Колко време след раздялата бяхте отново във връзка

  • 9 088
  • 94
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 451
Извинявай, но това малко грубо ми прозвуча. Никъде не съм казала, че искам да си отмъщавам на някой, още повече като включа и трети. Неангажираща, а постоянна връзка имах предвид за секс да кажем, т.е. да има кой да удовлетворява определени нужди, да един и същи всеки път, а не да се търси различен. Има мъже дето и на това са готови, пък виж ако прерастне в нещо друг е добре дошло, стига да е и от двете страни.

Teddy_m,
Как си представяш постоянна неангажираща връзка? Замисляш ли се, че това, което искаш, е всъщност ангажираност? С поведение като на дърво можеш да причиниш негативни преживявания на човек, нямащ нищо общо и никаква вина за несгодите ти. После пък той да ходи да си го връща на някоя друга, и така причиняваш мъка на посестрима. Нали много държим на женската солидарност Simple Smile
 Най - смели са някои в отмъщението, но помисли, ако искаш - заради такива приказки с емоциите и доверието се дразните на мъжете и ги наричате какви ли не.
Доверието не ти се полага, пък ти си стой като пън и го чакай.

# 31
  • Мнения: X
Здравейте! Използвам темата за да разбера вашето мнение по един въпрос, който все пак има общо с темата:) Регистрирана съм отдавна, но искам да запазя анонимност.
Какво мислите за мъж, който се обвързва с жена с две деца, която му е заявила категорично в началото на връзката им, че няма да ражда повече, и той е бил съгласен с това, заявил е че само тя му е достатъчна и не желае повече деца /има дете от предишен брак/ и след като са минали повече от две години съвместно съжителство той решава, че иска още едно дете с мотива, че неговото не могло да остане само?! Права ли е жената да се чувства излъгана и предадена или е егоист?

# 32
  • Мнения: 17 407
Защо не си го обсъдиш с него. Може с времето и съжителството да е променил нагласите си. Чак пък предадена, то и в първа ръка семейства единият често се дърпа Simple Smile

# 33
  • Мнения: 250
Нито е излъгана, нито е предадена жената. В началото сте се разбрали, че няма да има повече деца. В последствие той променя желанията си(което също е нормално, и самия човек се променя с времето). От тук нататък отново трябва да го обсъдите спокойно.

# 34
  • Мнения: X
Обсъдено е. Той няма нито физическата нито финансовата възможност в момента за още едно дете. В момента се е обсебил от идеята и то защото попитал детето си дали иска брат или сестра и то казало "да". Не мисля, че такива решения трябва да бъдат вземани от едно дете, което не може да преценява нещата. Утре детето ще си промени решението, но бебето ще е факт и няма връщане назад. Друг довод, който изтъква е, че не иска да остави детето си само, но това дете не живее с него и няма как да свикне с братчето си и както очаква бащата да си станат много близки. Смятам, че мъжа не мисли за последствията, а само за моментните желания на детето си. Чувства се раздвоен и хем не иска да губи жената до себе си с която много се обичат и разбират, хем иска още едно дете. Според мен трябва да мине време, да улегне мисълта в главата му и тогава само той да си вземе решение какво иска. В момента щом усеща раздвоение значи не е убеден на 100%.

# 35
  • Мнения: 250
И аз също имах моментен копнеж за трето дете. И средства и време имаше. Не срещнах съгласие от страна на партньора си тогава. Мина време и на мен ми мина Simple Smile С това искам да кажа, че вероятно и той така се чувства в момента. Розово му е, но щом няма нито време, нито финанси, нито желание от ваша страна, скоро ще го осъзнае. А относно това деца да участват в решенията за други деца на родителите си - абсолютно не го разбирам. Те нито ще ги отглеждат, нито ще ги издържат и след няколко години ще се изнесат от семейното жилище. Не вярвам в случая той наистина да смята желанието на детето си като основна причина, за да иска още едно дете. Надявам се да се наредят нещата при вас.

# 36
  • Мнения: X
Освен желанието на детето и неговата мисъл, че ще остане сам изтъква като довод и че за да продължи нашата връзка трябва да имаме нещо общо като дете. Според него децата скрепяват връзката. Според мен не! Той се е разделил с жена си заради неразбирателство въпреки детето, аз също се разделих заради изневяра въпреки двете деца. Мисля, че щом се разбираме и се обичаме и сме приели децата си смисъла в живота ни ще бъде целта да ги отгледаме тези деца с колкото се може по-малко лишения. Опитвам се да го убедя, че това че нямаме общо дете не означава, че нямаме обща цел в живота. Ще го изчакам още сам да си вземе решението и ако наистина толкова настоява да има дете, колкото и да ми е тежко ще се разделим и му пожелавам да намери жена, която би сбъднала желанието му.
Според вас има ли начин двама души да са щастливи заедно без общи деца?

# 37
  • Мнения: 250
За мен си права. Аз също съм разведена с две деца. Не са ни закрепили децата дето се вика. И при вас е така. Аз и друго съм си мислела ами ако нямам сили и средства за следващо дете. Хубаво ражда се едно бебе, но ако се разделите с новия партньор, това дете ще трябва да го отгледаш относително сама, а имаш вече две. Ами ако имаш средства да пратиш първите две да учат, а не успееш третото. Ей такива неща съм си мислела аз по темата.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 213
След като приключи една много изтощителна и за двете страни връзка (продължила 5 години) , срещнах мъжа ми само 3 седмици след това. Чувствах се смачкана, нямах вяра в себе си, но той беше търпелив и страхотен (а и все още е) Simple Smile

# 39
  • Мнения: 859
Аз имам малко луд късмет и обичайно все ми се случват разминавания и драми - или аз не харесвам, или мен не ме харесват (или поне човекът не желае сериозни отношения, а аз други не искам). Забелязала съм, че около 2 години ми отнема да срещна наистина подходящ човек, което за мен е много, защото не се чувствам добре сама, имам нужда да давам и получавам любов. Но не може и на всяка цена да си обвързан.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 3 587
Според вас има ли начин двама души да са щастливи заедно без общи деца?
Естествено, стига да гледат в една посока и нито на един да не му минава мисълта, че е пропуснал нещо. Но май случая тук не е такъв...

# 41
  • София
  • Мнения: 1 017
Първата ми връзка беше дълга, разделихме се на седмата година за два-три месеца, после се събрахме и изкарахме около година половина заедно, но приключихме по взаимно съгласие. След тва имах почивка около година и половина, когато се събрах с втория си приятел, с който изкарахме осем години и половина. Със сегашния ми приятел се запознахме към края на тази връзка, разделих се с втория и с последния се събрахме няма и месец след това. Още сме заедно вече близо осем години. Така че е различно. Но с бивши никога повече, няма смисъл за мене.

# 42
  • Мнения: 295
Аз съм разведена с бившия ми мъж от 7 години.Преди 3 години се запознах с друг мъж/трудно се доверявам на мъжете/ и точно преди Коледа се разделихме по телефона. Боли много от раздялата, а и вече си мисля,че ще остана сама,въпреки че мразя да съм сама,обичам да давам и да получавам любов,да има с кой да си поговоря,но.... втори път греда. А детето ми расте и в един момент наистина ще се окажа съвсем сама.Всеки ми казва не страдай, мъже много, е да ама къде са тези мъже?Или аз не ги виждам,но пък от друга страна идея си нямам колко време ще ми трябва да се съвзема. Та относно темата скоро не се виждам във връзка.

# 43
  • Мнения: 17 407
Аз съм разведена с бившия ми мъж от 7 години.Преди 3 години се запознах с друг мъж/трудно се доверявам на мъжете/ и точно преди Коледа се разделихме по телефона. Боли много от раздялата, а и вече си мисля,че ще остана сама,въпреки че мразя да съм сама,обичам да давам и да получавам любов,да има с кой да си поговоря,но.... втори път греда. А детето ми расте и в един момент наистина ще се окажа съвсем сама.Всеки ми казва не страдай, мъже много, е да ама къде са тези мъже?Или аз не ги виждам,но пък от друга страна идея си нямам колко време ще ми трябва да се съвзема. Та относно темата скоро не се виждам във връзка

Защото мислиш повече за връзката, отколкото за това, което си писала, че обичаш.

# 44
  • Мнения: 2 926
1 месец до първия несериозен опит. Какво значи връзка? Ако ще е нон стоп присъствие чак до задушаване, хич и не ми се влиза!

Общи условия

Активация на акаунт