# 127
  • Мнения: 4 708
https://www.24zdrave.bg/article/8994153

Владо Пенев с отрицателен тест за коронавируса

Сега разбирам, че въпросният бил с коронавирус. Преди 1 седмица, в която се предполага, че е бил в карантина според написаното, лично видях този човек да шофира един джип, предполагам неговия, с поне 3-ма човека вътре. А го видях добре, защото престояхме дълго на един светофар. Карантина не означава ли да си пазиш къщата или включва разходки? Освен това, вече силно започвам да се съмнявам, че изобщо известните хора дотук са имали коронавирус. И за Красен Кралев се съмнявам.
И аз видях двама познати по града и бяха без маски единият с положителен тест, на другият жена му беше много зле в болница. Не само известните, и никому неизвестните нищо не спазват.

# 128
  • Мнения: 1 383
A родителите каква работа имат по тротоара или из двора?
Работа такава, че например си водят децата. Що за *** въпрос?
Водят ги и си тръгват.
Връщат се и ги взимат.
Защо висят по тротоарите питах.

# 129
  • Мнения: 14 565
Цитат
Освен това, вече силно започвам да се съмнявам, че изобщо известните хора дотук са ималикоронавирус
Аз се усъмних за Владо Пенев.Много нефелно обяснение даде,как се е разболял.Абсолютно е сигурен,но не казва къде се е случило,за да не плаши хората.Защо?Не предпази хората.

# 130
  • Мнения: 1 005
A родителите каква работа имат по тротоара или из двора?
Работа такава, че например си водят децата. Що за *** въпрос?
Водят ги и си тръгват.
Връщат се и ги взимат.
Защо висят по тротоарите питах.
Има конкретен час за влизане и няма час за излизане . Единственото място , от което се вижда дали децата излизат е от пред . Междувременно часовете за влизане на различните класове е през 10 мин.  Едни дошли по- рано , едни закъснели ... Не виждам вариант да си оставя детето и да си тръгна , без да знам кога да се върна . Междувременно извеждането на децата не е съпроводено с " лично предаване " . Децата си изизат и започват да се оглеждат за родителите си . От двете страни на училището са натоварени булеварди с вечно бързащи коли.

# 131
  • Мнения: 8 458
В Уго на улица "Неофит Рилски" на сервитьорката и беше крив целият свят. Идва, тупва  ядосано поръчката на масата и заминава като бързия влак още преди да си отвориш устата да поръчаш още нещо. Ако беше само това, щяхме да го преглътнем, но в един момент дойде едно по-голямо семейство и стана някакво объркване на техните поръчки. Въпросната, която през останалото време беше с маска получи поръчката през прозорчето, установи, че не е това, което е написала, смъкна си маската и започна да крещи към  работниците в кухнята, че са объркали. Директно върху чинията с храната. Ако някой е ходил там, знае, че прозорчето е малко по-нависоко и трябва леко да се надигнат, за да комуникират с персонала в кухнята. Представям си, какъв дъжд от слюнка се е изсипал върху храната и само можем да се надяваме, че е здрава. Като гледах целия тоя цирк си помислих каква ли е хигиената в кухнята в Уго, а и не само там. Доста време избягвахме да поръчваме храна, отскоро сядаме тук таме да хапваме, но след тази случка ще ме извиняват. Намалиха им ДДС-то, а цените не само не мръднаха надолу, а изхвърчаха в небесата, а качеството и мерките никакви ги няма. Както се казва по тия ширини "нема да им стъпим повече".

Последна редакция: нд, 20 сеп 2020, 10:16 от *Emia*

# 132
  • Мнения: 1 011
*Emia*, мисля, че покрай пандемията една част от хората започнаха да забелязват, че в заведенията хигиената не е на ниво дори за непандемични времена. Не знам това дали ще има дългосрочен ефект, примерно да се усетят и да си повишат хигиената, ако им намалеят клиентите.

# 133
  • София
  • Мнения: 62 595
няма да се усетят, защото си го знаят. Нищо няма да направят, защото това означава за тях да харчат пари, а те не искат да харчат пари. Историите като в Кошмари в кухнята са обичайни, защото не им дреме на повечето. И на клиентите често не им дреме, а я карат на принципа "щом не е стояло повече от 5 секунди на земята, нищо му няма". Като в детството ни.

# 134
  • Мнения: 8 458
*Emia*, мисля, че покрай пандемията една част от хората започнаха да забелязват, че в заведенията хигиената не е на ниво дори за непандемични времена. Не знам това дали ще има дългосрочен ефект, примерно да се усетят и да си повишат хигиената, ако им намалеят клиентите.
Точно така е. Погнусих се след тази случка. Не че съм си правила илюзии, че в кухните на ресторантите е стерилно. Даже напротив. Като се знае, каква е липсата на персонал и как взимат всеки,  работата е винаги под съмнение. А и всеки работник си носи хигиенните навици от вкъщи и това не се учи на "стари" години. Но поне някакъв минимум трябва да се спазва. Сега пък особено. И не е въпросът да се вманиачаваме. Едни вярват, че има корона, други не, тяхна си работа. Аз съм от умерените и смятам, че мерките трябва да се спазват, пък каквото стане, другото е Божа работа. Драпаха да отварят ресторантите, уверяваха, как ще пазят клиентите, мисирките правиха репортажи от заведения няколко дни подред със замазване на столове и маси с неизвестна течност и маски смъкнати на носа и ето какво стана. Кого лъжем?

Общи условия

Активация на акаунт